• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Pytania dotyczące stron internetowych

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
206 wizyt
pytanie zadane 3 sierpnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)
zamknięte 9 sierpnia 2015 przez Patrycjerz

Witam,

mam kilka pytań dotyczących stron internetowych:

  1. Czy można zarejestrować własną, wymyśloną przez siebie domenę najwyższego poziomu, czyli np.: .pl.org, czy tylko poziomów niższych?
  2. Z ilu domen może się składać adres strony?
  3. Czy główny adres witryny, czyli np. www.adres.pl, jest odwołaniem zawsze do pliku index?
  4. Czy plik HTML ze skryptem PHP wewnątrz niego musi mieć rozszerzenie .php? Czy to rozszerzenie jest zarezerwowane dla wszystkiego, co zawiera w sobie skrypty PHP?

To chyba wszystko. Oczywiście nie jestem zainteresowany np. rejestrowaniem domen najwyższego poziomu, to bardziej z ciekawości smiley

Za wszystkie odpowiedzi serdecznie dziękuję.

komentarz zamknięcia: Problem rozwiązany

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 3 sierpnia 2015 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
wybrane 3 sierpnia 2015 przez Patrycjerz
 
Najlepsza

1. Można, jeśli wyrazi na to zgodę ICANN i zapłacisz ok. 250 000 $

2. Z nieskończonej liczby domen, aczkolwiek przeglądarki mają ograniczenia w długości URL-i, więc domen o długości powyżej 65 tysięcy znaków nie warto rejestrować

System DNS zezwala maksymalnie na 127 poziomów zagnieżdżenia, 63 znaki na etykietę jednego poziomu z ograniczeniem długości całego adresu do 255 znaków.



3. Zacznijmy od tego, że www.adres.pl to po prostu subdomena www. "Główny adres" to adres.pl. Ale nie - zależy to od konfiguracji serwera

4. To też są ustawienia serwera - można np parsować PHP z plików gif. Ale chyba nie trzeba mówić jak bardzo durny jest to pomysł ;)

komentarz 3 sierpnia 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)

A czy to nie jest tak, że www.adres to subdomeny domeny .pl? Czytałem, że domena na końcu adresu jest najwyższego poziomu, więc subdomeny są na lewo od niej.

komentarz 3 sierpnia 2015 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Tak, www.adres to subdomeny domeny TLD pl. Z tym, że raczej jeśli używa się terminu subdomena to mamy na myśli dodatkowe człony doklejane do całego adresu strony (czyli do adres.pl)
+1 głos
odpowiedź 3 sierpnia 2015 przez Magicone Nałogowiec (45,100 p.)
1. Nie mam pojęcia, aczkolwiek wątpie czy domena typu .bartek jest możliwa do zarejestrowania

2. Nieograniczona ilość :P

3. Nope, zależy to od konfiguracji apacza/nginxa/innych

4. Nieee, przykładem na to jest .htaccess, gdzie np. plik z rozszerzeniem .js może być wykonywany jako skrypt php
komentarz 3 sierpnia 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)
Z tą 2 to na serio? Ja widziałem w swoim żywocie tylko adresy z co najwyżej trzema domenami.

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 2,559 wizyt
pytanie zadane 25 lipca 2018 w Offtop przez Jan Machelski Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,385 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 2,180 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...