• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Diagram bazy danych, pierwszy projekt

VPS Starter Arubacloud
–2 głosów
1,625 wizyt
pytanie zadane 21 grudnia 2019 w SQL, bazy danych przez gmcode Gaduła (3,120 p.)

Witam, jestem na etapie tworzenia swojego pierwszego projektu bazy danych. Bardzo proszę o rzucenie okiem na ten diagram i skorygowanie go.

 

 

komentarz 21 grudnia 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Co znaczy diagram pacjenci i wizyty? Bo mozesz powiedziec jeden pacjent, jedna wizyta, jeden pacjent wiele wizyt

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 21 grudnia 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)

Poszedlbym w ta strone

https://imgur.com/oQM2dp9

1. ogolnie najbardziej rzucajacym sie w oczy bledem jest uzycie 2x id pacjenta w dodatku ze spacja.

2. diagnoza nie ma opisu, nie ma nazwy itd, wiec idac do innego lekarza, nie wie nic

3. leki wynikaja raczej tez z diagnozy. Ide do lekarza, stwierdza ze mam grype (diagnoza) i dopiero wtedy dostaje leki

komentarz 21 grudnia 2019 przez gmcode Gaduła (3,120 p.)
Dzięki za twoja propozycje sprobuje mój diagram skorygować.

Powiedz mi co oznacza czerwony klucz na twoim diagramie obok pozycji diagnoza_id i wizyta_wizyta_id ?.

Czy żebym stworzył relacje pomiędzy dwoma kolumnami hasła wiodące musza mieć taka sama wartość tzn:

wizyta_id INT w kolumnie wizyta musi być równoważna z wizyta_wizyta INT w kolumnie diagnoza ?
komentarz 21 grudnia 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Nie, klucz z innej tabeli mozesz nazwac tez inaczej, raczej nazywa sie imaczej, to było robione na szybko dlatego. Tutaj znaki:

https://stackoverflow.com/questions/10778561/what-do-the-mysql-workbench-column-icons-mean

Ogolnie nie musisz patrzec na znaki jakos szczegolnie, jak mowilem, to bylo robione na szybko, zeby tylko poprawic, bo wychodzilem z domu. Bardziej chodzi o to co powinno byc w tabelach i jak powinna wygladac miedzy nimi relacja
komentarz 21 grudnia 2019 przez gmcode Gaduła (3,120 p.)

Według twoich uwag stworzyłem taki diagram, czy twoim zdaniem jest poprawny ?.

Mam problem przy utworzeniu relacji w diagramie, nie mogę połączyć  tabel ze soba poniewaz wartosci nie odpowiadaja sobie.

 

 

 

 

komentarz 21 grudnia 2019 przez gmcode Gaduła (3,120 p.)

Czy ten kod i diagram jest poprawny ?

W których miejscach na diagramie powinny sie znaleźć klucze pomiędzy kolumnami.

komentarz 22 grudnia 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Pozycja klucza w tabeli, chyba nie gra az takiej roli, bynajniej ja nic o tym nie wiem. Nie wiem co to za strzalki i w czym jest robiony diagram. W DIA jest do tego odpowiesnia kolumna o nazwie database
komentarz 22 grudnia 2019 przez gmcode Gaduła (3,120 p.)
Diagram robiłem w DIA używam programu pierwszy raz, zaraz go poprawie. Co myślisz o kodzie czy jest napisany poprawnie czy jest cos co powinienem naprawić ?

Czy INT i Primary Key powinny znajdywać sie obok siebie w jednym wierszu ?
komentarz 22 grudnia 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
nie widze sensu, zeby byly obok siebie. Na koncu widzisz i tak tylko i wylczanie tabele, a nie kod. A co do kodu, to malo sie wypowiem, bo sam nie tworzylem nigdy tabeli przez kod, wiec nie wiem, czy nie trzeba dodac czegos przy kluczach obcych itd
0 głosów
odpowiedź 21 grudnia 2019 przez gmcode Gaduła (3,120 p.)
Moim założeniem jest jeden pacjent może skorzystać z wielu wizyt, czy ta relacja jest poprawna pod to założenie ?

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 392 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 1,975 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 374 wizyt
pytanie zadane 28 października 2018 w SQL, bazy danych przez Prime_Bull Obywatel (1,820 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...