• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed OsDev - Kompilacja C do ELF na Windows

Object Storage Arubacloud
0 głosów
226 wizyt
pytanie zadane 17 grudnia 2019 w C i C++ przez darekz08 Obywatel (1,550 p.)
zamknięte 23 grudnia 2019 przez darekz08
Witam. Czy jest możliwość skompilowania c do pliku elf na windows?
komentarz zamknięcia: .
1
komentarz 21 grudnia 2019 przez pvalue Dyskutant (8,720 p.)
Pliku wykonawczego ELF na Linux'a ? W przypadku GCC jest to możliwe, tak samo jak wygenerowanie pliku wykonawczego dla procesorów ARM. Wszystko zależy od parametrów podanych dla GCC z linii poleceń.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 18 grudnia 2019 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
wybrane 21 grudnia 2019 przez darekz08
komentarz 18 grudnia 2019 przez darekz08 Obywatel (1,550 p.)
Czy możesz napisać coś więcej na ten temat? Nie znalazłem na tej stronie.żadnych informacji o tym jak skompilować c do elf na windowsie.
2
komentarz 18 grudnia 2019 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
Z plików binarnych, UFI uruchamia tylko takie jak podałem na linku do strony. Jeśli chcesz inaczej uruchamiać system, to pozostaje Ci wyłącznie "płaski plik binarny". ELF nie jest formatem pliku binarnego przeznaczonego do uruchamiania maszyny.
komentarz 18 grudnia 2019 przez darekz08 Obywatel (1,550 p.)
Dziękuję za wytłumaczenie
0 głosów
odpowiedź 17 grudnia 2019 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
Pytanie jest troche niejasne. Chcesz korzystając z Windowsa zbudować plik elf (ze świadomością, że nie będziesz mógł go uruchomić) czy zbudować plik elf który będziesz mógł uruchomić na Windowsie?

Jeśli to pierwsze: pewnie tak, ale sam nigdy tego nie robiłem, więc nie pomogę.

Jeśli to drugie: Z tego, co mi wiadomo ELF jest formatem plików wykonywalnych na systemach Linux. Na Windowsie jest PE (Portable Executable). tldr: AFAIK nie.
komentarz 18 grudnia 2019 przez darekz08 Obywatel (1,550 p.)
Nie chcę uruchamiać tego pliku na windowsie. Chcę go użyć jako jądro mojego systemu operacyjnego.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 80 wizyt
pytanie zadane 26 maja 2020 w C i C++ przez darekz08 Obywatel (1,550 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 103 wizyt
pytanie zadane 2 lipca 2020 w C i C++ przez darekz08 Obywatel (1,550 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 136 wizyt

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...