• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z responsywnością

Object Storage Arubacloud
0 głosów
315 wizyt
pytanie zadane 17 grudnia 2019 w HTML i CSS przez Mariusz Podgórski Początkujący (400 p.)
Jak w temacie mam problem z responsywnością ale w pionie problem polega na tym, że menu nie mieści mi się w hederze. Takie zjawisko ma miejsce na tel. pocophone f1 jest to xiaomi jeżeli weźmiemy inne xiaomi wszystko jest ok na tel moich znajomych także wszystko jest ok. Tym bardziej się dziwie, że wszystko ustawiłem na sztywno. header ma tyle pixeli menu ma tyle wysokości i bottom 0 left 0 a i tak jedna pozycja się nie mieści. menu dałem 30 % luzu.   Moje pytanie brzmi. Dlaczego tak może się dziać?. Jakieś strony internetowe pomocne związane z responsywnością. może jakieś które można przetestować responsywność na wielu urządzeniach. Wysokość przycisków w menu reguluje paddingem domyślam się że kontenery linków mogą się nie mieścić w kontenerze menu i dlatego pozycja ostatnia znika z ekranu,  ale dlaczego tak się dzieje na tym telefonie. Nawet w konsoli przetestowałem pod względami wszystkich rodzai telefonów  wszędzie wyświetla się to poprawnie tylko nie na tym zasranym chińskim telefonie tym gorzej, że jest to nowy telefon czyli nie jakieś stare dziadostwo. Ok mógłbym dać więcej miejsca od dołu 30 pixeli więcej i to będzie się wyświetlało ale moim zdaniem to będzie na sztukę robione i nie o coś takiego mi chodzi. Proszę o pomoc z góry dziękuje Pozdrawiam
komentarz 17 grudnia 2019 przez Elzo Obywatel (1,120 p.)
Z jakiem przeglądarki na telefonie korzystasz? Kiedyś miałem podobny problem jak u Ciebie i na mobilnym chrome rozwalało mi stronę, a na firefox było ok.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 18 grudnia 2019 przez antypop Mądrala (5,730 p.)

Takie zjawisko ma miejsce na tel. pocophone f1 jest to xiaomi jeżeli weźmiemy inne xiaomi wszystko jest ok na tel moich znajomych także wszystko jest ok.

A nie jest tak że w cache przeglądarki na telefonie siedzą dalej stare style a u znajomych problem nie występuje bo otworyli stronę pierwszy raz ? :P

 

komentarz 18 grudnia 2019 przez Mariusz Podgórski Początkujący (400 p.)
Nie bardzo rozumiem co masz na myśli. Mógłbyś rozwinąć wypowiedź. Ja już rozwiązałem ten problem ale nadal nie wiem dlaczego tak się dzieję. Moja żona ma xiaomi u niej działało bez zarzutu na 6 pozostałych telefonach także, oprócz tego w konsoli sprawdziłem jest tam ponad 30 typów na wszystkich wyświetlało się poprawnie, tylko na tel. mojego taty.
komentarz 21 grudnia 2019 przez pirouetti Mądrala (6,490 p.)
Cache działąją na tej zasadzie, że jeśli wchodziłeś na daną stronę wcześniej, żeby nie pobierać od nowa całej strony niektóre pliki, np css są zapisane w telefonie i z tego miejsca pobierane są style.css na przykład.

Dla pewności usuń całą historię przeglądania w telefonie w ustawieniach zaznaczając cache.

Wtedy po wejściu na stronę pobierze aktualne pliki.

Być może jest to też wina telefonu, jeśli to odosobniony przypadek, a wszędzie indziej działa to nie ma się czym przejmować, jeśli ktoś inny zrobił coś nie tak.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 231 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 86 wizyt
pytanie zadane 16 stycznia 2020 w HTML i CSS przez Łukasz Bombała Początkujący (300 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 333 wizyt

92,566 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,604 komentarzy

61,952 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...