• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Program GNS3 - problem z podłączeniem do sieci rzeczywistej

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
697 wizyt
pytanie zadane 16 grudnia 2019 w Sieci komputerowe, internet przez Ku$y^ Nowicjusz (200 p.)
Witam,

tak jak w temacie posta, mam problem z podłączeniem routera (c7200) do sieci rzeczywistej. Router ten, łącze z moją fizyczną kartą sieciową (przez chmure w GNS3). Weług  kursu, który przerabiam, router po podniesieniu portu powinien automatycznie pobrac adres z dhcp i widziec "świat". Niestety nic takiego się nie dzieje. Ma ktoś może jakiś pomysł, co mogę robić nie tak. Bardzo proszę o podpowiedzi,

Pozdrawiam

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 18 grudnia 2019 przez NoOgar95 Dyskutant (9,310 p.)
Cześć,

Wrzuć config routera, z zaznaczeniem interface który ma się łączyć z Twoją siecią lokalną.

Routery Cisco mają w default wyłączone interface`y oraz nie mają nadanego sposobu otrzymania lub konfiguracji adresu IP.

Po wejściu do interface, podnieś go komendą "no shutdown", a następnie dopisz, aby interface korzystał z protokołu DHCP, tj. "ip address dhcp", aby zobaczyć rezultat, wejdź do konfiguracji globalnej i wpisz komendę "show ip interface brief".

Pozdrawiam.
komentarz 18 grudnia 2019 przez Ku$y^ Nowicjusz (200 p.)
Zrobiłem to już wcześniej. Podniosłem port i ustawiłem port na pobranie adresu po dhcp. Problem właśnie w tym, że nie chce go pobrać. Port ten na switchu jest połączony "kablem" z chmurą ☁ a w niej jest na kartę sieciową na moim komputerze. Dokładnie "Ethernet". Po tej karcie sieciowej łączę się z Internetem na moim komputerze z routerem a dalej ze światem.
komentarz 19 grudnia 2019 przez NoOgar95 Dyskutant (9,310 p.)
Wrzuć zdjęcia oraz configi Twojej sieci, teraz to wróżenie z fusów.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 1,014 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 726 wizyt

92,770 zapytań

141,695 odpowiedzi

320,518 komentarzy

62,107 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...