• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

EE.09 ksiazka

Object Storage Arubacloud
0 głosów
541 wizyt
pytanie zadane 14 grudnia 2019 w Egzaminy zawodowe przez Grzesiu123 Początkujący (360 p.)
Witam

Chodzę do technikum informatycznego. Mam prośbę odnośnie książki do kwalifikacji ee.09. Co polecacie helion czy wsip.

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 14 grudnia 2019 przez Restej Dyskutant (8,690 p.)
WSiP zdecydowanie nie. Nauczyciel nalegal by kupić ale stwierdziłem, że nie ma mowy o wydaniu 150zł na coś czego od groma jest już w internecie i to bardziej oraz przejrzyściej wyjaśnione. O ile uważam, że do ee.08 te książki są bardzo spoko to do programowania i baz danych to jakaś kompletna porażka. Pomyśl nad helionem ;)
+1 głos
odpowiedź 14 grudnia 2019 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,360 p.)
ŻADNA!!! I pisze ci to nauczyciel przedmiotów informatycznych w m.in. kwalifikacji EE.09. Nie nauczysz się niczego z podręczników, a w szczególności nie nauczysz się, jeżeli:

1. nie trafisz na belfra, któremu zależy;

2. nie będziesz sam pracował na zajęciach;

3. nie skorzystasz z zasobów sieci.

3 punkt jest najważniejszy. Nie wydaj pieniędzy na darmo, lepiej kup sobie coś do nauki języka obcego lub porządny kurs internetowy.

Co zaś do polecania jakiegoś wydawnictwa ze strony nauczycieli, to przeważnie efekt działań marketingowych przedstawiciela handlowego (czują się zobowiązani polecić, ponieważ dostali jakiś gadżet za parę złoty, np. firmowego pena).
0 głosów
odpowiedź 14 grudnia 2019 przez amtrax Dyskutant (9,630 p.)
U mnie w szkole nauczyciele bardzo nalegali na zakup od WSiP, paradoksem jest to, że potem sami krytykowali te lektury.

Moim zdaniem nie warto inwestować, wszystko czego potrzeba jest  w internecie.

 

Pozdrowienia
0 głosów
odpowiedź 14 grudnia 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

z tego co widze w googlach to jest to tworzenie stron www, więc poszukaj sobie na necie hasła:

  • podstawy html
  • podstawy css
  • kursjs.pl <- myślę, że jak przerobisz w całości ten kurs to będziesz miał takie w miarę solidne podstawy JS
  • podstawy MySQL albo mongo, nie wiem jakich baz uczą w techniku, ale myślę, że nam tym poziomie to w zupełności wystarczą podstawy jak select, where, like, group, having, distinc, count itp. nic zaawansowanego raczej chyba nie wymaga się na tym poziomie
  • jeśli coś z back-endu też chcesz to np. dla PHP masz wiele kursów online i praktycznie wszystko w dokumentacji

takze wg mnie nie ma sensu szukać na siłę książki do wszystkiego bo takich nie ma, albo będą opisywać wszzystko i nic... jakoś nie mogę sobie wyobrazić dobrej ksiażki o html+css+js+backend+database...

komentarz 14 grudnia 2019 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Odnośnie HTML oraz CSS...

http://how2html.pl/

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 1,726 wizyt
pytanie zadane 9 kwietnia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez adam1709 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,431 wizyt
pytanie zadane 2 kwietnia 2021 w Egzaminy zawodowe przez leszek234 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,050 wizyt
pytanie zadane 4 listopada 2020 w Egzaminy zawodowe przez Michal666_ Nowicjusz (120 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...