• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Facebook - bezpieczenstwo wiadomosci

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
272 wizyt
pytanie zadane 14 grudnia 2019 w Bezpieczeństwo, hacking przez Bob07 Nowicjusz (130 p.)
edycja 14 grudnia 2019 przez Bob07
Witam. Znajomy wyslal do mnie wiadomosc na facebooka. Ja tej wiadomosci nie widzialem , a nadawca pokazuje mi swojego facebooka , w ktorym widnieje moje potwierdzenie odczytu . Czy jest to mozliwe aby dzialo sie to w jakikolwiek sposob automatycznie , bez mojej wiedzy np. przez korzystanie z kilku urzadzen jednoczesnie ? Czy powinienem sie czegos obawiac , bo byc moze jest to problem zwiazany z bezpieczenstwem ? Czy ktokolwiek mial podobny problem ? Z gory dziekuje wszystkim za odpowiedzi.

P.s. dodam tylko , ze wiadomosc byla ogromnej wagi , dlatego zalezy mi bardzo na Waszych sugestiach. ( aby w przyszlosci uniknac podobnego problemu)
komentarz 14 grudnia 2019 przez VGB Początkujący (370 p.)
Usuń wszystkie aktywne sesje i zmień hasło
komentarz 14 grudnia 2019 przez Bob07 Nowicjusz (130 p.)
Czy oprocz tych aktywnych sesji , moze problem tkwic w jakims zlosliwym oprogramowaniu ? Raczej wykluczam celowe dzialanie osob trzecich.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 14 grudnia 2019 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
No teoretycznie jest to możliwe gdy np masz kilka sesji i ktoś przez przypadek odczytał wiadomość (bez Twojej wiedzy)...  i raczej nie jest to błąd krytyczny związany z bezpieczeństwem ;)
komentarz 14 grudnia 2019 przez Bob07 Nowicjusz (130 p.)
Teoretycznie wykluczam osoby trzecie . Zdarzenie mialo miejsce podczas mojego wakacyjnego wyjazdu . W domu zostal uspiony komputer . Jego wada bylo to , ze potrafil sie samoistnie wlaczac monitor przez kilkadziesiat minut ( nie pokazywal wtedy zadnych tresci). Nie przeszkadzalo mi to w niczym , ale z punktu widzenia czasu zaczynam sie zastanawiac nad kazda mozliwoscia.
0 głosów
odpowiedź 14 grudnia 2019 przez Marek2020 Nowicjusz (180 p.)
Jest to możliwe . Sam miałem podobny przypadek kilkukrotnie . U mnie pomogło czyszczenie urządzeń i pozamykanie wszystkich innych sesji. Zmieniaj też hasło co jakiś czas.

Podobne pytania

–1 głos
2 odpowiedzi 286 wizyt
pytanie zadane 30 listopada 2019 w Bezpieczeństwo, hacking przez Gosia19855 Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 418 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 1,152 wizyt
pytanie zadane 19 grudnia 2020 w Bezpieczeństwo, hacking przez Gloria8686 Nowicjusz (120 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...