• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

React warunek && dlaczego wyskakuje błąd

Object Storage Arubacloud
0 głosów
86 wizyt
pytanie zadane 11 grudnia 2019 w JavaScript przez Mariusz Podgórski Początkujący (400 p.)
Pytanie jak w temacie dlaczego wyskakuje mi następujący błąd

Uncaught Invariant Violation: The `style` prop expects a mapping from style properties to values, not a string. For example, style={{marginRight: spacing + 'em'}} when using JSX.

input wygląda tak

<input className='homePage__search-input' onFocus={this.handleFocus} onBlur={this.handleBlur} onChange={this.handleSearchChange} value={this.state.searchContent} style={this.state.focus && { border: '5px solid red' }}></input>

Oczywiście wiem, że jak zastosuję

style={this.state.focus ? { border: '5px solid red' }:{}}

wszystko będzie ok ale dlaczego nie mogę kożystać z && co jest ?

Czy ja powinienem jakoś inaczej zapisać ten warunek &&?

z góry dziękuje

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 11 grudnia 2019 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)

Wrzuć sobie w konsolę coś takiego:

const flag = true;

console.log(flag && 'elo')

A później coś takiego:
 

const flag = false;

console.log(flag && 'elo')

 

komentarz 11 grudnia 2019 przez Mariusz Podgórski Początkujący (400 p.)
Czyli oznacza to, że w znaczniku styli zawsze musi się znajdować choćby pusty obiekt. bo inaczej walnie tym błędem. ja myślałem, parsuje do styli napotka na false i przeskakuje dalej jak w dokumentacji

It works because in JavaScript, true && expression always evaluates to expression, and false && expression always evaluates to false.

Therefore, if the condition is true, the element right after && will appear in the output. If it is false, React will ignore and skip it.

Dzięki bardzo

pozdrawiam

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 111 wizyt
pytanie zadane 21 sierpnia 2020 w JavaScript przez rob Bywalec (2,440 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 126 wizyt
pytanie zadane 6 stycznia 2020 w JavaScript przez Mariusz Podgórski Początkujący (400 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 50 wizyt
pytanie zadane 14 lutego w JavaScript przez JaaO Początkujący (490 p.)

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...