• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy ta ksiazka jest dobra na start?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
320 wizyt
pytanie zadane 3 sierpnia 2015 w C i C++ przez qaz2652 Nowicjusz (160 p.)
Witam czy książka PT. "Symfonia C ++ standard" Tom 1 i 2 jest dobra na start? Autor: Jerzy Grebosz.

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 3 sierpnia 2015 przez niezalogowany
Tak, jak najbardziej!

Aktualna jest w wydaniu ,,Symfonia C++ Standard" 3b poprawione i rozszerzone z roku 2010 (ale nie martw się jak będzie z 2008, to jest to samo ;)), bo mówi o aktualnie stosowanym standardzie C++, czyli C++11 (C++0x).

Jest najlepsza dla początkujących i nie tylko ;) Jest napisana luźnym, przyjaznym językiem, sporo przykładów, zabawnych porównań kodu z prawdziwym życiem, dzięki czemu łatwiej możesz wszystko zrozumieć, a pod koniec każdego działu są ćwiczenia sprawdzające i pomysły na programy. Jest podzielona na 2 tomy właśnie, bo ma razem ponad 1100 stron.

Polecam ci ją najbardziej w świecie, kupuj śmiało ;)
komentarz 3 sierpnia 2015 przez qaz2652 Nowicjusz (160 p.)
Tylko ja mam jeszcze wersje z 2000
komentarz 3 sierpnia 2015 przez niezalogowany
Jakby co, to książka jest z wydawnictwa e2000, więc jesteś pewien, że w środku książki pisze ,,Kraków 2000"? Tak dla upewnienia się, bo niektórzy mogą się pomylić ;) Ale tak tylko pytam.

No, to ta jest już trochę starsza, bo o standardzie C++98, bo z roku 1998 (C++11 jest z 2011, jak można się domyślić), więc jeśli bardzo, ale to bardzo chcesz mieć aktualną książkę, to możesz zainwestować w ,,Symfonię C++ Standard", w końcu zmian trochę jest, ale w większości rzeczy są te same, chociaż nie wiem, bo nie czytałem starego wydania... No, to już jest twój wybór ;) Ja bym kupił sobie wydanie 3b (no, aktualną książkę), a po przeczytaniu kupiłbym ,,Pasję C++", mimo że jest ona jednak właśnie przestarzała, bo też o standardzie C++98. Ja już Symfonię przeczytałem, jakiś miesiąc temu, a przymierzam się do kupna obu tomów Pasji, ale nie umiem znaleźć na internecie :/
komentarz 3 sierpnia 2015 przez qaz2652 Nowicjusz (160 p.)
A racja 2008
komentarz 3 sierpnia 2015 przez niezalogowany
:D Ja nie mogę, serio?!?! I tyle się rozpisałem?!?! :D No dobra, ważne, że jednak masz z 2008 roku, czyli tak naprawdę z 2010 (błąd w druku, to jest 2010). No, to fajnie, masz najlepszą, aktualną książkę do nauki C++ ;)

Miłej nauki życzę!
+1 głos
odpowiedź 3 sierpnia 2015 przez sh1nen Obywatel (1,570 p.)
Polecam tą jak i również "Szkoła Programowania" Stephena Prata , sam osobiście przebrnąłem przez 1 tom trochę uporczliwie , nie podobał mi się za bardzo styl w jaki autor pisze , dlatego sięgnąłem po tą drugą pozycję i bardziej mi podeszła . Najlepiej sobie ściągnąć wstępy i porównać , która bardziej Ci podpasuje ;)
0 głosów
odpowiedź 3 sierpnia 2015 przez gnx Dyskutant (7,720 p.)

Podobno jest dobra, tylko zadbaj aby była to najnowsza wersja (wydanie 3b, trzecie rozszerzone). Ja osobiście jej nie czytałem :) pozdrawiam i powodzenia.

 

0 głosów
odpowiedź 3 sierpnia 2015 przez qaz2652 Nowicjusz (160 p.)
Ok dzięki wszystkim
0 głosów
odpowiedź 3 sierpnia 2015 przez Grzyboo Nałogowiec (28,860 p.)
Ja bym polecał jeszcze przeczytać tę opinię o książce:

http://www.wykop.pl/wpis/9719000/cpp-naukaprogramowania-programowanie-wstep-czestot/
komentarz 7 listopada 2015 przez MrEryk93 Obywatel (1,260 p.)
Z tą opinią się nie zgodzę ...

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 257 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 369 wizyt
pytanie zadane 4 grudnia 2017 w Python przez DiscoKoza Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 165 wizyt
pytanie zadane 11 października 2020 w Java przez zxcvbnm9 Początkujący (260 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,554 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...