• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Gubienie się w większym kodzie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
322 wizyt
pytanie zadane 10 grudnia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez VGB Początkujący (370 p.)
Witam, pisze sobie projekt na socket.io client server wraz z restful api dla innych podstron.

 

Wszystko pięknie, ale ilość linii kodu samego klienta przekracza już ponad 2 tysiące, zaczynają mi się mylić metody przez co tworze podobne lub zbędne, te które pisałem tydzien temu zapominam jak dokładnie miały działać - po prostu zaczynam się gubić w tym co robię.

Dokumentacja, dzielenie kodu na osobne pliki, spis, diagram, jakie są metody radzenia sobie z większymi projektami?
komentarz 10 grudnia 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Według mnie wymieniłes te najwazniejsze. Tzn tworzenie sobie diagramów lub dokumentacje. Ale zeby nie miec 2k lini kodu w jednym pliku, to najlepiej jest je sobie podzielić na kilka plikow. Ja tak głównie robilem.
komentarz 10 grudnia 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Tzn tworzenie sobie diagramów lub dokumentacje.

pracuję z wieloma projektami, zarówno front jak i back-end nie mających żadnej dokumentacji i nie ma problemu z odnalezieniu się w nich :) Wystarczy po prostu pisać kod sensownie, np. dobrze nazywac funkcje, zmienne, foldery, pliki, dzielić odpowiednio itp. W większości sytuacji wystarczą np. proste diagramy zależności między mikrouslugami aby wiedzieć która do której strzela ale i bez tego da się ogarnąć.

Po pierwsze to podziel jeden duży plik na male moduły, które mają pojedyncze odpowiedzialności. Poczytaj np. o SOLID, dużo Ci to już powinno ułatwić.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 10 grudnia 2019 przez Scheduler Mądrala (6,950 p.)
wybrane 11 grudnia 2019 przez VGB
 
Najlepsza
Komentuj kod, pisz uniwersalnie, dziel całość na sensowną strukturę plików i katalogów, jeżeli musisz zaimplementować jakąś funkcjonalność, a masz do dyspozycji lekką bibliotekę, która to robi, to korzystaj z niej. Przed przystąpieniem do pisania przemyśl co chcesz napisać, jak chcesz to napisać, jak to wykorzystasz i jak wpłynie na aplikację.
komentarz 11 grudnia 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

Komentuj kod, pisz uniwersalnie,

O ile chcesz łamać zasady pisania dobrego kodu...

komentarz 11 grudnia 2019 przez Scheduler Mądrala (6,950 p.)
Chyba mnie trochę nie zrozumiałeś. Chodziło mi o niedublowanie bardzo podobnych fragmentów kodu.
komentarz 11 grudnia 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Nadal kompletnie bez sensu. Skoro są podobne, a nie takie same. To należy zrobić dwie osobne funkcję.
komentarz 11 grudnia 2019 przez Scheduler Mądrala (6,950 p.)
Mnie uczyli, że wystarczy aby były podobne. Bo po co impelementować 2 razy ten sam algorytm, gdy różnica między jedynym i drugim to np. podzielenie na 2. Wystarczy flaga.
komentarz 11 grudnia 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Flagi też nie są polecane. Zależy... Musiał byś podać przykład. Funkcja powinna być mała i w miarę "wyspecjalizowana", jeżeli masz dwie podobne metody łatwiej je później modyfikować bez wpływu na resztę kodu.
komentarz 11 grudnia 2019 przez Scheduler Mądrala (6,950 p.)
Mniej więcej o to chodzi. Te flagi być może są z programowania niskopoziomowego w którym brałem dość czynny udział(tam trochę inaczej to wygląda, czesto liczy się każdy MB pamięci). Więc jeżeli mówisz, że na tym poziomie jest to złe, to dzięki za poradę.
0 głosów
odpowiedź 21 grudnia 2019 przez mrspock1 Mądrala (6,420 p.)
Kod powinien być podzielony na moduły tak, żeby wszystkie sytuacje wyjątkowe były przechwytywane w module i nie wychodziły poza moduł. Moduły opisuj dokładnie co robią; jakie dane są na wejściu i na wyjściu. Narysuj też schemat blokowy połączeń między modułami.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 408 wizyt
pytanie zadane 19 października 2015 w HTML i CSS przez Javowiec Pasjonat (21,560 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 137 wizyt
pytanie zadane 27 lipca 2022 w Sprzęt komputerowy przez Krloo Początkujący (480 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 409 wizyt

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,541 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...