• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaka jest najlepsza książka do nauki C++ na początek?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,304 wizyt
pytanie zadane 6 grudnia 2019 w C i C++ przez Arek04 Użytkownik (700 p.)

Chciałbym nauczyć się programować C++ i nie wiem którą książkę wybrać. Tak naprawdę moje umiejętności są bardzo podstawowe i opierają się jedynie na takich prostych rzeczach typu pętle i funkcje warunkowe. Słyszałem, że najnowsza książka pana Jerzego Grębacza pt."Opus magnum" jest bardzo dobra i szczegółowo wprowadzająca w tajniki C++. Słyszałem również przeciwne zdania o rzekomym braku omówienia pewnych ważnych kwestii, a w dodatku, że nie jest to książka dla osób totalnie początkujących z tym językiem i trzeba już jakieś umiejętności posiadać. Zastanawiam się więc nad Jego inną książką pt. "Symfonia C++ Standard" najnowsze wydanie 3C, która podobno jest najlepsza do nauki C++ mimo lekkiego przedawnienia. W związku z tym proszę o pomoc - którą książkę do nauki C++ wybrać na sam początek? Tak, aby nie rzucić się od razu na głęboką wodę, ale również, aby dojść na koniec do jak najwyższego poziomu zaawansowania. Z góry dziękuję :)

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 6 grudnia 2019 przez apyd Nowicjusz (180 p.)
Wklep w Google:

The definitive C++ book guide and list - bedziesz mial link do posta na stacku
+1 głos
odpowiedź 6 grudnia 2019 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Ja ze swojej strony polecił bym ci tą książkę:

https://helion.pl/ksiazki/c-w-24-godziny-wydanie-vi-rogers-cadenhead-jesse-liberty,cpp246.htm#format/d

Uważam że na początek jest wystarczająca. Jeśli programowanie, język c++ cię zainteresuje wtedy polecam zakup Opus Magnum.
+1 głos
odpowiedź 6 grudnia 2019 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
Książki Grębosza mimo kilku braków są niezłe i lekkostrawne :) Czyta się je lekko, wszystko jest dobrze wytłumaczone, czasem może nawet zbyt dokładnie. Ale lepiej kupić już nową serię, zdecydowanie bardziej na czasie (niedługo wyjdzie do niej IV tom).
komentarz 6 grudnia 2019 przez Arek04 Użytkownik (700 p.)
Z tego co wiem, to narazie Opus magnun jest najnowszym dzielem Grebacza, nowszym chyba o kilka lat od 3 tomu Symfonii. Czyli mimo wszystko lepiej byłoby poczekać na 4 tom z wprowadzeniem najnowszych nowinek?
komentarz 6 grudnia 2019 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Możesz śmiało kupić obecnie sprzedawane 3 tomy. Zanim je przerobisz spokojnie wyjdzie 4 tom. 4 tom jest uzupełnieniem tego co jest w 1,2,3 tomie.
komentarz 6 grudnia 2019 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
Dokładnie, tak jak napisał Profesor.
komentarz 8 grudnia 2019 przez Arek04 Użytkownik (700 p.)

@profesorek96, A to nie jest tak, że każdy kolejny tom zawiera to samo co poprzedni, tylko że z dodatkiem informacji o nowej wersji? Czy musze kupić wszytskie tomy, aby nauczyć sie każdego zagadnienia? 

komentarz 8 grudnia 2019 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
No o ile mi wiadomo to nie da się kupić 1 tomu wyjątkiem będzie tom 4. Kupujesz pakiet 3 książek. Mylisz sie, jeśli by było tak jak mówisz to by to była mega śmieszne. To jest kompleksowy przewodnik mówię o 3 tomach. 4 tom ma być swego rodzaju uzupełnieniem tam by uzupełnić wiedzę zdobytą w 3 pierwszych tomach o nowości dodane w standardzie cpp14 oraz cpp17.
0 głosów
odpowiedź 6 grudnia 2019 przez marcioq Początkujący (270 p.)

Ja osobiście polecam książkę Alexa Allaina . Wszystko wytłumaczone od samych podstaw aż po zaawansowane zagadnienia.

Tutaj Link: https://helion.pl/ksiazki/c-przewodnik-dla-poczatkujacych-alex-allain,cppppo.htm#format/d

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 921 wizyt
pytanie zadane 9 lutego 2017 w PHP przez Grześ Jar Direx Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 989 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,033 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...