• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wysokie temperatury na procesorze Ryzen 7

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,174 wizyt
pytanie zadane 5 grudnia 2019 w Sprzęt komputerowy przez majdanek Użytkownik (600 p.)

Witam serdecznie,

Kupiłem dzisiaj nowy procesor Ryzen 7 2700X. Używam boxowego chłodzenia. Niestety przy spoczynku (lub przy przeglądaniu internetu) temperatura procesora sięga nawet 66-68 stopni, a wentylator hałasuje jak oszalały - kiedy piszę ten post mam 67 stopni. Nie wiem co jest przyczyną, kupiłem nawet lepszą pastę i jeszcze raz zamontowałem procesor, ale jest to samo.

Do niedawna używałem Ryzena 5 2600X i nie miałem takich problemów.

 

Mój komputer:

Płyta gł: Asus PRIME B450M-A

Karta: Asus ASUS Radeon R7 370 4GB

pamięć RAM: GOODRAM IRDM X 16GB Czarny [2x8GB 3000MHz DDR4 CL16-18-18 DIMM]

Zasilacz: Corsair VS 550W

komentarz 5 grudnia 2019 przez mmarszik Mądrala (7,390 p.)
A jakie chłodzenie? Może ten typ/model tak ma?
komentarz 5 grudnia 2019 przez majdanek Użytkownik (600 p.)
Używam chłodzenia, które było razem z procesorem: Wraith Prism RGB. Szukałem na forach i temperatura w spoczynku powinna mieć około 45 stopni także u mnie jest niestety sporo za dużo
komentarz 5 grudnia 2019 przez mmarszik Mądrala (7,390 p.)
Może to wystarczy do reklamacji?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 5 grudnia 2019 przez Hardwell Dyskutant (8,960 p.)
Jaka obudowa? dobrą ma cyrkulacje powietrza?
komentarz 5 grudnia 2019 przez mmarszik Mądrala (7,390 p.)
Cytat ze strony MSI

[

AMD specifies 85°C as the maximum safe temperature for a Ryzen™ 7 2700X processor. Ideally, you would want to have at least 20°C to 30°C of thermal headroom at stock before thinking of overclocking the chip.
]
komentarz 5 grudnia 2019 przez majdanek Użytkownik (600 p.)

Obudowa to Zalman R1 (https://www.morele.net/obudowa-zalman-r1-r1-700255/). Działają jeszcze dwa wentylatory na niej. Przy Ryzenie 5 2600X nie było żadnych problemów z temperaturą.

Zastanawiałem się czy czegoś nie muszę ustawić w BIOSie. Pytałem też na forum Elektroda i dostałem dwie opinie, że ta płyta główna to szmelc i powoduje skoki napięcia. Ale mój znajomy na podobnej płycie głównej od ASUS (jeszcze tańszej) ma temperatury w okolicach 30-40 w spoczynku.

Teraz nagle wszystko ustało i temperatura utrzymuje się na poziomie 35 stopni, a wentylator jest ledwo słyszalny.

0 głosów
odpowiedź 6 grudnia 2019 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
wymien paste, docisnij radiator - musi dobrze przylegac. mozesz tez zastosowac scalping,a le jezeli to nowy cep to chyba nei ma sensu.

 

Jak tempy nadal sa wysokie wymien (porzycz) chlodzenie - gdy bedzie wystepowal ten sam problem - oddaj na gware, wczesniej robia zdjecia i filmiki ze proc sie piecze (bo Cie inaczej oleja i powiedza, ze "u nich wszystko dziala").
komentarz 7 grudnia 2019 przez niezalogowany
Scalping w ryzenach na nic się zda, bo o ile APU są wyjątkiem, o tyle pozostałe mają prawilnie luta zamiast gluta na IHSie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 185 wizyt
pytanie zadane 15 sierpnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez Trygonus Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 236 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 228 wizyt
pytanie zadane 6 czerwca 2023 w Sprzęt komputerowy przez MichaelM Bywalec (2,440 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,100 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...