• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Programowanie C++ , pomoc w zadaniach

Object Storage Arubacloud
–3 głosów
263 wizyt
pytanie zadane 4 grudnia 2019 w Ogłoszenia, zlecenia przez SpiF Nowicjusz (120 p.)
zmienione kategorie 5 grudnia 2019 przez Patrycjerz

Witam, chcialbym prosic o pomoc w kilku zadaniach.

Tresc zadan:

1. Napisz program, który wyswietla 100 losowych liczb naturalnych z zakresu podanego przez
uzytkownika. Np. gdy uzytkownik poda liczby 13 i 67, to program powinien wyswietlic 100 losowych wartosci
mieszczacych sie w zakresie od 13 do 67 (włacznie).

2. Palindrom to wyrazenie brzmiace tak samo czytane od lewej do prawej i od prawej do lewej.
Przykłady palindromów to: ”Kobyła ma mały bok.” i ”Zakopane chce na pokaz.”. Napisz program,
który pobiera od uzytkownika 2 linijki tekstu - 2 wyrazenia (bez polskich znaków) i zwraca informacje, czy
sa one wzajemnymi palindromami. Programistyczne uwagi: zauwaz, ze liczba słów/spacji nie ma znaczenia
(tylko kolejnosc liter w wyrazeniu) oraz takie same duze i małe litery sa ze soba utozsamiane. Znaki interpunkcyjne
równiez pomijamy przy ustalaniu, czy dane wyrazenie jest palindromem (jak kropka na koncu
zdania).

3.Ponizszy kod C++ jest bardzo nieczytelny, ale skompilowany program poprawnie wyswietla
napis Hello World!!! (serio!).

#include<iostream>
using namespace std;main(){cout<<
"Hello World"
<<"!!!"
;return 0;
}

Zmodyfikuj podany kod (na kartce) tak, aby program wyswietlał jedynie napis Hello World (bez wykrzykników),
ale nie przesuwaj, ani nie wykreslaj niczego w kodzie - dozwolone jest jedynie dopisywanie
symboli/polecen. Spróbuj osiagnac zamierzony efekt dopisujac mozliwie mało znaków (wystarcza dwa).

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 4 grudnia 2019 przez PirchHD Obywatel (1,730 p.)
#include<iostream>
using namespace std;main(){/*cout<<
"Hello World"
<<"!!!"
;*/ 
cout << "Hello World"<<endl;
return 0;
}

Zadanie 3 :p zgodne z poleceniem tylko dopisywałem. Ogólnie rozumiem że ja też czasem potrzebuję pomocy przy zadaniu ale ja wysyłam przynajmniej program który ja wymyśliłem. Pozdrawiam

komentarz 4 grudnia 2019 przez PirchHD Obywatel (1,730 p.)

1

2

3

4

5

6

7

8

#include<iostream>

using namespace std;main(){/*cout<<

"Hello World"

//<<"!!!"

;

return 0;

}

komentarz 4 grudnia 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

#include<iostream>
using namespace std;main(){cout<<
"Hello World";
//<<"!!!"
;return 0;
}

 

komentarz 4 grudnia 2019 przez PirchHD Obywatel (1,730 p.)
Tak lepiej :p dopisałem tylko dwa znaki więc lepiej nie da sie
1
komentarz 4 grudnia 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Zrobiłeś znak nowej linii. Po prostu różnica pomiędzy naszymi odpowiedziami to 18 sekund...
komentarz 4 grudnia 2019 przez PirchHD Obywatel (1,730 p.)
To nie było do ciebie hah. Gdy dodałem pierwszy komentarz ogarnąłem że wystarczą dwie " //" i szybko wpisałem(dwa komentarze) a po chwili wyświetlił się twój komentarz.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 594 wizyt
pytanie zadane 23 maja 2018 w C i C++ przez MlodyJavaS Użytkownik (500 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 209 wizyt
pytanie zadane 5 czerwca 2018 w Inne języki przez Eskey Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 280 wizyt

92,567 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,616 komentarzy

61,953 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...