• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

J. Grębosz, "Symfonia C++ standard" – aktualność

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
3,021 wizyt
pytanie zadane 2 sierpnia 2015 w Offtop przez maxmeister Użytkownik (540 p.)
Cześć! Pytanie do programistów dobrze obeznanych z literaturą. Zaczynam naukę programowania i szukam dobrych materiałów. Jakiś czas temu już kupiłem książkę Jerzego Grębosza pt. "Symfonia C++ standard". Na ile jest ona aktualna? Czy można bez przeszkód uczyć się z niej? Czy polecacie może jednak zainwestowanie w jakąś inną książkę?

Pozdrawiam i życzę udanego kodowania.

6 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 2 sierpnia 2015 przez Czort Nałogowiec (32,500 p.)
Jeśli to wydanie z 2010 to aktualne jak najbardziej.
komentarz 2 sierpnia 2015 przez maxmeister Użytkownik (540 p.)
Posiadam wydanie 3 B z 2008 roku...
komentarz 2 sierpnia 2015 przez krokodylfred Użytkownik (620 p.)
Na swojej stronie pisze że to błąd w druku i tak naprawdę 3B jest z 2010
komentarz 2 sierpnia 2015 przez niezalogowany
Tak?! Bo ja też mam 3b (jakiś miesiąc temu skończyłem czytać ;)), a patrzę: 2008, a wszędzie w necie pisze 2010, no i właśnie nie wiedziałem o co chodzi O.o Ale jakoś się tym nie przejmowałem ;)
komentarz 17 stycznia 2018 przez Sebastian Fojcik Nałogowiec (43,020 p.)

Obecnie aktualne wydanie, to Opus magnum C++11. Składa się z trzech tomów (1700 stron) i opisuje standard C++11. Nawet jeśli ktoś przeczytał Symfonię, to warto sięgnąć po Opus magnum. Wiele można się dowiedzieć.

+1 głos
odpowiedź 2 sierpnia 2015 przez Rogargol Pasjonat (16,600 p.)
Aktualne, nawet starsze wydanie nie zrobi Ci w glowie jakiegos balaganu, jesli nauczysz sie tego co w ksiazce Grebosza to bedziesz mial bardzo dobrą baze do dalszej nauki.
+1 głos
odpowiedź 4 sierpnia 2015 przez Artur Rabenda Obywatel (1,300 p.)
symfonia każde wydanie jest nadal aktualne :) ale i tak polecam ci kursy z nimi ci lepiej wejdzie to :)  http://cpp0x.pl/  <-link
0 głosów
odpowiedź 2 sierpnia 2015 przez maxmeister Użytkownik (540 p.)
Dopiero po utworzeniu wątku zauważyłem, że pytanie zadane w poście było już zadawane wielokrotnie. I z tego co się orientuję, panuje konsensus, że książka Grębosza, choć nieco zdezaktualizowana, nadaje się do nauki programowania od zera [stan na sierpień 2015]. Wybaczcie dublowanie wątków.
komentarz 2 sierpnia 2015 przez niezalogowany
Och, nic się nie stało, kto pyta nie błądzi. A ty akurat nie wiedziałeś, że już ktoś zapytał ;)
0 głosów
odpowiedź 2 sierpnia 2015 przez niezalogowany
Tak, ,,Symfonia C++ Standard" jest aktualna w wydaniu 3b rozszerzone i poprawione (jak już ktoś napisał z 2010 roku), jest zgodna z powszechnie używanym standardem C++11 (C++0x). A tak jak już też ktoś napisał, nieważne czy jest aktualne, czy nie: i tak nauczysz się sporo rzeczy z tej książki. Książka jest napisana luźnym, przyjaznym językiem, wszystko z tej książki zrozumiesz. Polecam ci ją najbardzije w świecie ;)
komentarz 12 lutego 2017 przez wrzaskun Początkujący (280 p.)
Symfonia C++ standard - wszystkie wydania od 1-3b są pisane w C++03 a nie c++11
0 głosów
odpowiedź 17 stycznia 2018 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
Hmm. aktualna książka? Mamy standard 2017 a książka opisuje 2011 i to nie w trybie zmiany paradygmatu podejścia do języka tylko jako "gwizdek i lampki choinkowe w języku". Dodatkowo jak widzę nic nie zmieniło się w aspekcie kolejności tematów oraz sposobu podawania wiedzy. Nazewnictwo metod, funkcji i elementów programu z lat '90, uczenie metodą bottom-up. Nie polecam.

Podobne pytania

+5 głosów
6 odpowiedzi 9,438 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 291 wizyt
pytanie zadane 3 czerwca 2020 w C i C++ przez SiekamCebule Początkujący (370 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 349 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...