• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

[API] Javascript -pomoc z kodem

0 głosów
98 wizyt
pytanie zadane 2 grudnia 2019 w JavaScript przez saseta00 Użytkownik (700 p.)

Hejka, mam kod js'a który pobiera z api giełdy  w tym przypadku cene bitcoina. Mam pytanie w jaki sposób wyprowadzić możliwość korzystania z 'data.xxx' poza tą funkcję? Jestem laikiem i nie mogę sobię z tym poradzić ponieważ standardowe przypisywanie zmiennej nie chce mi przejść bo wywala błąd ze 'await' musi być w async funkcji, a chciałbym powyciągać sobie ceny wielu kryptowalut pod zmienne, z których będę mógł się odnosić we wszystkich funkcjach.

Jeszcze jedno pytanie, które tyczy się tego że aby w ogóle mi to działało w przeglądarce i nie wywalało błędu "Access-Control-Allow-Origin "  musiałem dodać wtyczkę do chrome i dodać za pomocą  niej domene bitbaya do strefy zaufanej, a żeby całkowicie pozbyć się tego problemu w javascripcie trzeba zastosować odpowiednie 'headersy' tylko że za wiele mi to nie mówi, a obawiam się że będę musiał później robić wszystko od nowa, albo w czymś innym, aby się to komuś normalnie na stronie mogło wyświetlić. Robię to hobbistycznie i w celach edukacyjnych, dziękuje za każdą pomoc, prostym językiem który dotrze do takich laików jak ja. 

const link = "https://bitbay.net/API/Public/BTCPLN/ticker.json";

async function btcpln() {

const response = await fetch(link);
    const data = await response.json();
    console.log(JSON.stringify(data));
    console.log(data.max, data.min);     // w konsoli sobie wyswietla
    document.getElementById('btcprice').textContent = data.bid;  // html: <span id='btcprice'> </span>
    document.getElementById('btcprice2').textContent = data.max;  // -html: <span id='btcprice2'>  </span>

}
btcpln();

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 2 grudnia 2019 przez michal_php Stary wyjadacz (13,620 p.)
Rozumiem, że chcesz ze zmiennej pobraniej zrobi zmienna globalna?
komentarz 2 grudnia 2019 przez saseta00 Użytkownik (700 p.)

Chyba tak, przynajmniej brzmi to jak rozwiązanie mojego problemu laugh

komentarz 2 grudnia 2019 przez michal_php Stary wyjadacz (13,620 p.)
To zadam pierwsze pytanie czemu chcesz robić zmienną globalna ( zmienne globalne nie są zbyt dobrym rozwiązaniem ) ? Po drugie jeśli chcesz to przekazać dalej możesz np: utworzyć inną funkcje i do niej przekazać argumenty ( w sensie to co otrzymasz z api)
a więc tak, chciałbym pobrać jeszcze kursy zwykłych walut z api nbp, dodatkowo z innych giełd kryptowalut dane których na bitbayu nie dostane, więc kolejne funkcje i teraz przy tworzeniu np. kalkulatora, robię kolejną funkcję i znowu muszę odwoływać wklepywać cały kod z połączeniem do wszystkich api aby w danej funkcji korzystać z pewnych rzeczy, czy to jest potrzebne? Nie wiem czy zmienna globalna jest tutaj rozwiązaniem, bo w js'ie jestem bardzo amatorsko, po prostu chciałbym kilka wyników umieścić na stronie i próbowałem bawić się zmiennymi ale nie do końca to wychodzi, bo 'await' jak pisałem, musi być w funkcji async, więc to chyba z niej trzeba wyciągnąć to na zewnątrz funkcji aby później korzystać w innych tak? Tylko nie wiem jak, dlatego proszę o pomoc
Czekaj rozumiem ,że chcesz pobrać kilka zmiennych z różnych serwerów ?
póki co nie jest to konieczne, po prostu chce wynik ceny kryptowaluty przypisać do zmiennej i korzystać z niej w innych funkcjach, wykonalne patrząc na ten kod?

Powiem tak , możesz tą zmienna sobie podstawić np do:

<input type="hiddyn" id="val" />

I tu możesz sobie do inputa przekazać zmienna i ona tam ciągle będzie mało możesz ją w każdej akcji pobrać i obrabiać dowolnie , a i tak baza ( czyli pierwotna wartość ) pozostanie w input.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 265 wizyt
pytanie zadane 29 września 2020 w JavaScript przez Chlipchlip Użytkownik (810 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 139 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 539 wizyt
pytanie zadane 29 kwietnia 2017 w JavaScript przez moofi Początkujący (470 p.)

87,940 zapytań

136,519 odpowiedzi

304,383 komentarzy

58,305 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Sklep oferujący ćwiczenia JavaScript, PHP, rozmowy rekrutacyjne dla programistów i inne materiały

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...