• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wyświetlanie artykułów w kolumnach, bootstrap i php

Object Storage Arubacloud
–1 głos
197 wizyt
pytanie zadane 1 grudnia 2019 w PHP przez chmod96 Obywatel (1,380 p.)

Cześć,

Mam taki problem chcę wyświetlić artykuły na stronie wykorzystując cards z Boostrap konkretnie Card decks (https://getbootstrap.com/docs/4.3/components/card/#card-decks).

Chodzi mi o to, że artykuły mają się wyświetlać po 3 w jednym rzędzie i przechodzić do nowej linii. Jednak nie wiem jak zrobić jak mam jedną zmienną z całymi danymi $articles np. 86 lub 151 rekordów itp. i muszę zrobić tak że co 3 rekordy robi się nowa linia.

Każda odpowiedź będzie dla mnie ważna więc śmiało piszcie.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 3 grudnia 2019 przez dawid6512 Gaduła (4,550 p.)

np 

<?php 
echo '<table>';
        for($i=1;$i<150;$i++){
            $j = $i%3;

            if($j == 1) echo '<tr>';

            echo '<td>'.$i.'</td>';

            if($j == 0 OR $i == 149) echo '</tr>';
        }
        echo '<table>';

 

komentarz 3 grudnia 2019 przez chmod96 Obywatel (1,380 p.)
to nie jest tabela!
1
komentarz 3 grudnia 2019 przez dawid6512 Gaduła (4,550 p.)
gosciu robisz sobie jaja?

jak chcesz gotowy kod to ci moge podac numer konta, a jak chcesz za darmo to bierz i przerabiaj bo jestes bezczelny.
0 głosów
odpowiedź 3 grudnia 2019 przez lateM Pasjonat (17,660 p.)

Możesz też to rozgryźć od strony CSSa. Cardy są postawione na flexboksie. Wystarczy je lekko nadpisać:

@media (min-width: 768px) { 
.card{
flex: 0 0 33.333333%;
max-width: 33.33%;
}
}

(Być może będzie trzeba zwiększyć priorytet klasy np. poprzez taki zapis: .card-deck .card).

Dzięki temu możesz do wrappera o klasie "card-deck" wrzucać dowolną ilość pojedynczych cardów, a co 3 elementy linia się załamie i element wskoczy pod spód. Bez tych kilku linijek - jeśli będzie w card-deck 1 element, to zajmie on 100% dostępnej szerokości, 2 - każdy po 50, a linia załamie się, jeśli elementy nie będą się mieściły - lekko nieestetyczne.

Chyba, że robisz to dla praktyki, wtedy nie pomogę :) jakiś for loop pewnie musi tego pilnować

0 głosów
odpowiedź 5 grudnia 2019 przez damenox Obywatel (1,400 p.)

Wykorzystujesz Bootstrap więc masz dostęp do Grid systems, a dokładniej klas przygotowanych przez Bootstrapa to stworzenia grida (flexbox).

https://getbootstrap.com/docs/4.3/layout/grid/

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 289 wizyt
pytanie zadane 6 lipca 2016 w PHP przez krystianoos Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 586 wizyt
pytanie zadane 16 kwietnia 2021 w JavaScript przez Piotr Popławski Użytkownik (610 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 190 wizyt
pytanie zadane 18 września 2016 w HTML i CSS przez Wojtek Iracki Obywatel (1,120 p.)

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,622 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...