• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

W czym lepszy jest Windows 10 Home od Windows 7 Home Premium SP1?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
468 wizyt
pytanie zadane 1 grudnia 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)

Witam.

Zastanawiam sie nad kupnem laptopa z następującą konfiguracją:

  • procesor Intel Core i7
  • pamięć RAM 16GB DDR3
  • dysk HDD 1000GB
  • system operacyjny Windows 10 Home

Mam 2 pytania:

1. Czy duża jest różnica ogólnej szybkości komputera pomiędzy procesorem Intel Core i5 (taki posiadam aktualnie + 4GB RAM + Windows 7 Home Premium SP1), a Intel Core i7 z powyższą konfiguracją?

2. W czym lepszy jest Windows 10 Home od Windows 7 Home?

Komputera będę używał czasami do renderowania filmików zgranych z aparatu cyfrowego (Full HD) oraz głównie do tworzenia stron internetowych i obróbce zdjęć w wysokich rozdzielczościach.

Proszę o fachową poradę.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 1 grudnia 2019 przez Kamil Naja Nałogowiec (27,410 p.)
Czy ten laptop będzie miał SSD? Jeśli nie, od razu bym go dokupił i dołożył jako główny dysk.

1 - Napisz dokładnie, jaki masz procesor. Patrząc po ilości RAM, nowsza konfiguracja będzie znacząco szybsza, na przykład przy pracy z wieloma kartami / programami.

2 - Wsparcie dla Win 7 niedługo się kończy. Moim zdaniem, to jedyna przewaga Win 10 - działanie tego systemu, intuicyjność, a co najważniejsze - aktualizacje, są dla mnie zepsute. Przykładowo - żeby znaleźć jakieś ustawienie w Win 7, mamy jedno menu, a w Win 10, kilka w różnych miejscach. Aktualizacje często uniemożliwiają włączenie / wyłączenie systemu, bo trzeba czekać.

Ewentualnym drugim plusem dla Win 10 są jeszcze wirtualne pulpity, których nie ma domyślnie w Win 7. Jeśli zmieniasz teraz sprzęt, to masz  wybór - Windows 10, albo Linux, raczej nie ma sensu pozostawać przy Windows 7, ze względu na wsparcie.
1
komentarz 1 grudnia 2019 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
Właśnie gdyby nie brak wsparcia, osobiście wolałbym siódemkę. W W10 nie ma nic interesującego dla mnie. Ale najnowszy software coraz częściej domaga się dziesiątki - nic się na to nie poradzi,
komentarz 1 grudnia 2019 przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)

Ten laptop z procesorem Intel Core i7 nie ma dysku SSD, tylko dysk HDD. Dobre laptopy z dyskiem SSD są bardzo drogie.

Aktualnie mam laptopa z procesorem Intel Core i5-2410M @ 2.30GHz, 4GB RAM oraz zainstalowany od początku Windows 7 Home Premium Service Pack 1.

działanie tego systemu, intuicyjność, a co najważniejsze - aktualizacje, są dla mnie zepsute.

W tym swoim powyższym zdaniu masz na myśli Win 7?

komentarz 1 grudnia 2019 przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)

@reaktywny,

W Win 10 nie ma nic interesującego dla Ciebie? :)

Wiedziałem, że ktoś skrytykuje Win 10 - intuicja mi tak podpowiadała.:/ A podobno to co nowsze, to lepsze.

komentarz 1 grudnia 2019 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
Jak dla mnie nie ma nic. Control Panel z siódemki bardziej mi odpowiada (głównie przyzwyczajenie), a w W10 ciągle czegoś szukam :) Ogólnie przyzwyczaiłem się do W7 i uważam go za najlepszego Windowsa w historii, W8 z kolei to pomyłka.

W10 nic specjalnego nie wnosi od strony funkcjonalnej czy komfortu użytkowania, a jedynie dodali więcej szpiegowskich bajerów, ale te służą M$, a nie użytkownikom.

Żeby nie było siedzę teraz na W10 :)  Ale tylko dlatego, że lepiej wspiera nowy sprzęt i oprogramowanie.
komentarz 1 grudnia 2019 przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)
Czy oprogramowanie (nawet stare) jakie zainstalowałem i uruchamiałem na Win 7, bez żadnych problemów będzie zainstalowane i uruchomione na Win 10 ?
komentarz 1 grudnia 2019 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
Generalnie tak, ale czasem diabeł tkwi w szczegółach i coś może nie działać, ale to rzadkie przypadki.
komentarz 1 grudnia 2019 przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)
Dzięki.

Nadal zastanawiam sie nad zakupem laptopa o powyższych parametrach, bo zaczyna mnie lekko irytować ten Win 10.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 2,909 wizyt
0 głosów
6 odpowiedzi 1,180 wizyt

92,551 zapytań

141,397 odpowiedzi

319,527 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...