• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Unity czy Cryengine i dlaczego?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
970 wizyt
pytanie zadane 29 listopada 2019 w C# przez Owczarek Niemiecki Obywatel (1,570 p.)
Z tego co wiem Cryengine jest w 100% 3d,czyli nie da się w nim pisać gier 2d.Unity jest wieloplatformowy, Cryengine nie wiem. Piszę w języku C#.Ktoś może wie czym się różnią te silniki,który lepszy i na jakie systemy da się pisać w Cryengine?

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 29 listopada 2019 przez LowcaZiemniakow Nowicjusz (220 p.)
Ogólnie to praktycznie niemożliwym jest znalezienie porządnych poradników do Cryengine, zapewne na udemy coś się znajdzie, ale jeśli właśnie stawiasz na 2D to lepiej Unity
komentarz 29 listopada 2019 przez Owczarek Niemiecki Obywatel (1,570 p.)
A ty się uczyłeś Cryengine że wiesz że są takie słabe poradniki?
1
komentarz 29 listopada 2019 przez LowcaZiemniakow Nowicjusz (220 p.)
Tzn. tak na serio nigdy go nawet nie używałem, chodzi mi bardziej o to, że trudno jest znaleźć poradnik na mało używany silnik - bądź społeczność która by ci w czymś pomogła. Unity w tym aspekcie wygrywa - wydaje mi się, że jest także prostsze w obsłudze, ale kolejne aktualizacje są stawiane na praktycznie nietkniętej technologii z wersji 4 i starszych. Raczej jeśli umiesz coś w C# to raczej unity
komentarz 29 listopada 2019 przez Owczarek Niemiecki Obywatel (1,570 p.)
Rozumiem co masz na myśli :) Może się ktoś jeszcze wypowie  Dziękuję za odpowiedź
+1 głos
odpowiedź 29 listopada 2019 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Nie ma czegoś takiego że się nie da w silniku 3D robić gier 2d. Unity jest silnikiem 3D a da się robić gry 2d. Po prostu blokujesz jedną z osi i tyle. Zarówno w Unity, CryEngine czy Unreal Engine da się robić gry 2d tylko pytanie po co. Robienie gier 2D w silnikach takich jak Unreal Engine czy CryEngine nie ma sensu. To tak jak byś strzelał do muchy z armaty.

Tutaj masz przykład gry 2d napisanej w CryEngine:

https://www.youtube.com/watch?v=FAXHqKvuPF4

Tak jak wspomnieli moi przedmówcy, do CryEngine i do innych silników jest ciężko znaleźć tyle poradników co jest do Unity. Myślę że tego żaden silnik nie przebije. Jeśli znasz C++ i chciałbyś programować gry właśnie w tym języku to bez wahania bierz Unreal Engine, ewentualnie CryEngine. Zaś jeśli znasz C# to Unity.

Każdy z tych silników ma możliwość eksportu gier prawie na każdą platformę jaka istnieje, od Konsoli po PC, komputery Mac oraz telefony.
0 głosów
odpowiedź 29 listopada 2019 przez piotrsz109 Stary wyjadacz (13,730 p.)
Pod pewnymi względami, CryEngine jest zdecydowanie lepszy od Unity 3D, jest to choćby grafika, jednak Unity z każdą znaczącą aktualizacją, zdaje się poprawiać.

Jednak warto wziąć pod uwagę fakt, że Crytek, który utworzył CryEngine, o ile dobrze wiem, ma pewne problemy finansowe, przez co musiała zamknąć część firmy.

Tak jak wypowiedział się LowcaZiemniakow - dla CryEngine ciężko znaleźć obszerny kurs, dotyczący silnika, natomiast jeśli chodzi o Unity - na samym YouTube'ie jest ich wiele.
CryEngine ma własną serię poradników: https://www.cryengine.com/tutorials - jednak nie znam ich jakości, więc nie mogę nic odnośnie ich powiedzieć.

Ciekawym jest, że o ile dobrze wiem, za darmo otrzymasz dostęp do kodu źródłowego CryEngine, natomiast w Unity musiałbyś wykupić licencję.

Unity ma zdecydawanie bardziej przejrzysty UI i zdaje się być znacznie prostszy, jednak to moja osobista opinia, nie fakt.

Mam nadzieję, że pomogłem. Poczytaj na stronie CryEngine oraz Unity 3D, odnośnie tego, co oferują silniki. Spróbuj obu, i ten który przypadnie ci bardziej do gustu, z tego korzystaj.

https://www.cryengine.com
https://unity.com

Pozdrawiam
0 głosów
odpowiedź 7 grudnia 2019 przez Gabel88 Początkujący (430 p.)
Unity bo będzie ci łatwiej znaleźć jakiś kurs, i używa go więcej osób. A jak będzie wyglądać gra to już w większości zależy od programisty.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 209 wizyt
pytanie zadane 23 września 2015 w Offtop przez eVeezu Użytkownik (880 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 778 wizyt
pytanie zadane 15 czerwca 2019 w Systemy operacyjne, programy przez niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź 312 wizyt
pytanie zadane 18 maja 2019 w C i C++ przez niezalogowany

92,536 zapytań

141,376 odpowiedzi

319,451 komentarzy

61,920 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...