• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Python-Pętle

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
197 wizyt
pytanie zadane 28 listopada 2019 w Python przez sisOOO Obywatel (1,370 p.)
Witam

Może pytanie, nie koniecznie związane z Pythonem, ale na razie "pracuję" w nim więc tutaj zadam pytanie.

Więc już jakieś pół roku temu zadałem pytanie o pętle tylko, że w C++, odpowiedzi zapewne normalnemu człowiekowi by wystarczyły, mi też (przynajmniej tak mi się zdawało), poszedłem za jedną radą żeby zmienić język i tutaj przyznam tej osobie rację była to super zmiana, ten język wygląda jakbym pisał książkę po angielsku :) Lubię ten język nawet dobrze mi idzie w szkole (2 klasa technikum informatycznego) ale znowu problem z pętlami :( Tym razem nie będę zmieniał języka na inny bo to raczej nie będzie rozwiązanie, (poświęciłem już sporo czasu).

Czy ktoś wie jak prosto nauczyć się tych pętli, z tego co wiem to nie jestem sam i sporo osób ma z tym problem, ja się niestety nie wyróżniam, macie jakieś sposoby aby tego się jakoś prosto nauczyć i zrozumieć (albo jakiekolwiek sposoby). Byłbym wdzięczny.

PS.

Do osób, które mi napiszą abym zajął się nauką w szkolę zamiast uczyć się programowania, od razu odpowiadam, że nie mam problemu z przedmiotami szkolnymi (nie mam oceny niższej niż 4). A co do drugich osób, które powiedzą abym robił zadania odpowiadam, jasne będę robił, ale jak zrozumiem, bo na razie kończyło się na tym, że siedziałem nad zadankami, a ostatecznie i tak kończyło się na tym, że musiałem zajrzeć do odpowiedzi bo nie wiedziałem jak to zrobić (I nie było to na zasadzie "Nie wiem zajrzę" tylko na zasadzie "Spróbuję tak, nie wyjdzie to spróbuję inaczej")

Jeszcze taka do piska, pętlę for raczej rozumiem, gorzej z resztą.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 28 listopada 2019 przez JozefB Początkujący (460 p.)
wybrane 7 listopada 2020 przez sisOOO
 
Najlepsza

Proszę podaj konkretny problem z pętlami w języku Python. Pętlę while oraz for bardzo łatwo stworzyć tylko trzeba uważać na wcięcia w kodzie i należy pamiętać o dwukropku.

Przykład:

for x in range(0, 10, 2):
     print('wartosc:', str(x))

"""
Tak pętla wyświetli:
wartosc: 0
wartosc: 2
wartosc: 4
wartosc: 6
wartosc: 8
"""
"""
range (wartosc_poczatkowa, koncowa_wartosc, krok_petli), ale koncowa_wartosc 
nie jest wliczna do zakresu pętli, a krok_petli nie jest wymagany
"""

 

komentarz 28 listopada 2019 przez sisOOO Obywatel (1,370 p.)
Spokojnie, wiem jak działa ten język :)

Co do pętli for i for in range to też z nimi nie mam zbytnio problemu największy problem jest z while. Nie wiem jak powiedzieć czego nie potrafię, po prostu jak mam za zadanie zrobić zadanie z while to nie za bardzo wiem jak je zrobić. Jeszcze gorzej jest jak jest napisane żeby użyć pętli ale nie ma napisane jakiej

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 938 wizyt
pytanie zadane 11 września 2018 w Python przez Deriquest Użytkownik (550 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 443 wizyt
pytanie zadane 15 lutego 2017 w Python przez michalrudy Użytkownik (520 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...