• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Konto administratora

Object Storage Arubacloud
0 głosów
303 wizyt
pytanie zadane 25 listopada 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Zawisza czarny Obywatel (1,700 p.)
Po zainstalowaniu windowsa i zrobieniu konta z hasłem mam w opcjach konta ustawione jako administrator, lepiej jakoś wyłączyć te ustawienia administratora czy zrobic drugie konto użytkownika i z niego korzystać. Jak jest lepiej zrobić, żeby było bezpieczniej?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 25 listopada 2019 przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)
Bezpieczniej to będzie utworzenie konta bez praw administratora (spokojnie, gdy będą potrzebne to wyskoczy komunikat o przyznanie i nazwa tego programu). Dziś i tak trudniej o bezpieczeństwo - nie ważne jaki masz system, wystarczy myśleć i nie instalować niepotrzebnych programów ;)
0 głosów
odpowiedź 25 listopada 2019 przez niezalogowany
Zapewne ilu użytkowników tyle opinii. Jednak konto administratora to pewnego typu zabezpieczenie, dlatego warto mieć na komputerze dwa profile Administrator i zwykły Użytkownik. Pracować należy wtedy oczywiście na koncie użytkownika. Konto różni się od administratora tym że w trakcie instalacji oprogramowania będzie trzeba podać hasło administratora, tym samym będziesz mieć pełną kontrolę nad instalowanym oprogramowaniem, to ty będziesz musiał wyrazić zgodę na jego instalację i potwierdzić hasłem administratora.
komentarz 25 listopada 2019 przez Zawisza czarny Obywatel (1,700 p.)
Ale moge konto administratora wyłączyć żeby przy logowaniu bylo tylko konto użytkownika?
komentarz 25 listopada 2019 przez SimiVoid Pasjonat (19,790 p.)
W windowie 10 da się, ale jest to zabawa skomplikowana zabawa rejestrami i łatwo coś schrzanić
komentarz 5 grudnia 2019 przez niezalogowany
Nie wiem czy o to ci chodzi ale nic nie musisz robić, pracujesz na Użytkownika zamykasz komputer a później uruchamia się domyślnie na tym koncie tj ostatnim z jakiego korzystałeś.

Podobne pytania

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...