• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

"Niepełna eliminacja" - Windows Defender

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
3,115 wizyt
pytanie zadane 24 listopada 2019 w Systemy operacyjne, programy przez szymonq Użytkownik (770 p.)

Cześć, czy ktoś jest w stanie stwierdzić czy jestem bezpieczny, czy może jednak lepiej zrobić format C i zainstalować Windowsa od nowa? :p. Otóż pobrałem plik zip z "niepewnego" źródła i Win Defender wyświetla to co widać na załączonym screenshocie. Dodam, że nie mam zainstalowanego innego antywirusa, a ten plik zip zniknął (aczkolwiek chyba nie za sprawą Defendera). Czy ktoś wie co się mogło stać i co z tym dalej zrobić?(screenshot)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 25 listopada 2019 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

aczkolwiek chyba nie za sprawą Defendera

Skoro Defender wykrył zagrożenie, to prawdopodobnie plik został przeniesiony do kwarantanny.

komentarz 25 listopada 2019 przez szymonq Użytkownik (770 p.)
Chodzi właśnie o to, że nie ma go w kwarantannie
komentarz 25 listopada 2019 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Trochę dziwne, że ten plik ot tak znikł, ale jeśli to był typowy plik .zip a nie .zip.exe, to raczej problemów być nie powinno.

Swoją drogą jeśli już musisz otwierać niepewne rzeczy, otwieraj je w piaskownicy (np. Sandboxie).
komentarz 25 listopada 2019 przez szymonq Użytkownik (770 p.)

On był zip na pewno i ja go nie otwierałem aczkolwiek widać coś takiego plik.zip -> plik.exe (zobacz na załączone zdjęcie). Nie wiem co to oznacza. Chyba, że usunął go chrome z automatu bo też jakieś ostrzeżenie mi w Chrome wyskoczyło, ale kliknąłem "Zachowaj". Dziwna sprawa. Podobno Win Defender jest na tyle dobry, że nie trzeba instalować zewnętrznego antywirusa, chociaż w tej sytuacji może warto jakiegoś pobrać i przeskanować system...

komentarz 25 listopada 2019 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Ściągnij paczkę, rozpakuj (nie z dwukliku, tylko z menu kontekstowego), exeka wrzuć na www.virustotal.com. Jak spora część antywirusów krzyknie, że plik jest podejrzany, to znaczy, że jest i lepiej go nie u siebie odpalać.

Chrome może wyświetlać ostrzeżenia, bo chomik uznawany jest za piracki portal.
komentarz 25 listopada 2019 przez szymonq Użytkownik (770 p.)
Pobieram go i cały czas ta sama historia - plik znika jak kamfora, w kwarantannie go nie ma, a Chrome wyświetla komunikat "Niepowodzenie - wykryto wirusa". Wrzuciłem linka do tego zipa do virustotal, ale w ten sposób nic nie wykrywa. Mniejsza.. Przeskanowałem komputer i wygląda na to, że jest czysto. Może będzie żyć :D Dzięki za rady!
komentarz 3 maja 2020 przez pawel234 Nowicjusz (100 p.)
I jak twój komputer żyje czy nie bo ja mam ten sam problem  ze  jest napisanie ,,niepełna eliminacja ,, a jak skanuje komputer to nic nie wykrywa zadnego zagrozenia i moje pytanie . Jak twój komputer czy był ten wirus czy to porpstu taki komunikat z histori
komentarz 5 maja 2020 przez szymonq Użytkownik (770 p.)
Komputer żyje i ma się dobrze. Już dawno o tej sprawie zapomniałem, nic się nie działo.
komentarz 15 kwietnia 2021 przez Filip W. Nowicjusz (100 p.)
dziekuje za taką informacje bo wczoraj miałem taką samą sytuacje , a to , że do był mój pierwszy wirus na komputerze , to bardzo się bałem .

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 136 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 360 wizyt
pytanie zadane 3 stycznia 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Lampards Obywatel (1,130 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 267 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...