• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Composer błąd instalacji

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
165 wizyt
pytanie zadane 22 listopada 2019 w Systemy operacyjne, programy przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)
edycja 22 listopada 2019 przez michal_php

Cześć.

Mam mały problem. Ponieważ instaluje tak jak zawsze swoją paczkę kodu na vps , leczę tym razem dostałem błąd ,że mam za mało pamięci.

Composer require runs out of memory. PHP Fatal error: Allowed memory size of 1610612736 bytes exhausted

Trochę nie rozumiem tego błędu ponieważ mam wolne dużo miejsca na dysku.

Sprawdzając komendą ograniczenia pamięci:

php -r "echo ini_get('memory_limit').PHP_EOL;"

mam ustawione 2G

rozumiem ,że ta wartość to pamięć ram ? Bo i tutaj jej mam ponad 2G. Z góry dziękuje za wskazówki i porady.

Znalazłem w dokumentacji composera ,że można zmienić wartość za pomocą polecenia : 

Composer also respects a memory limit defined by the COMPOSER_MEMORY_LIMIT environment variable:

COMPOSER_MEMORY_LIMIT=-1 composer.phar <...>

Or, you can increase the limit with a command-line argument:

php -d memory_limit=-1 composer.phar <...>

Ale ani jedna ani druga nie działają wywala mi ,że nie znane polecenia. Jak zatem można takim poleceniem zmienić aby nie szukać w tym całym php.ini

I jeszcze jedno . Co powoduje zmiana pamięci ? W sensie czy więcej przez to zajmuje miejsca composera czy to pamięć podręczna do tymczasowego instalowania ?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 22 listopada 2019 przez Paweł Antyporowicz Stary wyjadacz (11,470 p.)

Spróbuj wyrzucić caly folder vendor i zainstalować od nowa wszystkie zależności,

0 głosów
odpowiedź 22 listopada 2019 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)

Co to znaczy instaluję paczkę? Jest ona już gotowa i zawarta w pliku composer.lock? Jesli nie i używasz composer req to composer musi sprawdzić kompatybilność wszystkich wersji używanych paczek. Budowane jest wtedy drzewo zależności i 2 GB Ramu to mało. smiley

komentarz 22 listopada 2019 przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)
W sensie przenoszę cały projekt ,ale nie posiada on pakietu vendor i var.Aby był lżejszy.Dlatego instaluje na serwerze cały pakiet vendor i var. Czyli jeśli zwiększam apke o jakieś dodatkowe klasy to rozumiem ,że tym samym jest większe drzewo i trzeba więcej pamięci ?
komentarz 22 listopada 2019 przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)

dobra zwiększyłem z 2G na 3G i zainstalowało.

Ale po czyszczeniu cache dostałem dziwny błąd :

Symfony 5 is required for Monolog 2 support. Please downgrade Monolog to ve
  rsion 1.

Za bardzo nie wiem o co chodzi 

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 127 wizyt
pytanie zadane 13 sierpnia 2016 w PHP przez BlueWee Użytkownik (730 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 112 wizyt
pytanie zadane 26 kwietnia 2017 w PHP przez ThePatrykOOO Dyskutant (8,380 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 247 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...