• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

HTML PHP wykonanie skryptu po naciśnięciu w button

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
2,499 wizyt
pytanie zadane 19 listopada 2019 w HTML i CSS przez gkacperek Nowicjusz (180 p.)
Witam, mam problem ponieważ próbuje zrobić button na stronie w html oczywiście jest to pewnie prosta sprawa lecz jakoś nie daje rady z tym sprawa wygląda tak że mam :

<form action="order.php" method="post">
<button name="foo" value="1">Kilknij</button>
<form>

ten kod działa tylko nie tak jak bym chciał ponieważ po kliknięciu w przycisk "Kliknij" przenosi mnie do order.php i wykonuje skrypt w php lecz nie oto mi chodzi. Chodzi mi o to żeby po kliknięciu w przycisk (Button) został wykonany skrypt php lecz bez przenoszenia mnie w order.php tylko pozostania na tej samej stronie.

mój skrypt order.php to :

<?php
        
        $wartosc = $_POST['foo'];
        if($wartosc==1)
        {
         $c = curl_init();
         curl_setopt($c,CURLOPT_URL,'http://139.59.206.133/0gCZRvGdDv8InjUAQ-UGjuNvV757Fxmp/update/V5?value=600');
         curl_exec($c);
        }
        ?>
I chciałby aby ten skrypt wykonał się w tle po kliknięciu w przycisk bez przechodzenia na następną stronę czyli order.php

Bardzo proszę o odpowiedz jak to zrobić bo nie mam pojęcia.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 19 listopada 2019 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,280 p.)
Wysłanie formularza powoduje przeładowanie strony. Formularz możesz obsłużyć na tej samej stronie, nie musisz przechodzić do order.php. Jak nie chcesz przeładowywać strony to poczytaj o technologii AJAX.
komentarz 25 grudnia 2022 przez VBService Ekspert (251,210 p.)

Do użycia AJAX-a w tym kontekście wystarczy sam przycisk

<button name="foo" value="1">Kilknij</button>

i np. "ajax-owy" kod w zdarzeniu click dla tego button-a.

0 głosów
odpowiedź 20 listopada 2019 przez kingkushlee Gaduła (3,960 p.)
1
komentarz 20 listopada 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
tak szczerze to jeśli miałbym polecać coś do XHR to wg mnie nie warto ładować calego jQuery jak są mniejsze, lepsze rozwiązania np. fajna libka axios :)
–1 głos
odpowiedź 19 listopada 2019 przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)
edycja 19 listopada 2019 przez michal_php

Po pierwsze to używaj specjalnych bloczków do wstawiania kodu dzięki temu łatwiej się go czyta.np:

<form action="order.php" method="post">
   <button name="foo" value="1">Kilknij</button>
<form>

Po drugie jak chcesz przesłać dane formularzem używając button ? Jeśli chcesz aby Twoje wartości z formularza się przesłały to musisz użyć:

<form action="order.php" method="post">
  <input type="hidden" value="1" name="foo"/>
  <input type="submit" value="wyślij"/>
</form> 

Można oczywiście też z button ,ale do tego musiał byś użyć js. Lecz jeśli chcesz tradycyjnie wysłać jakiś formularz musisz użyć submit.I staraj się nie przenosić wartości w submit dla tego dołożyłem ukryte pole z wartością.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 90 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 897 wizyt
pytanie zadane 1 lipca 2015 w PHP przez artimal Gaduła (4,800 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 4,792 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...