• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak zabezpieczyć firmę przed wyciekiem danych użytkowników i atakami hackerskimi (crackerskimi)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
207 wizyt
pytanie zadane 14 listopada 2019 w Bezpieczeństwo, hacking przez DanexZ Obywatel (1,270 p.)
Uruchamiam w przyszłym roku firmę inwestycyjną, która zajmować się będzie kupnem m.in nieruchomości. Kapitał do zakupów pozyskiwany będzie z wpłat inwestorów do czego służyć będzie specjalny system.

Będę potrzebował przechowywać dane osobowe inwestorów takie jak pesel itd oraz ich wpłaty/zasilenia, wypłaty i wewnętrzne transfery (użytkownicy będą mogli przesyłać środki również pomiędzy sobą - taki wewnętrzny obieg kapitałowy).

O ile wiem jak to sobie zaprogramować żeby po prostu działało o tyle nie bardzo jeszcze wiem jak to zabezpieczyć przed "żartownisiami", a że naoglądałem się ostatnio Mr Robota:D to chciałbym, żeby mi ktoś uświadomił co powinienem zrobić, żeby nie było LIPY, wiecie o co chodzi? ;)

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 14 listopada 2019 przez reaktywny Nałogowiec (40,970 p.)
Zabezpieczenie jest baaaaaaaaardzo trudne, rzadko kto to potrafi zrobić naprawdę dobrze. Problem jest taki, że hakerzy/przestępcy są zwykle o co najmniej krok przed branżą zabezpieczeń.

To temat rzeka, ale dla specjalisty, ja się nie znam.

To co bym sugerował to ubezpieczenie firmy na wypadek ataku / włamania / utraty cennych danych, etc. Kilka firm w Polsce udziela już ubezpieczeń na wypadek cyberzagrożeń.
+2 głosów
odpowiedź 14 listopada 2019 przez danielb Bywalec (2,520 p.)

Albo przeprowadzić szkolenie pracownikom, w firmie takiej jak Niebezpiecznik, owszem, tanie to, to nie jest, ale są to eksperci, ale tacy eksperci, eksperci https://niebezpiecznik.pl/

komentarz 14 listopada 2019 przez DanexZ Obywatel (1,270 p.)
O fajna stronka, thx
komentarz 14 listopada 2019 przez reaktywny Nałogowiec (40,970 p.)
Jest jeszcze Zaufana Trzecia Strona i Securitum.pl
komentarz 14 listopada 2019 przez danielb Bywalec (2,520 p.)
A też można, też można :-)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 518 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 215 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...