• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Laptop dla programisty/studenta

Object Storage Arubacloud
+1 głos
565 wizyt
pytanie zadane 14 listopada 2019 w HTML i CSS przez FruKsoN Nowicjusz (170 p.)

Witam z racji ,że będzie blackfriday zastnawiam się nad kupnem laptopa.W nastepnym roku zacznę studiować więc przy okazji będzie też to laptop dla studenta.Aktualnie uczę się w tech i programuje.CO weekend wyjeżdżam do dziewczyny i chciałbym u niej czasem coś porobić w kodzie lub w trakcie podróży która trwa z 2h w busie.

 

Chciałem pogodzić laptop do gier z laptopem ,który jest mobilny i trzyma długo na baterii.Chyba się nie da ale czekam na wasze propozycje.Chciałbym aby laptop trzymał gdzięs minimum 6h bez ładowania.

 

Używać go będę do programowania min. tworzenie stron w edytorze tekstu i oczywiście testowanie w przeglądarce.(chce też czasem aby był na tyle mocny laptop by zagrać w jakąś gre tzn moja dziewczyna bo ja na kompie ;D ale chyba nie da się pogodzić długiej pracy na baterii z mocnym sprzętem).

 

Też mam pytanie co do systemu od kilku kolegow "po fachu" dowiedziałem się ,że warto mieć system operacyjny linux co od razu wyklucza granie no ale najważniejsze jest tutaj programowanie.Z drugiej str podobno na studiach dużo się robi na windowsie więc chyba będę albo uzywał 2 systemów albo tylko windowsa.

 

Specyfikacja:

Procesor i5 lubi i7 (ale z tego co wiem to lepiej wziasc i5 z 8 np generacj iniz i 7 z jakas słabsza) minimum 4 rdzenie

Karta graficzna:Chciałem dedykowaną karte graficzna ale w laptopach typu biznes to wszystkie są zintegrowane.Co o tym myślicie co wziąść ? Jesli chciałbym coś zagrać to mi się wydaje ze karta graficzna dedykowana.

Przekatna 15.6 full hd ips matowy

Klawiatura wyspowa z podświetleniem

Dysk minmum jeden 250gb ssd lub ten ssd m2

Minimum 8 gb ramu z mozliwościa rozbudowy

Czytnik linii papilarnych ale to opcjonalnie

Bateria minimum 6h pracy

 

Trudno jest podzielić mobilność i czas pracy na baterii z mocnym sprzętem ale może coś doradzicie.Fajnie jakby ktoś kto programuje wypowiedział się.W domu oczywiście używam komputera.Ale do szkoły jak najbardziej wole laptopa z konfiguracja pod siebie.Budżet 3 tyś.Pisałem też na grupie na fb i było takie propozycje podrzuce linki, 

https://www.x-kom.pl/p/513955-notebook-laptop-156-msi-gf63-i5-9300h-8gb-256-gtx1050ti.html?fbclid=IwAR2MRWT1rIJgnkPApDbixQg9zj5nG0PapvZX1R-ItgBK_NYEGz9kH0cBa-Q

 

https://www.x-kom.pl/p/513955-notebook-laptop-156-msi-gf63-i5-9300h-8gb-256-gtx1050ti.html?fbclid=IwAR2MRWT1rIJgnkPApDbixQg9zj5nG0PapvZX1R-ItgBK_NYEGz9kH0cBa-Q

Laptop bez systemu juz kosztuje 3200 wiec tak no .. nie wiem jak to jest z tym windowsem 10 co za darmo był przynajmniej ja na swoim przeszedłem za darmo dalej to tak działa ?

https://www.x-kom.pl/p/491895-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-330-15-i5-8300h-20gb-256-gtx1050.html?fbclid=IwAR20ILSelWqs900UN6IGmq877E3Jfgo5FCb9x-ZfWpu6PVu9P1AXdlHCiXY#Specyfikacja

https://m.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/huawei-laptop-d-i5-8gb-1tb128ssd-mx150-w10-blue.bhtml?fbclid=IwAR3svQgFSFPK95YTD_MK1kAxFvTye1ycLiyqbhWsBroWeqsh86oQzqi9aUw

https://www.x-kom.pl/p/513155-notebook-laptop-156-hp-pavilion-gaming-i5-9300h-8gb-256-gtx1650-green.html działa podobno 5h na baterii tak uzytkownik napisał

 

Dziękuje za każda radę pozdrawiam serdecznie :)

komentarz 14 listopada 2019 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Chciałem pogodzić laptop do gier z laptopem ,który jest mobilny i trzyma długo na baterii.

To musisz wymyślić coś własnego smiley

komentarz 14 listopada 2019 przez FruKsoN Nowicjusz (170 p.)
To prosze jakies propozycje zeby laptop min 6 h trzymal i mial dobre parametry
komentarz 14 listopada 2019 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Mój ThinkPad t480s spełnia te kryteria, także mogę polecić.
komentarz 14 listopada 2019 przez FruKsoN Nowicjusz (170 p.)
szkoda ze zapomniales o cenie XD nie potrzebuje laptopa za tyle bo mam mocnego kompa i dobre peryferie do niego.
komentarz 15 listopada 2019 przez mmarszik Mądrala (7,390 p.)
Kup 3 baterie zapasowe do mocnego laptopa, wkładasz do plecaka i pracujesz 7-12 godzin - ale resety trzeba robić :)

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 14 listopada 2019 przez SimiVoid Pasjonat (19,790 p.)
Linux nie skreśla od razu możliwości grania (wszystko zależy od tego w jakie gry chcesz grać), a co do darmowego Windowsa 10 to wszystko zależy od uczelni na którą uczęszczasz.
Miedzy dyskami ssd na sata3 i tym na m.2 nie poczujesz zbytnio dużej różnicy, więc polecam ci rozejrzeć się za laptopem z dyskiem 500/512 GB (na pewno się przyda, patrząc na to ile miejsca zajmują niektóre gry). Dyski ssd nie są teraz tak strasznie drogie.
Co do czasu pracy na baterii: na Linuxie (niezależnie od dystrybucji) osiągniesz dłuższy czas pracy (Piszę to z własnych doświadczeń: Po przejściu na Linuxa laptop wytrzymywał mi cały dzień w szkole i jeszcze zostawało ok 50% naładowania baterii, gdy wracałem do domu). Zależy on też od sposobu w jaki będziesz korzystał z komputera (wiadomo, że grając w gry osiągniesz krótsze czasy pracy na baterii).
komentarz 15 listopada 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Podaj mi jaka gra, z tych bardziej popularnych, zmieści się do RAMu, dajmy nawet 16Gb.

Osobiście twierdzę, że warto przełożyć prędkość nad pojemność. Posiadam w laptopie dysk 1Tb, który nie jest nawet w jednej trzeciej zapełniony i to się raczej szybko nie zmieni.
komentarz 16 listopada 2019 przez mmarszik Mądrala (7,390 p.)
W zwykłych zastosowaniach zdecydowanie wystarczy mały dysk, a za pozostałe pieniądze można zainwestować w jego szybkość. Tylko trzeba mieć dostęp do rzetelnego benchmarku dysków. Widzę że teraz jest mega page na passmarku dla dysków:

https://www.harddrivebenchmark.net/hdd-mega-page.html
komentarz 24 listopada 2019 przez FruKsoN Nowicjusz (170 p.)

@SimiVoid, a czy na linuxie nie ma problemow z przegladarkami chrome opera itd by moc testowac strony jak napisze?

komentarz 25 listopada 2019 przez SimiVoid Pasjonat (19,790 p.)
Ja osobiście korzystam z opery, działa tak samo jak na Windowsie. Nie wiem jak wygląda to z chrome (słyszałem że jest ale się nie spotkałem). Osobiście spotkałem się tylko z jednym problemem z operą (Po zainstalowaniu opery trzeba doinstalować bibliotekę do obsługi wideo w przeglądarce (nie działa bez tego youtube, netflix, itp))
komentarz 25 listopada 2019 przez mmarszik Mądrala (7,390 p.)

@FruKsoN, Na każdym systemie zdarzają się problemy.

0 głosów
odpowiedź 24 listopada 2019 przez FruKsoN Nowicjusz (170 p.)
Właśnie nie wiem sam w co mógłbyc grać załózmy ze w lola czy coś ale raczej chyba wgl nie bede gral na laptopie bo wole jednak wiekszy monitor i komputer do grania.Ciągle mam zagwostke nad procesorem czy brac niskonapieciowy czy nie boli mnie to ze nawet i 7 10 genracj iz u przegrywa z i5 9300h.Co do karty dedykowanej to moze byc ale nie musi skoro jakos grac nie mam zamiaru.Dla mnie liczy sie aby komputer był szybki na pewno dyski 512 m2 pcie i dodatkowo dysk tylko tez nie wiem czy brac 2 dysk ssd na dane czy hdd, słysząłem ze latwo sobie zepsuc tak hdd w plecaku czy cos.Karty zintegrowane sa te mx250 np podobno daja rade jakos.A co do procesora to nadal czekam na wasza rade czy z u czy h.Raczej rzadko będzie ze nie bede miał prądu ale chciałbym zeby min te 3-5h trzymał w razie w jakby była taka potrzeba.Jak możecie to jakies modele z checia.Co do ramu to chce mni 16 gb

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 293 wizyt
pytanie zadane 2 września 2020 w Sprzęt komputerowy przez SZYMII Użytkownik (510 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 1,063 wizyt
pytanie zadane 31 marca 2017 w Sprzęt komputerowy przez Maniti Obywatel (1,220 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 5,220 wizyt
pytanie zadane 30 stycznia 2017 w Sprzęt komputerowy przez Jakub Olszak Użytkownik (540 p.)

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...