• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Instalacja CodeBlocks na macOS Catalina

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,897 wizyt
pytanie zadane 13 listopada 2019 w C i C++ przez martaxx Nowicjusz (120 p.)
Dzień dobry.

Potrzebuję zainstalować CodeBlocks, a używam komputera z systemem macOS Catalina. Gdy pobieram plik z oficjalnej strony, wyskakuje mi error, ponieważ moja wersja systemu nie obsługuje programów 32-bitowych. Potrzebuję wersji 64-bitowej. Jeśli wie ktoś skąd mogę pobrać, bardzo proszę o pomoc :)))

(musi być CodeBlocks bo nauczyciel z informatyki wymaga! )

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 13 listopada 2019 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)

Instalujesz MacPorts https://www.macports.org/install.php

Później wykonujesz:

sudo port install codeblocks

na konsoli, i możesz cieszyć się wersją 64-bit. Dodatkowo możesz zainstalować najnowsze kompilatory, narzędzia i aplikacje przez tenże system portów.

komentarz 13 listopada 2019 przez martaxx Nowicjusz (120 p.)
Dziękuje bardzo!
komentarz 13 listopada 2019 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
Nie ma za co. Zaakceptuj odpowiedź :)
komentarz 8 stycznia 2020 przez pythonlover Nowicjusz (240 p.)

@mokrowski, jak wpisać na konsoli ?

komentarz 8 stycznia 2020 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)

@Zr2005, Chyba nie rozumiem pytania... Jeśli mam odpowiedzieć tak jak rozumiem to.... palcami na klawiaturze :) Nie wiesz jak uruchomić konsolę? Lanunchpad -> Inne -> Terminal. Instalacja macports opisana dokładnie tu: https://www.macports.org/install.php

komentarz 17 stycznia 2020 przez pythonlover Nowicjusz (240 p.)
Instaluję, wpisuję na konsoli i jak chcę znaleźć to nigdzie nie ma tej aplikacji.
komentarz 17 stycznia 2020 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)

W pakiecie port, masz odpowiednie komendy:

port contents codeblocks

To polecenie wyświetli Ci położenie wszystkich plików instalowanych w pakiecie. Najprawdopodobniej będziesz miał je zainstalowane w /opt/local/bin (jeśli niczego nie zmieniałeś w instalacji).

komentarz 20 kwietnia 2020 przez Maciej48 Nowicjusz (100 p.)

@mokrowski, niestety po zrobieniu wszystkiego poprawnie nie dziła to jak powinno.
Aplikacja otwiera sie tzn pojawia sie na pasku zadan w doku, ale doslowanie po sekundzie zaraz zamyka. Wiec wychodzi na to ze calkowicie nie chce dzialac i ani zaden program tez sie nie chce odpalic. Probowalem cos czytac to jedyne co udalo mi sie znalezc to ze mam problem z 00:15:54: Error: Unable to initialize GTK+, is DISPLAY set properly? pojawia mi sie to gdy wpisze w terminalu codeblocks. Prosze o pomoc 

komentarz 20 kwietnia 2020 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
Taki komunikat świadczy o braku zainstalowanego serwera XWindow. Masz to przecież opisane w dokumentacji portów. Tu masz ten serwer: https://www.xquartz.org/

Wszystkie programy które wymagają do pracy XWindow (Inkscape, Gimp, GTK+...), nie będą funkcjonowały jeśli serwera nie ma.
komentarz 20 kwietnia 2020 przez Maciej48 Nowicjusz (100 p.)

@mokrowski, dziekuje bardzo za pomoc juz mi wszystko dziala pozdrawiam.

komentarz 22 kwietnia 2020 przez Maciej48 Nowicjusz (100 p.)

@mokrowski, niestety napotkałem kolejny problem na mojej drodze programowania pierwszy problem to bardziej pytanie ze codeblocks odpalic moge tylko z terminala? A drugie pytanie to jaki powinienem miec wybrany resource compiler w ustawieniach compilera'a w toolchain executables ?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 644 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 673 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 382 wizyt
pytanie zadane 28 października 2022 w Systemy operacyjne, programy przez PolskiSimon Nowicjusz (170 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...