• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Android Studio - connector java

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
345 wizyt
pytanie zadane 11 listopada 2019 w Java przez torreadorek Nowicjusz (170 p.)

Witam, zwracam się z problemem dotyczącym środowiska Android Studio.

Chciałem skorzystać z łączenia z bazą danych. Z tego co wyczytałem potrzebny jest mysql-connector-java. Dodałem go w projekcie (najnowszą wersję czyli 8.018). Próbowałem również ze wcześniejszą wersją czyli 5 ale znowu wtedy nie mogłem się połączyć z bazą bo był wymagany nowszy. Build w przypadku tego najnowszego connectora wypluwa sporo błędów, a nic konkretnego nie udało mi się wyczytać w internecie. Może ktoś ma pomysł na rozwiązanie. Co do kodu jest on w stanie po utworzeniu samego projektu. Błąd pojawia się po samym dodaniu connectora do folderu lib i załadowaniu w modułach.

> Task :app:mergeExtDexDebug FAILED
AGPBI: {"kind":"error","text":"Default interface methods are only supported starting with Android N (--min-api 24): com.mysql.cj.QueryResult com.mysql.cj.Session.query(com.mysql.cj.protocol.Message, com.mysql.cj.protocol.ResultBuilder)","sources":[{}],"tool":"D8"}

> Task :app:mergeDebugResources

FAILURE: Build failed with an exception.

* What went wrong:
Execution failed for task ':app:mergeExtDexDebug'.
> Could not resolve all files for configuration ':app:debugRuntimeClasspath'.
   > Failed to transform file 'mysql-connector-java-8.0.18.jar' to match attributes {artifactType=android-dex, dexing-enable-desugaring=false, dexing-is-debuggable=true, dexing-min-sdk=15, org.gradle.usage=java-runtime-jars}
      > Execution failed for DexingNoClasspathTransform: D:\projektyjava\TryZ8\app\libs\mysql-connector-java-8.0.18.jar.
         > Error while dexing.
   > Failed to transform file 'mysql-connector-java-8.0.18.jar' to match attributes {artifactType=android-dex, dexing-enable-desugaring=false, dexing-is-debuggable=true, dexing-min-sdk=15, org.gradle.usage=java-runtime-jars}
      > Execution failed for DexingNoClasspathTransform: D:\projektyjava\TryZ8\app\libs\mysql-connector-java-8.0.18.jar.
         > Error while dexing.

* Try:
Run with --stacktrace option to get the stack trace. Run with --info or --debug option to get more log output. Run with --scan to get full insights.

* Get more help at https://help.gradle.org

Deprecated Gradle features were used in this build, making it incompatible with Gradle 6.0.
Use '--warning-mode all' to show the individual deprecation warnings.
See https://docs.gradle.org/5.4.1/userguide/command_line_interface.html#sec:command_line_warnings

BUILD FAILED in 19s
14 actionable tasks: 10 executed, 4 up-to-date

 

 

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 818 wizyt
pytanie zadane 14 lipca 2016 w Java przez mix923 Początkujący (450 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 93 wizyt
pytanie zadane 13 grudnia 2022 w Java przez dave91 Początkujący (480 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 198 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...