• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

WIX.com czy warto?

0 głosów
910 wizyt
pytanie zadane 7 listopada 2019 w Sieci komputerowe, internet przez Zawr Nowicjusz (120 p.)
Cześć otóż mam pytanie, ponieważ ostatnio zacząłem sporo działać w HTML/CSS/PHP ogólnie tworzenie stron i trafiłem na filimik o WIXie i zastanawiam się czy jest sens tego wszytkiego się uczyć jeśli można w naprawde łatwy sposób stworzyć swoją strone na WIX? Jakby ktoś mógłby mi wytłumaczyć czy warto czy nie i uzasadnić to jakoś byłbym wdzięczny.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 7 listopada 2019 przez Milesq Nałogowiec (30,290 p.)
Dopowiem jeszcze do tego co pisał @DawidK. Jeśli zrobisz stronę na wordpresie, wixie, lub jakim kolwiek innym cms'ie będzie ona dziesiatki razy gorsza m.in. pod względem wydajnościowym. Takie generatory generują kod bardzo słabej jakości, jeśli ktoś chce mieć dobrą stronę, musi być napisana przez programistę, także warto się uczyć
0 głosów
odpowiedź 7 listopada 2019 przez DawidK Nałogowiec (37,590 p.)
To zależy co chcesz zrobić, z tego co się orientuje to wix jest generatorem stron wizytówek z możliwością np tworzenia sklepów. Z jednej strony jest to ułatwienie bo szablony/kolorystyka są tworzone przez profesjonalistów z drugiej - jestem praktycznie na 100% pewien, że w przypadku jakiegoś większego dostosowania funkcjonalności i tak będzie trzeba napisać to samemu lub zlecić. Mnie odstrasza też np cennik pierwsza sensowna opcja gdzie nie masz limitu transferu to 12,50eur / miesiąc (sprawdzałem dla Niemiec).  Blog, który prowadziłem (wordpress) potrafił łyknąć 20G transferu przy ok 20tys odwiedzin m.in dlatego uważam pakiety 1G i 2G za trochę bezsensowne. Myślę, że jest to raczej rozwiązanie dla osób, które chcą płacić ok 50zł miesięcznie za dosyć estetyczną i łatwą w przygotowaniu stronę wizytówkę i mieć spokój z drobnymi aktualizacjami i zmianami.
komentarz 7 listopada 2019 przez Zawr Nowicjusz (120 p.)
Narazie jestem w liceum i chce się czegoś dodatkowo nauczyć( poza szkołą ), czyli ogólnie jest sens nadal się uczyć bo w przypadku większych projektów i tak potrzeba komuś zlecić? I WIX nie zastępuje wszytkiego?
komentarz 7 listopada 2019 przez DawidK Nałogowiec (37,590 p.)
Jak pisałem powyżej nie korzystałem z wixa, ale przypuszczam, że jest to raczej narzędzie to tworzenia dosyć standardowych stron wizytówek. Jeżeli chcesz się czegoś nowego nauczyć to nie musi być HTML/CSS/PHP znajdź coś co Cie pasjonuje wtedy niejako wiedza będzie trochę "przychodzić sama" coś co uważasz za bezsensowne prawdopodobnie porzucisz po jakimś czasie.
komentarz 2 marca 2021 przez netpoint.systems Nowicjusz (100 p.)

@DawidK, Kreatory typu WIX i spółka to zawsze jest duży kompromis ale tez nie male koszty w miare rozwoju strony czy sklepu których się na początku nie bierze pod uwagę. Rozwiązanie na własność choćby to był open source zawsze będzie lepsze, pod każdym względem

0 głosów
odpowiedź 8 listopada 2019 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,390 p.)
Warto jeśli potrzebujesz jakąś stronę wizytówkę. Nie warto, jeśli będzie miała komunikować z innymi twoimi systemami bądż przetwarzać dane, no i jak jest coś więcej niż wizytówka. Niby są wtyczki(dokumentacja do nich jest dość obszerna jak się powinno pisać), ale szybciej pewnie sam byś napisał rozwiązanie problemu w swoim systemie(zakładając, że jesteś już takim Mid).

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 917 wizyt
pytanie zadane 24 sierpnia 2019 w Systemy CMS przez pietia213 Dyskutant (7,650 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 2,221 wizyt
pytanie zadane 11 stycznia 2017 w Systemy CMS przez SirRychu Nowicjusz (130 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 40 wizyt

86,427 zapytań

135,188 odpowiedzi

300,309 komentarzy

57,184 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...