• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Serwis poświęcony grom planszowym

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
183 wizyt
pytanie zadane 6 listopada 2019 w Nasze projekty przez olekjs Gaduła (4,540 p.)

Witajcie, chciałbym pokazać rezultaty pracy nad serwisem o grach planszowych.

Pomysł zrodził się podczas czytania książki "Will It Fly?" Pata Flynna, którą swoją drogą serdecznie polecam. Ale nie o książce chciałem.

Planszowanie.pl to serwis poświęcony grom planszowym. W 100% jest tworzony z pasji do gier planszowych i programowania w jednym. Dlatego własnie proszę o przeklikanie i powiedzenie co jest okej, a co waszym zdaniem powinno być inaczej. Zależy mi na każdym głosie.

Technologie, w których wykonana jest strona: PHP (Laravel), Vue.js, AWS, MySQL, HTML i CSS ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z góry dziękuję bardzo! smiley

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 7 listopada 2019 przez DawidK Nałogowiec (37,910 p.)
wybrane 7 listopada 2019 przez olekjs
 
Najlepsza
Bardzo fajny i przedewszystkim praktyczny sposób na pokazanie swoich swoich umiejętności, moim zadaniem takie projekty są dużo ciekawsze niż np portfolio "z tutoriala".

Jako, że spotykam się co jakiś czas z przyjaciółmi i gramy w planszowki (mam w domu ok 40 tytułów) uwagi będa raczej nie programistyczne a od strony "użytkowniaka".

Dwa elementy, są moim zdaniem super przydatne i są dobrą bazką na rozbudowe i przyciągnięcie użytkowników.

1) Baza gier planszowych

2) Gdzie grać?

Te 2 linki zwrociły moją majwiększą uwagę, uważam, że zaspokajają jakąś "potrzebe" czyli znalezienie miejsca/klubu/baru gdzie można pograć i ewentualnie spotkać innych graczy oraz poznanie nowych gier i wstępne zapoznanie się przed zakupem.

Natomiast trochę odstrasza mnie sposób prezentacji - przewijana lista gdzie znajduje się jakieś 900-1000 pozycji i 3 kolumny z taką samą ilością, zwłaszcza, że przypuszczam, że duża ilość z tych linków prowadzi do stron na których nie ma wyników czyli żadnego miejsca gdzie można pograć. Kliknąłem w kilka największych miast w Polsce i kilka mniejszych wyniki były tylko dla tych dużych miast - co nie jest dziwne przygotowanie pełnej tego typu bazy i aktualizacja to spore wyzwanie. Prezentacje wyników widziałbym raczej jako mapkę, albo jakiś inny sposób, gdzięki któremu odwiedzający nie dostaje ok 1000 linków do podstron "na twarz".

Drugi mega spoko element ma podobnie - trochę za dużo wyników jest prezentowanych na raz przy samym wejściu na podstronę. Samo wyszukianie w mojej opinii ma czynniki, które dla mnie osobiście mają niewielki wpływ na wybór gry tzn. autor i producent. Ważniejsze są dla mnie np maksymalna liczba graczy - zdarza się, że szukając nowych gier skupialem się na takich w których mogą pograć wszystcy, którzy przyjdą, kolejnym czynnikiem, który jest dosyć ciekawy i często wybieram gry właśnie na jego podstawie to czas przygotowania i samej gry, nie może być za długi - bo np ktoś przyjdzie później, wśród osob z którymi gram planszówki/karcianki są raczej dodatkiem tzn. gadamy, smiejemy się pijemy i przy okazji gramy - nie wyobrażam sobie gier, które wymagałyby np 30min przygotowań i 2-3 lub więcej godzin gry na jedną rozgrywkę, akurat my skupiamy się na grach gdzie jedna partia trwa 20-30min luźnej gry. Ideałem byłoby gdyby gry oprócz opisu miały instrukcje - to też jest dosyć ważne tzn. ile zajmuje wprowadzenie nowej osoby ewentualnie trudność reguł np przedstawiona w postaci gwiazdek/punktów.

Momentami baza gier wydaje mi się trochę dziwna np sabotażysta - nie ma podstawki a jest mnóstwo rozszeżeń, podobnie maskarada w bazie są 2 rozszeżenia a nie ma podstawki.

Generalnie pomysł bardzo ciekawy i z potencjałem jeżeli chodzi o bazę miejsc i gier.
1
komentarz 7 listopada 2019 przez olekjs Gaduła (4,540 p.)
Dziękuję Ci za obszerny komentarz dotyczący strony i jej funkcji. Zwróciłeś uwagę i pochwaliłeś przydatność dwóch głównych funkcji, czyli bazy gier oraz lokali, gdzie można grać w planszówki. Dodatkowo odnoście tych funkcji przekazałeś ogromne dla mnie wskazówki, za co jestem Ci niewymownie wdzięczny. Biorę to do serca i poprawiam jak najszybciej się da. Serdecznie Cię pozdrawiam ;)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 351 wizyt
pytanie zadane 11 lutego 2019 w Nasze projekty przez MiszczuBD Mądrala (5,320 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 118 wizyt
pytanie zadane 19 sierpnia 2021 w HTML i CSS przez theemperor Użytkownik (710 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 219 wizyt
pytanie zadane 24 stycznia 2021 w Java przez Comparion Obywatel (1,810 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...