• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Najlepszy dotychczasowy system operacyjny, waszym zdaniem? [ankieta]

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
1,258 wizyt
pytanie zadane 31 lipca 2015 w Systemy operacyjne, programy przez kacper6909 Gaduła (3,040 p.)
edycja 31 lipca 2015 przez kacper6909
Możliwe odpowiedzi:
Windows 10 (10 głosów, 24%)
Windows 8.1 (2 głosów, 5%)
Windows 7 (17 głosów, 41%)
Linuxy ? (12 głosów, 29%)

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 31 lipca 2015 przez Basze Użytkownik (630 p.)
"Jakie jest wasze zdanie na temat nowego systemu?" i podałeś systemy chyba żle ułożyłeś pytanie.
+1 głos
odpowiedź 31 lipca 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Jakiś nowy system? Jakaś premiera linux'a była? Gdzie Vista albo xp? A tak na poważnie: ten win10 jest po prostu zwykłym systemem który posiada nowsze moduły (np. DirectX 12).
komentarz 31 lipca 2015 przez kacper6909 Gaduła (3,040 p.)
Bardziej chodziło mi o nowe systemy. Jeżeli ktoś jeszcze używa xp lub Visty to gratuluję wytrwałości ;)
komentarz 31 lipca 2015 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Tak, używam XP, bo windows nie umie być kompatybilny sam ze sobą a żal mi wyrzucać gry sprzed 2005 ;)
komentarz 31 lipca 2015 przez gnx Dyskutant (7,720 p.)
Comandeer, regularnie młócę w klasyki na Windowsie 7..

Falouty, Baldury i inne, np. The Longest Journey :)
komentarz 1 sierpnia 2015 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Ale na windows 8.1 taki Rayman 2 nie pójdzie, jakkolwiek byś nie kombinował. Inne starsze gry z kolei się uruchomią, ale w porywających 4fpsach (Robin Hood: Legenda Sherwood). Inne z kolei niby działają, ale pulpit przez nie prześwituje (Twierdza). Jeszcze inne generują same cienie dopóki nie ustawi się grafiki jak dla mułu rzecznego (Rayman 3). Jeszcze inne padają, bo przecież akceleracja 3D nie działa i trzeba je odpalić z akceleracją software'ową, która wygląda jak kupa (Populous 3). Jeszcze inne się nie uruchomią, bo nawet w trybie zgodności Windows 8.1 nie przedstawi się jako XP, a DRM nowszych nie puści (Kozacy 2). Nie wspominając już o grach, które z miejsca zostały przez windę i defendera potraktowane jako wirusy (Seven Kingdoms II). W końcu jest cały szereg gier, które nie działają dopóki nie uruchomi się ich z uprawnieniami admina, bo przecież domyślne ustawienia UAC i nietykalność folderu Program Files są bardzo BC.

A to dopiero 1/4 mojej kolekcji gier ;)
komentarz 1 sierpnia 2015 przez gnx Dyskutant (7,720 p.)
Mi udało się odpalić Raymana 2 na 7mce, ale sporo chrzanienia się z tym było i już nie pamiętam jak to zrobiłem :P
0 głosów
odpowiedź 31 lipca 2015 przez fckueve Dyskutant (9,470 p.)
Ciałbym oddać głos na win 10 i linux'y....
0 głosów
odpowiedź 31 lipca 2015 przez Pecet48 Użytkownik (500 p.)
Mimo, że Windows 10 buduje wiele kontrowersji, to jednak myślę, że jest to jeden z lepszych systemów. Zresztą trzeba iść do przodu ;) I jak narazie zaktualizowałem i przy nim zostaje :D Zobaczymy w jakim kierunku pójdzie dalej...
komentarz 31 lipca 2015 przez kacper6909 Gaduła (3,040 p.)
Według mnie świetna przeglądarka, interfejs i wirtualne pulpity. Czekam na service pack'a w sierpniu. Wydaje mi się, że Edge powinien być płynniejszy, no i często ma "zwieszki". :)
komentarz 31 lipca 2015 przez Pecet48 Użytkownik (500 p.)
Racja :D Jedynie czego nie używam, to właśnie przeglądarka. Ostatnio Vivaldi strasznie mi przypadła do gustu. Jak narazie na edge jakoś jeszcze mnie nie ciągnie. Może dlatego że IE wcześniej było takie bezndziejne i teraz mam jakiś uraz do przeglądarek Microsoftu :p
0 głosów
odpowiedź 31 lipca 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Według mnie Windows 10 jest bardzo dobry i jest najlepszym systemem jaki wyszedł do tej pory. Wbrew wszelkim opinią które czytam na różnych portalach w internecie, szczególnie na jednym który serwuje tylko newsy o tym jaki to Windows 10 jest zły i ile Microsoft zepsuł (z resztą już przestałem czytać ten portal bo ile można). Od znajomych słyszę głównie dobre opinie.

Mi wszystko się podoba, system chodzi bardzo sprawnie, odczuwam nawet wrażenie że jest szybszy od mojego poprzedniego systemu - 8. Z 8 też byłem zadowolony, jedyna rzecz która mnie lekko irytowała to był ekran startowy i obsługa aplikacji metro - z jednej strony fajne ale z drugiej było to przygotowane ewidentnie pod ekrany dotykowe. Teraz w 10 to się zmieniło i jestem w pełni zadowolony. Jednak żeby było jasne 8 też bardzo lubiłem i bardzo zadowolony z niej byłem ale 10 jest jeszcze lepsza.

I napiszę to poraz kolejny, już na forum wiele razy to pisałem. Podziwiam serdecznie wszystkie osoby które mówią ogólnie o Windowsach same najgorsze rzeczy, plują na Microsoft itd a sami z Windowsa korzystają :) Jeśli coś się komuś nie podoba to dla mnie jest oczywiste że się tym nie interesuje ani z tego nie korzysta a spotykam się z takimi paradoksami że ktoś mówi/pisze o Windowsach najgorzej a sam z niego korzysta. Przecież są alternatywy i to nawet darmowe (Linux).

Tyle chciałem powiedzieć w temacie. Ja czekam teraz na Windows 10 Mobile, gdyż jestem szczęśliwym posiadaczem telefonu z systemem Windows 8.1 ;)
komentarz 1 sierpnia 2015 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Widzisz, jak dla mnie poruszyłeś stary jak świat problem stereotypów. Google zawsze kojarzy się z Internetem, jest wręcz z nim utożsamiane. Tego typu konotacje stanowią wręcz społeczne przyzwolenie na pewne praktyki, które innym nie przystoją.

Z kolei MS ma wizerunek kapitalistycznej, skostniałej korpo, która wykorzystuje pozycję monopolisty… no to nic dziwnego, że kichnięcie Nadelli wywołuje skandal międzynarodowy ;)
komentarz 1 sierpnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Ehh stereotypy... Ciekawe czy osoby które tak plują tylko na Micorsoft uważają też że blondynki są głupie? :D (jeśli czyta to jakaś blondynka to z góry przepraszam za to, ja tak nie uważam ale jest to jeden z bardziej znanych stereotypów dlatego go tutaj porównałem)

Zgodzę się z tym że Google kojarzy się z internetem ale że Microsoft kojarzy się ze skostniałą korporacją to tak nie bardzo. Rzeczywiście monopolistą jest tu chyba nikt wątpliwości nie ma, ale żeby była to skostniała korporacja to mógłbym powiedzieć jakby kazali instalować teraz Windowsa XP i mówili że to świetny system ;) To oczywiście mój pogląd, może ktoś się nie zgodzi ale takie moje zdanie że coś tam się dzieje i skostniałą firmą Microsoftu nazwać nie można. No ale jak sam mówiłeś stereotypy...

Poza tym wszystko to napędzają też portale o których wspomniałem chyba w pierwszej odpowiedzi. Nie wiem jaki mają w tym cel ale oto kilka nagłówków z jednego z portali komputerowych z aktualnościami:

"- Domyślnie włączony w Windows 10 system P2P może użytkowników sporo kosztować
- Tweak-10 przyśpieszy i dopasuje najnowszy system Microsoftu do naszych potrzeb
- Windows 10 wymaga poprawek, większa aktualizacja już w następnym tygodniu
- Zmieniamy domyślną przeglądarkę i inne aplikacje w Windows 10
- Ujarzmiamy (na ile jest to możliwe) nowe Menu Start w Windows 10
- Mozilla wystosowała list otwarty do Satyi Nadelli: Windows 10 wymaga zmian"

I to są tylko te, które są obecnie na pierwszej stronie, nie chcę nawet zaglądać dalej...

Same zmienianie, poprawianie, naprawianie i mówienie jaki nowy Windows jest zły. Ja rozumiem że to są media czyli szukają jakiejś sensacji żeby tylko sobie czytelników napędzić no ale bez przesady, ileż można. Nie przeczytałem ani jednego pozytywnego słowa na tym portalu, tylko same hejty na 10. Jak pisałem wyżej już przestałem czytać informacje na tej stronie bo mi zbrzydło patrzenie w kółko na to samo pomimo tego że swoje zdanie o 10 i Microsofcie mam i go nie zmienię.
komentarz 3 sierpnia 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
"damianmisztal, ale pomyślmy. Po co Microsoft'owi takie dane? No jasne, żeby ulepszyć system." jak juz to zbierać chajs za celne reklamy ale mogę się mylić.
komentarz 4 sierpnia 2015 przez kacper6909 Gaduła (3,040 p.)
No. Co w tym złego bo nie rozumiem ? Niech zarabiają, aż takim skruczem nie jestem. Czasem nawet oglądam reklamy, żeby dany obiekt/firma zarobiła.
komentarz 4 sierpnia 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Ja nic nie mówię że to jest złe i nie dobre.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 280 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 177 wizyt
pytanie zadane 29 września 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Kubax Początkujący (430 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 971 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...