• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

W jaki sposób chronić swoją prywatność?

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
510 wizyt
pytanie zadane 31 lipca 2015 w Offtop przez damianmisztal Gaduła (4,730 p.)
Czołem! Zastanawiam się w jaki sposób mógłbym ustrzec się przed "wyciekiem" mojej prywatności w świat. Mianowicie szukając sobie coś w google (jakiegoś produktu), potem ze wszystkich stron zalewają mnie reklamy tego co szukałem. Czy istnieje jakiś sposób aby nikt lub w tym przypadku nic, nie śledziło mnie? Czy mogę w dzisiejszych czasach zachować chociaż odrobinę prywatności?

9 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 31 lipca 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Mieć wyłączony internet i wszelką komunikację ze światem zewnętrznym, sposób 100% działa.
komentarz 1 sierpnia 2015 przez Hatter Gaduła (3,180 p.)
To prawda, wtedy ma się 100% pewność.
komentarz 1 sierpnia 2015 przez kmieciak_m Mądrala (7,450 p.)
99 % pewności jeszcze miejski monitoring i wiejski . Te niepozorne babki na przystanku, ławeczce ect. znają Cię lepiej niż ty sam.
+1 głos
odpowiedź 1 sierpnia 2015 przez Hatter Gaduła (3,180 p.)

W 100% nie ochronisz chyba że zrobisz tak jak Dorion300.

Możesz jeszcze ograniczać te "wycieki". Korzystając z Linux'a, TOR'a (nie jest też do końca bezpieczny), VPN'ów.

0 głosów
odpowiedź 31 lipca 2015 przez kacper6909 Gaduła (3,040 p.)
Wtyczki Adblock , ghostery.
0 głosów
odpowiedź 31 lipca 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)
Istnieją specjalne wyszukiwarki internetowe, które nie magazynują informacji o użytkownikach. Ja z takowych nie korzystam, ale słyszałem, że coś takiego jest.
komentarz 31 lipca 2015 przez krokodylfred Użytkownik (620 p.)
Chodzi ci pewnie o duckduckgo.com? Ciekawa sprawa, że jeżeli przez pomyłkę wpiszesz duck.com to przekieruje cie na google :)
0 głosów
odpowiedź 31 lipca 2015 przez vverum Gaduła (4,340 p.)
https://www.minds.com/

taki facebook tylko nikt cie nie szpieguje a czat jest szyfrowany
0 głosów
odpowiedź 1 sierpnia 2015 przez Kamilogik Obywatel (1,280 p.)
Ja ustawiłem swoją przeglądarkę tak by po jej wyłączeniu z automatu kasowały się pliki cookie i historia. To na podstawie ciasteczek opiera się zazwyczaj śledzenie, więc zawsze gdy wchodzę na jakąś stronę to tak jakbym nigdy na niej nie był.

Ważną rzeczą by nie być domyślnie zalogowanym na konto Google zwłasza, że w przeglądarce chrome jest to sugerowane.

Jeżeli wchodzisz na strony których się byś wyrzekł, że je znasz polecam użyć trybu prywatnego (incognito w chrome) ale ważne jest też by na wszystkich stronach internetowych podawać jak najmniej danych dotyczących twojej osoby. Polecam przejrzeć twoje profile społecznościowe z poziomu niezalogowanego oraz co mówi Google o tobie w wyszukiwarce (ksywy których używasz w sieci oraz imię i nazwisko)

 

PS: Nie wpisuj w Google "Facebook" jeśli chcesz tam wejść lecz wpisz facebook.com w pasku adresu albo jeszcze lepiej dodaj do zakładek. Robiąc tak z wszystkimi stronami na które się często wchodzi Wujek G mniej wie o twych nawykach.
0 głosów
odpowiedź 1 sierpnia 2015 przez Pan Kulomb Pasjonat (18,630 p.)
Nie instaluj Windos
0 głosów
odpowiedź 1 sierpnia 2015 przez kmieciak_m Mądrala (7,450 p.)
Jak przeglądasz strony w prywatnym oknie to reklam "tego czego szukłeś"  nie powinno być jeszcze ccleaner się przyda do usuwania ciasteczek itp. A w sprawie (tak wiem nie zaczyna się zdania od a) odrobiny prywatność nic nie poradzisz, usuń facebooka ect. Można też zmienić tożsamość jak masz trochę kasy to są tacy co się tym zajmą. Dobra nie naśmiewam się, ale ccleaner'a szczerze polecam.
0 głosów
odpowiedź 1 sierpnia 2015 przez kotfuterkowy Dyskutant (9,220 p.)
edycja 1 sierpnia 2015 przez kotfuterkowy
Głównymi pogromcami prywatności są socialmedia. To tam, często bez zastanowienia ludzie wrzucają takie rzeczy, że głowa mała. Był niedawno taki fimik jak gość podchodzi do różnych dziewczyn i zagaduje je, odnosząc się do informacji które znalazł właśnie na ich profilach na Facebooku. Nie pamiętam już jaki był tytuł tego filmu. A ask.fm to już w ogóle woła o pomstę do nieba. Tak naprawdę nieżyczliwy znajomy może wyrządzić sporą krzywdę używając do niecnych celów dane, które sami dobrowolnie nieraz beztrosko publikujemy. A korporacja? Najwyżej sprzeda innej korporacji dane o tym, że kupiliśmy produkt X, czy Y.

Jeśli chodzi o przeglądanie strion po zakończonej pracy z przeglądarką kasuję wszystkie dane prócz historii stron i historii pobranych plików, czyli kasuję cache, ciastka i zapamiętane hasła. Pamiętać trzeba, że zapamiętane w przeglądarce hasła do różnych kont można bez problemu odczytać.

Podobne pytania

+4 głosów
2 odpowiedzi 448 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 259 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,182 wizyt

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...