• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki linux wybrać pod programowanie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
854 wizyt
pytanie zadane 1 listopada 2019 w Inne języki przez graj23x Obywatel (1,590 p.)
Jaki linux pod programowanie chodzi mi o języki jak javascript,jquery,python,html,css3,c#,visualbasic 2010
1
komentarz 1 listopada 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

javascript,jquery,python,html,css3,c#,visualbasic 2010

Panie, co Ty robisz za aplikacje :) ?

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 1 listopada 2019 przez Vickul Stary wyjadacz (12,850 p.)
Witaj,

Ja kilka lat siedziałem na Linux Mint i było świetnie. Aktualnie przerzuciłem się na MX Linux i też jest super. Jeśli chodzi o C# na linux można się pobawić z mono develop, ale programowanie w tym języku na Linuxie nie ma większego sensu.
komentarz 1 listopada 2019 przez Velta Maniak (52,010 p.)

ale programowanie w tym języku na Linuxie nie ma większego sensu.

Dlaczego? Jest przecież .NET Core.

+1 głos
odpowiedź 1 listopada 2019 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
1. Oglądasz strony kilku dostawców VPS/Cloud/ .... itp., i sprawdzasz jakie obrazy systemów udostępniają.

2. Przeglądasz opisy tych systemów i wybierasz najlepszy dla siebie i nie sprawiający problemów w osadzaniu w środowisku produkcyjnym.

W zasadzie, po takim badaniu masz następujące wnioski:

1. Albo "linia debian", albo "linia RH" (jak chcesz być nietypowy to Suse... nie mam nic do zarzucenia tej dystrybucji... żeby było jasne)

2. Jeśli chcesz ograniczyć koszty (nie płacić za licencję) oraz w miarę wygodnie pracować w środowisku zbliżonym do produkcyjnego, to abo Ubuntu albo Centos

Ja wybrałem Ubuntu jako podstawowy. Tak, wiem "XYZ jest fajniejszy", ale po jakimś czasie nie będzie Cię interesowało ustawianie skórek i zabawy w ładne GUI, tylko praca :) Polecam wersję LTS bo mają długie wsparcie a instalować nowych wersji raczej nie chcesz co 1/2 roku.

Inne także mam na produkcji.
komentarz 1 listopada 2019 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
A ja siedzę w Linuksach ponad 20 lat i nadal lubię ustawianie skórek i GUI ;)

Poza tym daje łapkę w górę bo fajnie opisałeś podejście do tematu.

Jeżeli VPS to tak jak napisałeś, a jeżeli coś na swojego kompa to prawie wszystko się nada. Ale ja polecam gorąco Archa.
komentarz 1 listopada 2019 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
Arch na "dzień dobry go zabije szczegółami i wolnością wyboru". Zgadzam się że po nowości to do Arch'a czy Fedory. Ale jak raz mu nie wstanie po update, to zacznie interesować się jakimś LTS'em. A jak przekona się do pracy na konsoli, to dystrybucja będzie drugorzędna (bo tak naprawdę jest).
komentarz 1 listopada 2019 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Arch jest trudny w instalacji dla świeżaka (i może faktycznie będzie z tego powodu złym wyborem), ale w przeciwieństwie do Ubuntów/Mintów zawsze wstaje po instalacji ;)
0 głosów
odpowiedź 1 listopada 2019 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Nie wiem jak z tym C# i VB na pingwinie, ale jeśli chodzi o resztę to distro nie ma większego znaczenia. Ubuntu/Mint.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 149 wizyt
pytanie zadane 22 października 2019 w Systemy CMS przez Avalansz Użytkownik (580 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 317 wizyt
pytanie zadane 22 lutego 2022 w Inne języki przez oleksik Użytkownik (590 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,648 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...