• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Vue computed na pusty string

Object Storage Arubacloud
0 głosów
145 wizyt
pytanie zadane 30 października 2019 w JavaScript przez kordix Gaduła (3,910 p.)
edycja 30 października 2019 przez kordix
//w data

teststring:'asdf'

//w computed

test(){
if (this.teststring != ''){
return false
}else{
return true
}
}

Chcę sprawdzić czy string jest pusty. Jeżeli nie jest, to computed ma zwrócić false. Niestety zawsze zwraca true. Na length >0 również nie działa. 

Ktoś z was miał podobny problem we vue?

Teraz widzę że to nie tylko dla pustych stringów, np.

test(){
return this.teststring != '-' ? false:true;

}

//też zawsze zwraca true

 

1
komentarz 30 października 2019 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Wypisz sobie w konsoli przed return'em czym jest this.teststring. Może wartość tego property w momencie wywołania nie jest tym, czym się spodziewasz?

komentarz 30 października 2019 przez kordix Gaduła (3,910 p.)
Nie zwróciło nic, czyli tak jakby się nie odpalało.

Natomiast ogarnąłem coś w moim przypadku, otóż powoływałem się na właściwość obiektu, jak zrobiłem osobne computed z bezpośrednio tym parametrem to zadziałało
komentarz 30 października 2019 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Niestety zawsze zwraca true

test() {
  console.log('this.teststring:', this.teststring);
  return this.teststring != '-' ? false : true;
}

Jak rozumiem - powyższe zwraca true. A co wyświetla się w konsoli?

otóż powoływałem się na właściwość obiektu, jak zrobiłem osobne computed z bezpośrednio tym parametrem to zadziałało

Nie rozumiem. Czy możesz pokazać kod? 

komentarz 30 października 2019 przez kordix Gaduła (3,910 p.)

No właśnie jeśli teststring nie jest kreską to powinno dać false.

No właśnie nic się nie wyświetla, nie dostaje żadnego sygnału żeby ta funkcja się odpaliła.

U mnie właściwie chodziło o mechanizm z monopoly - jak właściciel działki nie jest pusty to nie można jej kupić.

buybool(){
 console.log(this.$store.getters.currentField.owner) // tu bodajże nic nie logowało
    return this.$store.getters.currentField.owner !='' ? false:true; //to nie działało
},

Natomiast:

buybool(){
    console.log(this.owner); //loguje 
    return this.owner !='' ? false:true; // teraz działa
},    
currentField(){
            return this.$store.getters.currentField;
        },
        owner(){
            return this.currentField.owner;
        },

 

 

 

 

 

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 213 wizyt
pytanie zadane 30 czerwca 2021 w JavaScript przez Łukasz Sitnik Początkujący (380 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 449 wizyt
pytanie zadane 6 lutego 2019 w Sieci komputerowe, internet przez Greeenone Pasjonat (16,100 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 302 wizyt
pytanie zadane 12 września 2019 w JavaScript przez Bartłomiej Bolesta Obywatel (1,630 p.)

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...