• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Projekt React, gra logiczna 'kulki'

Object Storage Arubacloud
0 głosów
291 wizyt
pytanie zadane 30 października 2019 w Nasze projekty przez DawidK Nałogowiec (37,910 p.)
W ramach uczenia się reacta zrobiłem projekt gry w kulki.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kulki_(gra_komputerowa)

Projekt można zobaczyć pod https://balls.meine-projekte.eu/ - trochę różni się od orginału m.in nie można zobaczyć 3 następnych pojawiających się kulek i plasza jest trochę większa 10x10 a nie 9x9.

Uwagi mile widziane - oczywiście zdaje sobie sprawę, że do ideału sporo brakuje. Chętnie też mogę opisać np jak zaimplementowane jest usuwanie kulek (dopóki jeszcze jestem w stanie to przeanalizować ;)

Użyte technologie to react , react-konva , react-bootstrap.
komentarz 30 października 2019 przez DominikPie Użytkownik (770 p.)
Mi się podoba :)
komentarz 30 października 2019 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
Genialna! Będę chyba grał w to całą zimę :)
komentarz 30 października 2019 przez DawidK Nałogowiec (37,910 p.)

@Dominik Piętek,
 dzięki fajnie, że Ci się podoba

 

komentarz 30 października 2019 przez DawidK Nałogowiec (37,910 p.)

@reaktywny,

Z tą całą zima to bez przesady ;) narazie pewnie jeszcze trochę błędów do wyłapania

komentarz 31 października 2019 przez JAKUBW Nałogowiec (33,470 p.)

@DawidK, jak się piłkę podniesie i upuści w tym samym miejscu to się zalicza jako ruch, a chyba nie powinno

komentarz 31 października 2019 przez DawidK Nałogowiec (37,910 p.)

Wprowadziłem trochę zmian, chociaż nadal "ciągle coś":

- zmieniłem tło

- w przypadku zajetego pola pojawia się komunikat i automatycznie znika po 1.5 s

- wcześniej był problem z obliczaniem zajetego pola po ruchu w przypadku gdy złapalo się za krawędz kulki - teraz powinno być ok (chyba ;) )

- można też było wyjść z kulką poza plansze, tak naprawdę zauważyłem to dopiero po zmianie tła teraz po wyjsciu i puszczeniu kulki poza plansze próbuje ona zająć miejsca w skrajnych rzędach i kolumnach jezeli jest to możliwe czyli próbuje wskoczyć na ostatnie możliwe pole, które jest jeszcze w obrębie planszy

Odnośnie twojego pytania:

Po kliknięciu na kulkę traktowana jest ona jako kulka w ruchu/w powietrzu (powiększa się), pole na którym była zostaje uznane jako puste i można ją przemieszczać na wszystkie wolne pola (łącznie z tym na którym się znajdowała), opuszczenie kulki powoduje zakończenie ruchu i przypisanie wartości do pola tzn informacja o tym czy jest zajete i kolor kulki. W sumie masz rację trochę bez sensu w przypadku gdy odkłada się ja na to samo miejsce. Pozmożdżam się na tym jeszcze.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 30 października 2019 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)

Chwilę pograłem i jedyne co mi się nie podoba to wyskakujące okienko przy próbie przesunięcia kulki na zajęte pole. Moim zdaniem powinno tego nie być lub powinno być to zrobione w formie jakiegoś komunikatu przy którym nie potrzeba interakcji użytkownika.

Co do wyglądu samej gry powinno zostać jeszcze dodane ciemne tło lub wybór pomiędzy jasnym oraz ciemnym motywem.

Na urządzeniach mobilnych z jakiegoś powodu gra nie działa jak powinna. Przykład:

  • Na planszy znajdują się kulka A oraz kulka B.
  • Przesuwam kulkę B na wolne pole.
  • Kulka B z jakiegoś powodu przelatuje na pole kulki A, a samo pole docelowe jest rozpoznawane przez gre jako zajęte, chociaż nie ma tam fizycznie kulki B.
komentarz 30 października 2019 przez DawidK Nałogowiec (37,910 p.)
Dzięki, za uwagi, postaram się dorobić jakieś tło mniej męczace oczy, pomyślę też nad zmianą komunikatu.

Jeżeli chodzi o pokazywanie zajetego pola to pewnie coś przekombinowałem z wyliczeniem odległości powinno to dzialać tak, że przy "złapaniu" kulki ustawiane są jej wartości m.in x,y i kolor i jeżeli po przeciągnięciu próbuje się ją umieścić na zajetym polu to pokazuje się komunikat i kulka powinna wrocić ('przelecieć') na poprzednie miejsce tzn. to na którym była złapana.
0 głosów
odpowiedź 28 stycznia przez Koraben Nowicjusz (140 p.)
Jeśli możesz odśwież link do gry. Chętnie sprawdzę :D
Pozdrowienia

Podobne pytania

+4 głosów
1 odpowiedź 4,220 wizyt
pytanie zadane 9 września 2016 w Nasze projekty przez Mateusz Kraska Początkujący (280 p.)
+5 głosów
3 odpowiedzi 604 wizyt
pytanie zadane 9 lutego 2017 w Nasze projekty przez Mateusz Kraska Początkujący (280 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 374 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...