• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jakie chłodzenie jest najlepsze do procesora i7-4790k?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,717 wizyt
pytanie zadane 29 października 2019 w Sprzęt komputerowy przez MaxXx Nowicjusz (140 p.)
edycja 30 października 2019 przez MaxXx

Witam, tak jak już widać szukam chłodzenia do procesora ( tak do 250zł) ponieważ mam podstawowy intela. Myślałem nad: ARCTIC FREEZER 34 eSports DUO RED 120MM, ale nie jestem pewien czy bedzie odpowiedni.
Aktualnie przy włączonych jakiś bardziej wymagających grach okolo 98 stopni.
dodam jeszcze że zależy mi na tym żeby nie nachodziło one na banki pamięci ram.
Potrzebuje chłodzenia do:
-Grania w wymagające gry
-Streamowania

Proszę podać jeszcze do propozycji chłodzenia o ile mniej wiecej stopni spadnie temperatura?
Z góry dziękuje :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 30 października 2019 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Nie ma takiego procka jak 7790k. Pytanie czy chodziło Ci o 7700k czy o 4790k.

Tak czy inaczej takie progi temperaturowe są za wysokie dla cpu. Czy robiłeś na nim OC? Wymieniana była pasta termoprzewodząca? Może warto byłoby się zainteresować zwrotem na gwarancję jeżeli jest jeszcze taka możliwość. Jeśli nie warto pomyśleć o skalpowaniu, co powinno zbić temperatury. Sprawdź cyrkulację w obudowie.

W budżecie o którym pisałeś z dobrych coolerów jest be quiet pure/dark rock. Zastanowiłbym się również nad odrzuceniem hajsu do chłodzenia AIO.
komentarz 30 października 2019 przez MaxXx Nowicjusz (140 p.)
rzeczywiście pomyliłem się przy wpisywaniu. chodziło mi o i7-4790k. pasta była wymieniana ale za bardzo nie pomogła. na gwarancje nie ma mozliwosci bo to stary cooler, a nawet jesli to i tak bym pewnie wymienial.reszta jest w porządku. myślałem tez nad chłodzeniem fortis 3 ale tak jak wspominałem to nie jestem jeszcze pewny. mimo wszystko dziekuje za odpowiedz. :)
komentarz 1 listopada 2019 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
To stary procek, który pod czapką ma dziadowskiego gluta prawdopodobnie już wyschniętego na wiór. Zamów u kogoś obrzezanie z wymianą chłodzenia, a jak sam się pewnie czujesz możesz to zrobić w domu.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 334 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 112 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 399 wizyt
pytanie zadane 3 października 2021 w Sprzęt komputerowy przez `Krzychuu Stary wyjadacz (13,940 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...