• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czujniki ruchu - raspberry pi

Object Storage Arubacloud
0 głosów
158 wizyt
pytanie zadane 29 października 2019 w Mikrokontrolery przez amelia.cpp Obywatel (1,860 p.)
Cześć,

potrzebuje w dość krótkim czasie ogarnąć programowanie czujników ruchu w c++ na raspberry pi. Znacie jakieś dobre materiały?
komentarz 29 października 2019 przez reaktywny Nałogowiec (40,950 p.)
komentarz 29 października 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
https://maker.pro/raspberry-pi/tutorial/how-to-interface-a-pir-motion-sensor-with-raspberry-pi-gpio

Nie wiem, co rozumiesz przez dobry material. Poradnikow jest miliony, zalezy co chcesz zrobic
komentarz 29 października 2019 przez amelia.cpp Obywatel (1,860 p.)
Zależy mi na C lub C++
komentarz 29 października 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
edycja 29 października 2019 przez DragonCoder
Obsluga czujnikow przez C na raspy jest raczej trudniejsza niz pythona. Bo musisz stworzyc cos, co pozwoli Ci sie dobrac do serial portu, nawet nie wiem, czy jakas biblioteka podstawowa na to pozwala, wiem ze Qt daje owe mozliwosci. Musisz wtedy napisac klase, ktora dzieeziczy z QSerialPort, jak dobrze pamietam. Ja na raspym tylko gps uzywalem i tez przez pythona, wiec chyba dalej sie wypowiedzieć nie moge.

Edit::

Mozesz sprawdzic serialport od arduino, jak zostala napisana, moze to pomoze
komentarz 29 października 2019 przez reaktywny Nałogowiec (40,950 p.)

@amelia.cpp, Zobacz pierwszy komentarz. Artykuł; dotyczy ANSI C.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 378 wizyt
pytanie zadane 11 marca 2023 w Mikrokontrolery przez MichaelM Bywalec (2,520 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 325 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 349 wizyt
pytanie zadane 14 czerwca 2018 w Mikrokontrolery przez Kamil110501 Bywalec (2,490 p.)

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,454 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...