• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

portale ogłoszeniowe, praca w IT Niemcy - lista

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,153 wizyt
pytanie zadane 23 października 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez DawidK Nałogowiec (37,910 p.)

Wpadła mi w ręce lista portali ogłoszeniowych w Niemczech z naciskiem na pracę w IT, do listy dodałem kilka słów komentarza do jakiej grupy docelowej są skierowane - może się komuś przyda, część ogłoszeń - zwłaszcza na tych większych i ogólnych portalach jest pisana po angielsku, większość jednak po niemiecku.

 

 

Portal

Grupa docelowa

1

akademiker-online.de

Studenci, absolwenci, pierwsza praca

2

bund.de

Praca w służbach publicznych

3

de.indeed.com

Portal ogólny

4

freelance.de

Oferty dla samozatrudnionych

5

Get-in-it.de

Oferty w IT

6

glassdoor.de

Portal ogólny

7

gruenderszene.de

Praca w start-upach

8

Ictjob.de

Oferty w IT

9

Ingenieurweb.de

Oferty dla inżynierów i techników

10

Itsteps.de

Oferty w IT

11

Jobborse.de

Portal ogólny

12

Joblift.de

Portal ogólny

13

Jobrobot.de

Portal ogólny

14

Jobs.heise.de

Oferty w IT

15

Jobtensor.con

Oferty dla inzynierów i informatyków

16

Jobvector.de

Oferty dla inżynierów i informatyków

17

Kimeta.de

Portal ogólny

18

Linkedin.com

Ogólny portal społecznościowy

19

Monster.de

Portal ogólny

20

Projektwerk.com

Oferty dla samozatrudnionych

21

Stackoverflow.com/jobs

Oferty dla programistów

22

Staufenbiel.de

Studenci, absolwenci, pierwsza praca

23

Stepstone.de

Portal ogólny

24

t5-karriereportal.de

Portal ogólny

25

Wearedevelopers.com

Oferty dla programistów

26

Xing.com

Ogólny portal społecznościowy

27

Yourfirm.de

Praca w małych i średnich firmach

 

komentarz 23 października 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Dual Studium, gdy studiujesz i jestes w firmie. A Ausbildung to szkola zawodowa + praca. Nie wiem, gdzie to czytales, ale ja na swoim kierunku minimum jakie widziałem to 900 euro, a ogólnie IT 850 euro. Finanzamt chyba 1100 i w ostatnim roku 1300. A bankowość to sprawy wewnętrzne, wiec tego nie wiadomo, ale jak gadalem z jednym kolesiem, to mowil, ze malo to nie jest, wiec pewnie minimum 1400. Oprocz tego 800 euro to duzo, gdy wiesz jak to zrobic. Jako, ze bylbys uczniem to panstwo zaplaci Ci za mieszkanie, wiec kasa zostaje na życie. Niektóre firmy (DB i BVB chyba) oferują do 350 euro dopłaty do mieszkania.
komentarz 23 października 2019 przez DawidK Nałogowiec (37,910 p.)

Sprawdzałem to już jakiś czas temu na: https://www.ausbildung.de/

Aktualnie na podstronie 'gehalt', jest napisane, że płaca minimalna nie dotyczy stażystów ponieważ się kształcą. Są też wypisane przykłady zawodów gdzie podczas kształcenia dostaje się:

- najwięcej: murarz (1057eur landy zachodnie / 861eur landy wschodnie), mechatronik (998eur / 976eur) , mechanik przemysłowy (992eur / 947eur) , przedstawiciel handlowy w ubezpieczeniach i finansach (986eur / 986eur)

- najmniej: fryzjer (494eur / 269eur) , piekarz (600eur / 600eur), kwiaciarz (587eur / 422eur)

Podane kwoty sa kwotami brutto. Wynagrodzenie minimalne, które podałem 2 komentarze wyżej było netto (brutto ok 1700eur).

Różnica ok1700eur brutto (płaca minimalna) a 908eur (średnie wynagrodzenie brutto dla stażystow) było dla mnie nie do zaakceptowania. Netto wychodziłoby to ok 1100eur (minimalna) i ok 700eur (staż). Są granice dopłat do mieszkania (Wohngeld) znalazłem jakiś kalkulator na szybko i w moim przypadku (kawalerka w dosyć taniej dzielnicy) dopłata wynosiłaby ok 150eur, czyli łącznie ok 850eur z tego musiałbym zapłacić, czynsz, prąd, internet, rachunki za telefon, bilet miesięczny lub tankowanie samochodu, jedzenie itd - jak pisałem wyżej godzić się z taka sytuacją na 2,5-3,5 roku było dla mnie nie do przejścia.

komentarz 23 października 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Nie wiem z kiedy sa te dane, ale w bakowosci masz więcej niz 1057, w IT na wielu stanowiskach, a najmiej chyba gastro (kelner) bo nawet 200 euro na wschodzie. Ogólnie doplata do mieszkania zalezy od zarobków, ale masz jeszcze Kindergeld, na ktore jako uczen masz dostep (240 Euro chyba) + Bafög (trzeba splacic chyba polowe pozniej w ratach).
komentarz 23 października 2019 przez DawidK Nałogowiec (37,910 p.)
Podane informacje są uśrednione. Co do Kindergeld (rodzinnego) to nie mam dzieci i jestem trochę za stary na bycie Kinder ;) w przypadku gdy dziecko się uczy ma prawo do rodzinnego do ukończenia max 25 roku życia. Jeżeli chodzi o Bafög (stypendium socjalne) to nie wiem jakie są zasady.
komentarz 23 października 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Do 25 jelsi sie uczysz, no ponad to nie ma szans. Wlansie wiele osob mysli, ze Kimdergeld jest dla dziecii, no ale jezeli mam 18 lat i się wprowadzę, to wted dostaje te pieniadze dalej. Na Bafög nie ma chyba zbyt wiele zasad, glownie liczą sie zarobki znowu

https://www.studentenwerke.de/de/content/voraussetzungen-f%C3%BCr-baf%C3%B6g

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 447 wizyt
pytanie zadane 5 listopada 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez DawidK Nałogowiec (37,910 p.)
+1 głos
4 odpowiedzi 1,275 wizyt
pytanie zadane 4 lipca 2015 w JavaScript przez pawlo12345 Użytkownik (660 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 212 wizyt
pytanie zadane 2 marca 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez nifeone Początkujący (370 p.)

92,555 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...