• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Snake JS menu, czyszczenie canvas-a

Object Storage Arubacloud
0 głosów
249 wizyt
pytanie zadane 22 października 2019 w JavaScript przez DeaDHanter Nowicjusz (210 p.)
edycja 22 października 2019 przez DeaDHanter

Witam zaprogramowałem węża ale stanąłem na problemie, otóż kiedy wykrywa mi kolizje i powinno znów pokazać się menu, to ono jest przykryte przez mapę obecnego węża (czyli gry), próbowałem użyć cleanRect() zmiejszyć canvasa i zwiększyć z powrotem i zapisać stan i wrócić do niego ale nie udało mi się tego menu po kolizji zobaczyć.

interaktywny kod:
https://codepen.io/bartek-kozanka/pen/eYOjMeB?editors=0010

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 22 października 2019 przez elwood Gaduła (4,180 p.)
W funkcji game tam gdzie wykrywasz kolizje dodaj po prostu return, przez co dalsza część kodu się nie wykona. Dodatkowo stwórz (jak nie masz, bo nie patrzyłem) funkcję resetującą węża do statu początkowego.
1
komentarz 22 października 2019 przez DeaDHanter Nowicjusz (210 p.)

Dobra teraz jest jak powinno być.
funkcje resetującą usunąłem, bo nie była potrzebna, przez to że po końcu gry wyświetlać ma się menu (w zamyśle jakieś 'endGame()') które niedługo zrobię i np:

  1. dodam grafikę kraksy 
  2. zamiast w HTMLu wyświetlę wynik w canvasie
  3. obsłużę koniec gry
  4. jakaś tabelka z wynikami by się przydała
  5. więcej pomysłów nie mam ale coś się wymyśli :)
1
komentarz 22 października 2019 przez DawidK Nałogowiec (37,910 p.)
trochę pomysłów:

możesz np zwiększyć prędkość po zdobyciu iluś tam punktów

dodać kolizje z końcami planszy 'teleport' jakoś średnio kojarzy się z wężem

dodać drugiego węża 'multiplayer' ;) sterowany innym zestawem przycisków

zamiast jedzenia w postaci prostokatów jakiś img

ale generalnie bardzo fajnie zrealizowany projekt.
komentarz 23 października 2019 przez DeaDHanter Nowicjusz (210 p.)
Prędkość jest zwiększana co zjedzony owocek, Grafikę kiedyś dodam gdy się nauczę ją robić, kolizja mi się nie podobała ( za proste to było) dlatego podszedłem do tego oryginalniej :D, o multi myślałem ale takim prawdziwym php servery ale to nie teraz, zdjęcia jedzonka są chyba mało optymalne lepiej chyba użyć svg aby się dobrze skalowało, takie prawdziwe menu bym chciał zrobić z przyciskami, opcjami mapy i suwakami zmiennych ale nie wiem jeszcze jak do tego podejść :/

Podobne pytania

+8 głosów
3 odpowiedzi 560 wizyt
pytanie zadane 25 lipca 2016 w Nasze projekty przez goran. Użytkownik (930 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 242 wizyt
pytanie zadane 31 stycznia 2017 w JavaScript przez Weenter Użytkownik (830 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...