• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Sklep internetowy kwestie prawne i płatności

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
283 wizyt
pytanie zadane 20 października 2019 w HTML i CSS przez YakumoPL Obywatel (1,970 p.)
Cześć. Planuję otworzyć swój sklep internetowy na woocommerce. Co muszę obowiązkowo mieć na stronie? Póki co wiem tyle, że powinien być regulamin, polityka prywatności i cookies. Czy coś jeszcze będzie potrzebne?

Do tego mam jeszcze jedno pytanie o płatnościach. Korzystam z wtyczki od firmy Dotpay. Czy po dokonaniu płatności przez klienta, status zamówienia zmieni się sam z oczekujące na opłacone czy muszę to zrobić ręcznie? Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 20 października 2019 przez pieterrr86 Użytkownik (620 p.)
wybrane 20 października 2019 przez YakumoPL
 
Najlepsza
Zależy jakim asortymentem będziesz handlował. Też chciałem jakiś czas temu otwierać sklep na woocomerce, ale za radą znajomego, zdecydowałem się na abonamentowe rozwiązanie. Polecam sprawdzić usługę shoper lub clickshop. Nie generują dużych kosztów (ok. 100zł m-cznie), a potrafią zaoszczędzić sporo czasu i nerwów. Regulamin i RODO to takie must have, reszta zależy od branży i asortymentu. Zależnie od posiadanego budżetu, warto zwrócić się z regulaminem i RODO do wyspecjalizowanej firmy. Zapłacisz kilkaset zł jednorazowo, ale będziesz wiedział, że sprawa jest załatwiona jak należy. W dzisiejszych czasach jest mnóstwo naciągaczy, którzy szukają sklepów z regulaminami niezgodnymi z aktualnymi przepisami, a potem chcących na różne sposoby wyłudzić kasę. Polecam posłuchać podcastu Mała Wielka Firma, Marka Jankowskiego. Opowiada tam o praktycznych aspektach prowadzenia firmy, ku przestrodze posłuchaj odcinka pt. "Biznesowe wpadki – bolesne błędy, z których możesz się dużo nauczyć o prowadzeniu własnej firmy", możesz się wiele z niego nauczyć. Pozdrawiam.
komentarz 20 października 2019 przez YakumoPL Obywatel (1,970 p.)
Właśnie trafiłem niedawno na ten kanał i bardzo mnie zaciekawił. Dzięki za konkret odpowiedź :) Pozdrawiam!
komentarz 21 października 2019 przez YakumoPL Obywatel (1,970 p.)

@pieterrr86, Co do tych naciągaczy. Myślisz, że rozsądnie będzie na początek skorzystać z generatorów takich polityk i regulaminów. Nie stać mnie, żeby płacić za takie usługi prawnika. Można powiedzieć, że to będzie biznes testowy i nie chcę na początku dużo pieniędzy wydawać,

1
komentarz 21 października 2019 przez pieterrr86 Użytkownik (620 p.)
Odwieczny problem: brak kasy. Ja na Twoim miejscu na początku stworzył samemu regulamin i RODO, a gdy biznes wypali i pojawią się zyski, zleciłbym wykonanie jakiejś internetowej kancelarii.
+1 głos
odpowiedź 20 października 2019 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)
Na pewno RODO. A co do integracji dotPay, to zależy od implementacji wtyczki (szukaj w opisie). Większość poleca jednak Przelewy24 lub PayU.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 256 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 244 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 167 wizyt

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...