• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Wyszukanie na zagranicznym forum

Object Storage Arubacloud
0 głosów
231 wizyt
pytanie zadane 18 października 2019 w Sieci komputerowe, internet przez kaktusSuchy Nowicjusz (120 p.)
zamknięte 24 października 2019 przez kaktusSuchy
Witam
Mam pewien problem, a właściwie zapytanie
Pewnego czasu, buszując po dość.... ciekawej stronie (xhamster - tak tak, strona XXX) natrafiłem na profil na którym ktoś zamieścił kilkanaście fotek mojej dziewczyny. Konto było fejkowe, ktoś podając się za powiedzmy Sarę udostępniał, udając ową Sarę, moją dziewczynę. Czyli ktoś się podszywał, inne dane ale jej fotki.
Założyłem konto, nawiązałem kontakt i rozmowę prywatną z tą osobą stojącą za tym profilem. Troszkę pisaliśmy, ciągle pisałem tak jak z zupełnie inną kobietą ale fotki jakie ten ktoś mi słał, na moją prośbę były już wiadomo czyje. Próbowałem jakoś namierzyć sprawcę, ale nie tak dawno (jakieś 2 tyg temu) zauważyłem że ten ktoś usunął konto. To kontu już nie istnieje. Jedyny ślad to prywatna rozmowa na moim profilu.

Teraz pytanie, czy jak bym to zgłosił na policje to namierzą?
Czytałem o tej stronie co nieco. Podobno siedzibę mają w Londynie a serwery chyba na Cyprze ale nie jestem pewien. Tak czy siak da się jakoś namierzyć?
Jakieś rady?
komentarz zamknięcia: koniec tematu

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 19 października 2019 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Raczej to nie jest pytanie do nas a do dobrego prawnika.
komentarz 19 października 2019 przez kaktusSuchy Nowicjusz (120 p.)
Ale co mi poradzi prawnik jak pierw trzeba zlokalizować :)
A servery i siedziba w Angli, do tego konto nie istnieje.
1
komentarz 19 października 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Konto nie istnieje, nie oznacza, ze nie ma do nich sladow. Dlaczego prawnik? No bo trzeba w tym momencie znac sie na prawie europejskim/miedzynarodowym, zeby wiedziec, czy można podjąć kroki prawne, jesli mozna, to wtedy prowadzi sie postępowanie, prosi sie o udzielenie danych tej osoby itd. Co mnie dziwi, jak mozna z taka osoba pisac 2 tygodnie i nagle sie obudzic, on ukradl dane danej osoby, zamiast odrazu glosic ten fakt na policje?
komentarz 19 października 2019 przez kaktusSuchy Nowicjusz (120 p.)
to nie było ciągłe pisanie. Raczej po kilka wiadomości a potem dzień przerwy. Ten ktoś nie przesiadywał non stop, ja też nie. Po za tym pisałem długo aby zebrać jak najwięcej danych/dowodów.
0 głosów
odpowiedź 19 października 2019 przez niezalogowany
Weź kolego najpierw się upewnij, czy to aby na pewno nie była Twoja dziewczyna, albo ktoś blisko z nią powiązany. BTW. chciałbym być świadkiem tej rozmowy :D
komentarz 19 października 2019 przez DawidK Nałogowiec (37,910 p.)

To chyba najbardziej logiczne rozwiązanie biorąc pod uwagę:

Troszkę pisaliśmy, ciągle pisałem tak jak z zupełnie inną kobietą ale fotki jakie ten ktoś mi słał, na moją prośbę były już wiadomo czyje.

Jak chcesz się bawić w detektywa to jeżeli zdjęcie było wykonane telefonem, to czasami można z metadanych odczytać np model telefonu lub współrzędne GPS gdzie zdjęcie zostało zrobione.

właściwości -> szczegóły -> sekcja GPS

komentarz 19 października 2019 przez kaktusSuchy Nowicjusz (120 p.)

@ZlapZabijIZakop, Nie :D to nie była ona :D Może i znajomy, ale ona ma Instagrama i fotki były wypisz wymaluj z jej insta czy fejsa, bo konta powiązane. Ten ktoś po prostu pobrał te fotki, co sama wrzuciła i podawał jako swoje w kontekście pisania erotycznego 

komentarz 19 października 2019 przez kaktusSuchy Nowicjusz (120 p.)
Robiłem metadane i faktycznie wychodzi gdzie fotki były robione, ale przez moją dziewczynę :D

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 101 wizyt
pytanie zadane 27 lipca 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Szyszus07 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 406 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 79 wizyt
pytanie zadane 30 listopada 2023 w Sieci komputerowe, internet przez niezalogowany

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...