• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kurs PHP/JavaScript [ankieta]

Object Storage Arubacloud
0 głosów
582 wizyt
pytanie zadane 18 października 2019 w Offtop przez Adrian Wojdak Nowicjusz (120 p.)
Witam, mam pytanie do osób, którym temat jest dużo bliższy. Jestem nieco rozbity, ponieważ planuję wykupić sobie kurs programistyczny, żeby zaczerpnąć podstaw i teraz dylemat czy iść we front czy back. Rynek pracy jest różny i są ogłoszenia w zasadzie rozbite po równo, a mam zamiar planować wyjazd za granicę to chciałbym podjąć pewne kroki dużo wcześniej. Waham się między kursem JavaScript (JavaScript, Node.js, React, JSX, REST), a Frameworkiem PHP Laravel. Zaznaczę, że jakiegokolwiek Frameworka chciałem się nauczyć i jest tańszy niż kurs JavaScript, ale czy to nie za mało. Jak już wydać pieniądze to na coś z czego będę zadowolony, że to dobrze wydane pieniądze.

Może ktoś miał podobny dylemat, Albo ktoś kto zna obie strony mocy wypowie się by rozwiać wątpliwości co się przydaje częściej i co jest bardziej pożądane.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Możliwe odpowiedzi:
JavaScript (JavaScript, Node.js, React, JSX, REST) (6 głosów, 100%)
PHP Framework Laravel (0 głosów)
komentarz 18 października 2019 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
PHP staję się już przestarzałe. Nic nie stoi na przeszkodzie aby nauczyć się tego i tego. Znając np. C# możesz pisać frontend i backend. Pozostała by nauka CSS i HTML.
4
komentarz 18 października 2019 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
edycja 18 października 2019 przez Ehlert

PHP staję się już przestarzałe.

Wybaczcie mi słownictwo ale przestarzałe staje się pieprzenie o tym że php staje się przestarzałe.  

komentarz 18 października 2019 przez Adrian Wojdak Nowicjusz (120 p.)

@JakSky, Dzięki wielkie. Pracowałem wcześniej przy front endzie 3 lata. Znam HTML i CSS i jak np mam gotowy kod javy to potrafię połączyć kropki, ale sam kodu nie potrafię napisać :P Chyba jednak pójdę w Javę

komentarz 18 października 2019 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)

@Ehlert, może źle zrozumiałeś... Chodziło mi, że jest coraz mniej wykorzystywane. 

komentarz 18 października 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Adrian, jeśli pracowałeś serio 3 lata jako front to JS powinieneś znać bardzo dobrze więc po co Ci kurs? Po prostu poucz się bardziej zaawansowanych rzeczy i doszlifuj framework 1 czy dwa frontowe i idź w to.
komentarz 18 października 2019 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

@JakSky, dobrze Cię zrozumiałem. Pół internetu stoi na wp/drupal i ponad połowa agencji marketingowych też na tym jedzie.

komentarz 18 października 2019 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
W sumie po namyśle  to PHP jednak powoli umiera. Przynajmniej w sferze web aplikacji. Wystarczy zobaczyć statystyki wydajności. Wszystkie języki czeka to samo, więc nie ma się co dziwić. Przyszłość jaka będzie każdy wie. Nazywa się programowanie wizualne.
komentarz 18 października 2019 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

W sumie po namyśle to PHP jednak powoli umiera.

To wnioski z tego co ja napisałem?

Wystarczy zobaczyć statystyki wydajności. 

To poczytaj czym jest/będzie  jit.

Wszystkie języki czeka to samo, więc nie ma się co dziwić. Przyszłość jaka będzie każdy wie. Nazywa się programowanie wizualne.

Nie wiem co Ty do mnie piszesz. 

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 18 października 2019 przez mati2762 Mądrala (5,510 p.)
0 głosów
odpowiedź 18 października 2019 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Odradzam Ci kupowania jakichkolwiek kursów, jeśli ktoś serio ogarnięty nie poleci Ci ich. Ostatnio w branży tzw coachingu IT coraz więcej cyfu, za coraz większe pieniądze.

komentarz 18 października 2019 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Przy dzisiejszych dokumentacjach nowszych rozwiązań takich jak React, Vue, Angular i wszystko co backendowe potrzebujesz tylko czasu chęci no i kogoś kto przekaże Ci dobre praktyki.
komentarz 18 października 2019 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Co jak co, ale Angular ma kiepską dokumentację. Tak jak wszystko co od Google zresztą...
komentarz 18 października 2019 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
No ok to jest jeden angular. Btw wrócę tu za miesiąc bo obecnie zaczynam naukę angulara.
komentarz 18 października 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
serio... a co jest złego w dokumentacji angulara? Pracuję na co dzień z dość sporymi apkami w angular zarówno JS, jak i angular 8 oraz hybryda i wg mnie w dokumentacji jest 90% rzeczy jakie są potrzebne. A pozostałe 10% jest na SO. Czego Ci brakuje w dokumentacji Angular?
komentarz 18 października 2019 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Zastanawiałem się czy dokumentacja serio jest kiepska czy ktoś ma problemy z czytaniem. Dziękuję Tomasz, rozwiałeś moje wątpliwości.
komentarz 18 października 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
wiesz co, z moich obserwacji wynika, że najczęściej osoby krytykujące dokumentacje react czy angular po prostu nie rozumieją czystego JS, a tym samym niektórych elementów jakie tam są poruszane. Dlatego ja uważam, że najpierw trzeba się nauczyć solidnie języka, a potem frameworków.

Tak samo jest wszędzie, ale przyznam, że tylko w świecie JS widzę takie dziwne zachowanie ludzi, rzucających się od razu na frameworki gdzie nie rozumieją podstaw języka... Jak piszesz w Springu to też nie masz wyjaśnianej składni i podstaw Javy czy Kotlina tylko jest opis frameworka, a język musisz po prostu znać...
komentarz 18 października 2019 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
W php jest trochę inaczej. Symfony umożliwia na bardzo wysokim poziomie separację kodu frameworka od Twojego tak aby ograniczyć coupling. Dużo ludzi olewa to, co więcej korzysta z nawyków wyniesionych z pisania w czystym języku.

JS i Java w przeciwieństwie do php to języki w których próg wejścia jest trochę wyższy i we frameworkach nie poszalejesz bez zrozumienia jak działa sama vanilla, event loop itp itd.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 888 wizyt
pytanie zadane 27 marca 2022 w Nasze poradniki przez xVarmondx Początkujący (350 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 198 wizyt
pytanie zadane 15 lutego 2018 w Egzaminy zawodowe przez toffik93 Bywalec (2,820 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 981 wizyt
pytanie zadane 31 marca 2017 w JavaScript przez Lolzs Nowicjusz (160 p.)

92,549 zapytań

141,392 odpowiedzi

319,517 komentarzy

61,933 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...