• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

bitdefender na vps

Object Storage Arubacloud
0 głosów
224 wizyt
pytanie zadane 15 października 2019 w Bezpieczeństwo, hacking przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)
edycja 15 października 2019 przez michal_php
Cześć.

Mam pytanie co sądzicie o wrzucaniu antywirusa bitdefender na vps z dystrybuując linuxa ? Czy warto i ma to sens ?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 15 października 2019 przez Mr-root Gaduła (3,750 p.)
Cześć,

Ostatnio coraz częściej możemy się spotkać z malwarem na linuksa. Uważam więc, że intstalacja antywirusa może okazać się użyteczna. Osobiście testowałem inne rozwiązania jak na przykład RootKit Hunter lub Chkrootkit. Polecam również przemyśleć inne antywirusy takie jak sophos.

Pozdrawiam Mr-Root
0 głosów
odpowiedź 15 października 2019 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Ja celowałbym bardziej zapobiegawczo w ten problem. Zabezpieczaj usługi tak aby nikt nie wlazł na serwer. Nie wiem jak wygląda sytuacja z zasobami ale antywirusy na małych instancjach mogą być zasobożerne. W przypadku większej infrastruktury warto również monitorować cały network traffic i wyłapywać ewentualne anomalie.
komentarz 15 października 2019 przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)
Ale jeśli aplikacja ma możliwość uploudu plików przez usera, W dodatku nie ma pewność czy ten plik czegoś jeszcze nie porządnego nie zawiera.
1
komentarz 15 października 2019 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
Nie planujesz przecież wykonywać tych plików, nie? ;)

Trzymaj je w odosobnionej lokacji, że nawet przypadkiem plik nie będzie wykonany i nie będzie wpływał na działanie zupełnie niczego na maszynie.
komentarz 15 października 2019 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Upload na s3
komentarz 15 października 2019 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
Tak, nie chciałem tego bezpośrednio pisać, ale S3 to dobry przykład :D Ale ogólnie teraz większość frameworków do aplikacji webowych ma uniwersalne biblioteki do przechowywania pobieralnych plików <gdzieś>, czy to lokalnie, na NASie czy S3.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 209 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 108 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 399 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...