• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki język do stworzenia prostego serwisu www

Object Storage Arubacloud
0 głosów
491 wizyt
pytanie zadane 14 października 2019 w Inne języki przez ziomek7 Obywatel (1,060 p.)
Cześć, chciałbym stworzyć stronę internetową na której użytkownik rejestruje się i może wykupić abonament. Ma dostęp do quizu oraz prezentacji.

Na razie posiadam wiedzę z hmtl, css, bootstrapa.

Czego z back-endu powinienem nauczyć się, aby zrealizować taki projekt?

Prosiłbym również o link do stron/książek skąd mógłbym taką wiedzę nabyć
komentarz 14 października 2019 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Zależy Ci na dużej wydajności? Jak tak-to rozwiązania są dwa: Java i C#. Według statystyk te języki wypadają najlepiej.

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 14 października 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Wystarczy Ci JavaScript, będzie potrzebny cilent-side a back-end postawisz sobie w node.js
komentarz 14 października 2019 przez ziomek7 Obywatel (1,060 p.)
dzięki za odpowiedź ale czy masz jakieś dobre źródło wiedzy z node.js? przeszukałem teraz internet ale nie widzę żeby jakiś kurs pokazywał systemy rejestracji, bazy danych itp.
komentarz 14 października 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

komplet materiałów do mongo: http://mongodb.github.io/node-mongodb-native/2.2/api/Collection.html#deleteOne

coś do obsługi użytkowników jeśli chcialbyś jakiegoś clouda: https://firebase.google.com/docs/admin/setup

generalnie jest masa informacji z necie, nie wiem dokładnie co potrzebujsz, ale napierw musisz dobrze poznać czysty JS, tu polecam np. https://exploringjs.com/

+2 głosów
odpowiedź 14 października 2019 przez niezalogowany

Zależy, czy to będzie strona internetowa czy aplikacja webowa.

Aplikacje webowe mają to do siebie, że posiadają więcej funkcjonalności i mogą być interaktywna. Do napisania takiej aplikacja niezbędna jest wiedza o back-endzie (np. Django) oraz front-endzie (np. React). Na obecny stan twojej wiedzy poleciłbym napisanie strony internetowej, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, by napisać aplikację webową. Książki:
Django
React

A jeżeli chciałbyś napisać stronę internetową:
HTML i CSS
Bootstrap

komentarz 14 października 2019 przez ziomek7 Obywatel (1,060 p.)
dzięki za odpowiedź, chciałbym napisać aplikację webową. Mam tylko pytanie co do Django. Czy mogę się go zacząć uczyć bez znajomości phytona i czy ta książka sprawdzi się dla mnie jeżeli jestem użytkownikiem Windowsa?
1
komentarz 14 października 2019 przez niezalogowany
edycja 14 października 2019
Znajomość Pythona jest w tym przypadku obowiązkowa, ponieważ Django jest frameworkiem, a nie osobnym językiem. Co do systemu, to nie ma znaczenia, ponieważ Python ruszy na każdym, a jeżeli jest Python - jest Django.
+2 głosów
odpowiedź 14 października 2019 przez jared Gaduła (3,600 p.)
Takie coś można zrobić w wielu technologiach. Mogę polecić PHP z jakimś frameworkiem. Do wyboru jest wiele ale najważniejsze chyba są Laravel i Symfony.

Z książek np. PHP i MySQL. Dla każdego. W sieci możesz obejrzeć jakieś filmy czy coś.

Nie wiem jak z JavaScript wygląda sprawa, bo tego języka jeszcze nie uczyłem się, bo trochę mnie przeraża (nie umiem trafić na dobre źródła) ale wydaje mi się, że może dobrze by działał.

Możesz jeszcze zobaczyć C# z .NET albo Python i Django.

Moim zdaniem najłatwiej będzie PHP i Laravel, ale ja nie mam doświadczenia aby wypowiadać się na takie tematy co dobre a co nie. Miałem tylko styczność z PHP i nadal się go uczę.
komentarz 15 października 2019 przez Rocket Gaduła (3,030 p.)
PHP, lub PHP + Laravel. Jeśli będziesz uczyć się PHP'a to oczywiście dopiero po jego sensownym opanowaniu możesz próbować "wsiąść" na Laravela. LV jest to framework który ma po prostu usprawnić tworzenie projektów i zebrać w jednym miejscu wszystkie znane dobre praktyki.
komentarz 15 października 2019 przez antyprogramista Bywalec (2,120 p.)

@jarok,
 obecnie siedzę w PHP i laravel, myślę, że szkoda czasu na te technologie i od razu użyć python'a + django.

PHP był dobry jak nie było innych rozwiązań, obecnie można zrobić szybciej i lepiej w innych technologiach i językach

2
komentarz 15 października 2019 przez jared Gaduła (3,600 p.)
A dlaczego tak uważasz? Rozwiń myśl co jest takiego złego?

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 255 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 316 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 496 wizyt
pytanie zadane 30 stycznia 2021 w PHP przez pionk18 Obywatel (1,590 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...