• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Laravel relacje

Object Storage Arubacloud
0 głosów
199 wizyt
pytanie zadane 14 października 2019 w PHP przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)
Witam, mam tabelę partnerów i tabelę pośrednią partener_partner, założenie jest takie że każdy partner może dodawać swoich partnerów i każdy partner może mieć swoich partnerów dlatego też potrzebuję relacji partner->partner. utworzyłem tabelę przestawną w której jest user_id i partner_id i teraz nie wiem jaką relację (wydaje mi się że many to many) i jak zastosować aby spełnić te założenia. Relacja musi działać na jednej tabeli "partners"

Laravel 5.8

 

Z góry dzięki

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 2 sierpnia 2020 przez alan0_0 Użytkownik (740 p.)

Polecam zapoznać się z tym artykułem jest w nim to dość prosto wyjaśnione https://laracasts.com/discuss/channels/laravel/many-to-many-on-same-model

0 głosów
odpowiedź 2 sierpnia 2020 przez Greeenone Pasjonat (16,100 p.)

Controller:

    $partners = Partners::whereHas('partners', function ($query) use ($request) {
      $query->where('partner_id', $id);
    })->get();

Model partners:
 

    public function partners()
    {
        return $this->belongsTo('App\PartnersPartners', 'id', 'user_id');
    }

DB:

partners_partners

id - partner_id - user_id

(O ile dobrze zrozumiałem twoje pytanie)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 111 wizyt
pytanie zadane 4 czerwca 2019 w PHP przez sokusters Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 153 wizyt
pytanie zadane 18 maja 2019 w PHP przez Ziito Obywatel (1,110 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 281 wizyt

92,543 zapytań

141,386 odpowiedzi

319,493 komentarzy

61,929 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...