• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Bootstrap i CSS

Object Storage Arubacloud
0 głosów
497 wizyt
pytanie zadane 13 października 2019 w Offtop przez Mavimix Dyskutant (8,390 p.)
Czy używając bootstrap'a cały zamysł CSS (czyli, żeby w jednym pliku był definiowany wygląd kilku (kilkunastu) podstron) nie idzie na marne? Da się jakoś połączyć bootstrap'a i CSS'a? tzn. da się (czy powinno się) stylizować klasy np. .navbar we własnym pliku?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 13 października 2019 przez niezalogowany
Hej, oczywiście.

Jeżeli chcesz nadpisywać wygląd stowrzony domślnie przez bootstrapa, robisz to we własnym pliku aby w razie aktualizacji bootstrapa nie utracić tego co zmieniłeś.

 

W html linkujesz pliki tak aby bootstrap miał mniejszy priorytet i tyle.

Ważne aby pamiętać o konkretnym drzewie do klasy edytowanej inaczej nadpisanie wyglądu może nie zadziałać.
komentarz 13 października 2019 przez Mavimix Dyskutant (8,390 p.)
"o konkretnym drzewie" tzn.?
0 głosów
odpowiedź 13 października 2019 przez jared Gaduła (3,600 p.)
Powiem ci, że jest wiele technik i co nowy developer to nowe pomysły. Ja kiedyś uczyłem się, że robimy się 2 pliki css: bootstrap oraz mój własny w którym daje wszystkie moje style, nadpisuje style bootstrapa itd. W plikach html dodajesz wtedy odpowiednio odwołania do css. Pamiętaj, że bootstrap musi być pierwszy żeby móc nadpisywać jego style.

Potem miałem okazję skorzystać z sass to tutaj doszło do dzielenia css na kilka plików na podstawie których tworzony był jeden plik css. Później kiedyś trafiłem na jakieś frameworki JavaScript  z których nie korzystałem ale coś kiedyś sobie tak z ciekawości pooglądałem i tam jeszcze inaczej podchodzą do tematu css. Na koniec powiem, że była chyba jeszcze jedna koncepcja gdzie kompletnie znowu inaczej się wszystko robiło i w sumie nie pamiętam na czym to niby miało polegać :D

Tak więc rób jak uważasz, najłatwiej to rozdzielić na plik css od bootstrapa oraz twój własny plik css.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 136 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 497 wizyt
pytanie zadane 28 stycznia 2016 w HTML i CSS przez ShadoWs Bywalec (2,800 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 246 wizyt

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,455 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...