• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Gry uczace logicznego myslenia.

VPS Starter Arubacloud
+5 głosów
1,587 wizyt
pytanie zadane 31 lipca 2015 w Offtop przez jako6 Bywalec (2,550 p.)
Szukam gier uczacych logicznego  myslenia. Bo sa wakacje i zamiast grac w minecrafta jak moi koledzy pomyslalem zeby troche zmusic muj muzg do myslenia. Gry ktore znalazlem to: sudoku i matches.

Szukam tylko gier na Windows 10(PC) lub Windows 8.1 Phone(TELEFONIE)!

13 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 1 sierpnia 2015 przez Aurelian Spodarec Użytkownik (920 p.)
wybrane 3 sierpnia 2015 przez jako6
 
Najlepsza

No ale to tak naprawde ze wszystkiego co napisalem i inni, to czytac ksiaszki. To jest jak silownia dla umyslu . Mozg jest bardzo aktywny jak czytasz , to czytaj w kierunku co chez i co sie rozwija. Lepsze niz oglondania video czy granie w co kolwiek . ( moze nie co kolwiek )

 

Wiecie co, uczcie sie tez nowych rzeczy codziennie. Jak chcez byc successful, to uprawiaj sport tez. Ludzie uzywaja ciala do wszystkiego, my to takie maszyny co bog nam dal ( jak wierzysz ) bysmy mogli nim zyc. Jak cialo jest silne, to nam latwiej we wszystkim , plus dotlenia sie mozg tez. 

Uprawiajanc sport, bedziesz mniej zmenczony niz osoba co jest otyla i zle odzywiana co jest ciagle zmeczona.

 

Polecam czytanie ksiazki 1h dziennie. Albo 20 kartek dziennie. Jak zkonczysz, to jakas inna ksiaszke . Czytaj to co ci sie podoba, bys sie rozwijal w tym kierunku. Np, nie czytaj ksiaszki o kubusiu puchatku chyba ze co cie interesuje i chcez takie cos robic.

Chodz spac tak przed 23 i spij max 8 godzin nie wiencej. Na poczantku moze byc winecej niz 8 h, i niktore dni moze tez byc winecej by cialo sie zregenerowalo do konca.

Pij przynajmniej 6 szklanek wody , nie 5 . 

Jedz dobre jedzenie. W senise, rano musisz zjesc odrazu sniadanie jak sie obudzisz. To ma byc cos jak jajko, supy mleczne np owsianka, itp.. nie jedz chleba ( no chyba ze z jajkiem) , nie jedz dzemu i takich tam.. jedz tak co 2-3h , i przekonski tez. 

 

Rob przerwy sobje co 25 minut na 5 minut, albo co jakies 45-60 minut na 5-15 minut. Zalezy kto jak woli. 

Ucz sie ze zrozumieniem i miej mentalnosc na wysokim poziomie, coto znaczy? badz posytywnym. Nastawienie umyslu jest najlepsze. 

Np zobacz namnie , mam 18 lat, i ucze sie programowac w PHP , nie jestem AZ tak daleko, do tego konca roku powino by mi sie udac zrobic to co chec.

Ale moje zyciowe osiagniencia to miec przynajmniej 1 million funtow , a calkowity to 50millionow funto. Smieszne? nie nie . Przeczytaj Slight Edge, duzo ludzi omija sukcesy o wlos. Czwicze by isc na Olympiady , biegania. I otworze w wieku 19 lat lub 20 moja firme. Powiedzie mi sie i bede najlepszy w top 1%. 

Co inni mysla? mam ich gdzies. To sa nierelaistyczne gole? visia? inni juz tak zrobili . Ja wierze w to. WIerze ze jestem najlepszy w sztukach walki chociarz nie stoczylem ani jednej walki. Chociarz to pokaze jak nadejdzie pora dotego . 

Jak idziesz spac, to spi, nie mysl o niczym, nie mys o niczym smutnym . Nie mysl o problemach.

Mow sobje ze jestes wspanialy i swietny codzienie po 50 razy . Ze jestes ladny, ze jestes inteligentny, ze jestes dobry itp.. wiesz oco mi chodzi.

I co teraz robisz? teraz sobje to wmawiasz, a ludzie jak owce podazo za toba. Ty powieszze jestes ladny to oni tak " Hmm , on mowi ze jest ladny to jest " Psychologia .

 

Jak mowisz ze uda ci sie, a jak mowi ze ci sie nie uda, masz racje. Jak chez cos zrobic , jak chcez sie zmienic to zapisujesz sie na maxa do tego . Nie zaczniesz tego w tym weekendzie, tylko od momentu kiedy to wypowiesz. Powiesz ze zaczniesz biegac, tak jak stosz czy co robisz, idziesz i biegniesz, znaczynasz w ten sam dzien . Jak poiesz jutro, to znaczy ze ci sie nieche, co oznacza ze x100 razy , to znaczy ze temu co sie bedzie chcialo, bedzie o 100 razy doprzodu od ciebie. 

ALe ty nie patrz na innych! Badz zawsze lepszy od siebie samego niz wczoraj. Za karzdy dzien lenia , masz tracisz 3 dni . 1 dzien bo nic nie robiles, 2 dzien po uczysz sie, a 3 dzien bo ta informacja ci do glowy wchodzi , tak to po 2 dni pozniej. 

Zycie ma byc pelen challenges , rob to co lubisz. 

Odzywianie, spanie, emocje, i intelekt , sa bardzo wazne w samo rozwoju .

+12 głosów
odpowiedź 31 lipca 2015 przez Damianoo4444 Bywalec (2,700 p.)

Polecam słownik ortograficzny yes Tez rozwija :)

komentarz 31 lipca 2015 przez jako6 Bywalec (2,550 p.)
Mam Windows 10 wersja angielska a w nim niedzialaja polskie znaczki.
komentarz 31 lipca 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)

Nie trzepiaj się biednego chłopaka, nie każdy jest super lingwistą laugh

komentarz 31 lipca 2015 przez Krawiec91 Pasjonat (19,600 p.)

Nie każdy może być Mickiewiczem albo Słowackim, ale swój język ojczysty trzeba szanować, choćby poprzez poprawną pisownię.smiley

komentarz 2 sierpnia 2015 przez Aurelian Spodarec Użytkownik (920 p.)
Nie karzdy mieszka w polsce i nie karzdy go uzywa tyle ile w polsce. Zatem zarejstrowalem sie chocairz by na to forum , by byc czescia tego . Jeden jezyk, dwa, trzy a moze wiencej. Nie mam czasu by patrzec na karzdy jezyk. A pozatym , nawet jestem dumny jak pisze . Skoro sie sam polskiego uczylem ^^
komentarz 2 sierpnia 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)

Po prostu niektórzy czują potrzebę pisania poprawnie, a inni mają na to "wywalone". Tutaj nie wypisywałbym, że to jest bardziej patriotyczne od drugiego. Ważne, żeby można było zrozumieć drugą osobę wink

komentarz 2 sierpnia 2015 przez Aurelian Spodarec Użytkownik (920 p.)
Ten komentarz z slownikiem jest bardzo down vote.

Moze i tu sa dzieci ? takie co jeszcze tez nie umieja pisac? co sie ucza? i dostaja taki negatyvny komentarz .

Niektorzi pisac po Polsku nie umieja? moze sie sami teo uczyli? lub sa za granica? moze Polski to jest ich 5 jezyk co sie nauczyli ze slownika ?

No coz, Polska : p nie widzialem takiego komentarza od wiekow . Wszedlem w polski servis i boom . No coz , nic nowego , chyba taka norma tutaj panuje.
komentarz 2 sierpnia 2015 przez gnx Dyskutant (7,720 p.)
No ale prawda jest taka, że można przepuścić przez jakiś słownik.
To żadna wymówka moim zdaniem.

Bez urazy :)
Pozdrawiam
komentarz 2 sierpnia 2015 przez Aurelian Spodarec Użytkownik (920 p.)
No nie, nie dokladnie . Ja z tand zmykam .

Pa
+3 głosów
odpowiedź 31 lipca 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Może szachy? Bardzo fajna gra moim zdaniem, ostatnio często gram Online w szachy.
komentarz 31 lipca 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)
Nie wiem, ale czy tylko ja mam tak, że szachy mnie męczą? Kiedyś próbowałem zacząć grać, tzn. na poważnie, ale dla mnie gra w nie to katorga. Męczą mnie najzwyczajniej w świecie...
+2 głosów
odpowiedź 31 lipca 2015 przez Strategiusz Dyskutant (9,220 p.)
Spróbuj CodeCombat. Ja nie wiem czy dobra, bo nie grałem, tylko teraz wyszukałem, bo zainspirowany pytaniem chciałem zobaczyć czy jest jakaś gra, która uczyłaby programowania.
+1 głos
odpowiedź 31 lipca 2015 przez Aurelian Spodarec Użytkownik (920 p.)
Hmmm, karzda gra ma jakis inny rozwoj umyslu. Kto powiedzial ze grania w minecrafta to zle? Jak sie przesadzi to wszystko jest niedobre. ALe minecraft zbudza wyobraz i creatywnosc.

MOgl bys moze pomyslec nad 2-4 rundamy League of Legends moze? chociarz niewiem, mnie to nauczylo tolerowac ludzi , i jak ludzie sa . PLus , strategi tez.

 

W zyciu to i to sie przyda.

 

Zagraj w szachy na computerze. Jak nie umiesz, to polecam sie nauczysz i przy okazj, rozwionzuj z 20 roznych szachownic np 1 ruch do szach mata, to wtedy bedziesz lepszy w problemach itp.. rob to przez pare miesiency a bedziesz lepszy.

 

I dodam bys przeczytal Slight Edge . Rob zawsze 15 minut wiencej tego by byc lepszym od innych lol
komentarz 31 lipca 2015 przez koboltq Obywatel (1,540 p.)
Więcej słowa "lepszy" nie dało się wsadzić do tej wypowiedzi ?
komentarz 1 sierpnia 2015 przez Aurelian Spodarec Użytkownik (920 p.)
Z trzy razy napisalem to slowo .

A jak by tu napisac, bedziesz sie udoskanalac? ulepszac? bedziesz wiedzial wiencej niz przedtem:)
+1 głos
odpowiedź 31 lipca 2015 przez Michau Xlow Pasjonat (15,190 p.)
Hej, tak jak wspomniał Dorion, szachy - definitywnie są grą wymagającą logicznego myślenia, od siebie polecam sudoku.
+1 głos
odpowiedź 2 sierpnia 2015 przez Artur Rabenda Obywatel (1,300 p.)
quizy są bardzo fajne i polecam :)
0 głosów
odpowiedź 2 sierpnia 2015 przez Pieniek Gaduła (3,330 p.)

Polecam: 
   Braid-a - link
   Fez-a - link
A jeśli chciał byś coś bardziej związanego z informatyką: TIS-100 - link

0 głosów
odpowiedź 2 sierpnia 2015 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Kerbal Space Program :)
0 głosów
odpowiedź 2 sierpnia 2015 przez Mieszko I Stary wyjadacz (10,980 p.)
Zainteresuj się grą w szachy. Rozwijają one analityczne i logiczne myślenie i przynajmniej trochę pozwalają popracować nad cierpliwością (nie każdy od razu wygrywa i pojmuje grę w szachy tak, by zacząć grać naprawdę dobrze). Poza tym te gry które wymieniasz też rozwijają.

Szczerze mówiąc niewielu jest takich, którzy w czasie wakacji wolą rozwijać swoje myślenie. Dobrze, że są jeszcze tacy, którzy rozwijają się cały czas i nie marnują wolnego czasu np.: w granie w Minecrafta. Jak dla mnie jest to tylko stratą czasu. Jeśli człowiek cały czas się rozwija i pogłębia zainteresowania, to potem w życiu wszystkie trudy będą mu zwrócone. Będzie miał dany człowiek potrzebną wiedzę, by komuś doradzić, pomóc itd. nasz kraj potrzebuje takich osób. Życzę Ci, abyś się dalej rozwijał i nie marnował cennego czasu. Pozdrawiam.
0 głosów
odpowiedź 2 sierpnia 2015 przez CzlowiekSkrypt Nałogowiec (26,340 p.)
edycja 2 sierpnia 2015 przez CzlowiekSkrypt
Portal, Portal2, The Talos Principle, Limbo
0 głosów
odpowiedź 2 sierpnia 2015 przez Pan Kulomb Pasjonat (18,630 p.)
zbuduj kompa w minecrafcie, to wymaga logicznego myślenia. Alternatywnie znajdź jakiś symulATOR układów logicznych
–5 głosów
odpowiedź 31 lipca 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,730 p.)
Tibia oficjelne serwery
komentarz 2 sierpnia 2015 przez niezalogowany

Ty, a to ty może dostajesz te no przez błąd w słowie oficjalne? O_o Weź lepiej to popraw i sprawdź co się stanie ;)

komentarz 2 sierpnia 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,730 p.)
zwykła lirtówka
komentarz 2 sierpnia 2015 przez niezalogowany
Ta, mogłeś dać jeszcze litrówka :| Tą "lirtówkę" w komentarzu to już zrobiłeś specjalnie? Bo chodziło mi o to, że to w ogóle nie jest powodem takiej oceny twojej odpowiedzi...

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 55 wizyt
pytanie zadane 3 lutego w Offtop przez Andrzej Hnatiuk Początkujący (350 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 314 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 185 wizyt
pytanie zadane 23 sierpnia 2018 w Offtop przez Ty Lee Nowicjusz (130 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...