• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Odmowa dostępu do pliku exe

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
377 wizyt
pytanie zadane 13 października 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Mateusz1223 Bywalec (2,440 p.)
zamknięte 15 października 2019 przez Mateusz1223
Witam.

Gdy skompiluję plik w gcc/g++ i próbuję go uruchomić pisze mi "Odmowa dostępu" w wierszu poleceń lub "System windows nie może uzyskać dostępu do określonego urządzenia, ścieżki lub pliku. Możesz nie mieć odpowiednich uprawnień dostępu do elementu" gdy próbuję uruchomić klikając na ikonkę skompilowanego pliku. Nie mam pojęcia dlaczego. Najdziwniejsze jest to, że stało się to tak nagle. Pisałem sobie program co jakiś czas go testowałem i nagle "Odmowa dostępu". Inne wcześniej skompilowane pliki działają ale gdy skompiluję je jeszcze raz przestają. Po każdej próbie uruchomienia i komunikacie "Odmowa dostępu"  plik się usuwa co jest jeszcze bardziej dziwne.

Myślałem, że to wina antywirusa, ale po wyłączeniu go nic się nie zmienia. Nawet przeinstalowałem pakiet MinGW z kompilatorami, ale to nic nie pomogło.

Dodam że korzystam z systemu windows 10.

Proszę o pomoc.
komentarz zamknięcia: Znalazłem rozwiązanie problemu
komentarz 13 października 2019 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Sprawdziłeś w menedżerze procesów, czy twój program nie "wisi" (choć nie powinien)?
komentarz 15 października 2019 przez Mateusz1223 Bywalec (2,440 p.)
Co to znaczy, że proces "wisi"? I który proces może wisieć?
komentarz 15 października 2019 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Nie zakończył się.
komentarz 15 października 2019 przez Mateusz1223 Bywalec (2,440 p.)
Nie nie wisi.
komentarz 15 października 2019 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Sprawdzałeś, czy masz prawa dostępu do katalogu z projektem?
komentarz 15 października 2019 przez Mateusz1223 Bywalec (2,440 p.)
Znalazłem problem. Oprócz mojego podstawowego antywirusa miałem jakieś McAfee zainstalowane i on usuwał mi ten plik przed uruchomieniem. W każdym razie dzięki za poświęcony czas.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 149 wizyt
pytanie zadane 8 kwietnia 2019 w PHP przez manager96 Bywalec (2,050 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 897 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 187 wizyt
pytanie zadane 1 lipca 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Jacque Obywatel (1,300 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...