• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Internet wybór zasięg ... dramat

Object Storage Arubacloud
–1 głos
191 wizyt
pytanie zadane 12 października 2019 w Sieci komputerowe, internet przez WeronikaZ Początkujący (310 p.)
Co w przypadku kiedy dość spora ilość dostawców których miałam zapewniała mi że będę miała internet taki jak na umowie a go nie mam? Maksymalnie najwięcej było u mnie 10 mb  , co z tym zrobić ?  używałam nawet anteny przymocowanej do komina i dalej sygnał jest marny ... ( najbliższy nadajnik jest 2 km ode mnie , to skąd się biorą problemy z zasięgiem ???? )  ...

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 12 października 2019 przez Wojtek Kaźmierczak Użytkownik (530 p.)
Może za daleko od nadajnika?
komentarz 12 października 2019 przez WeronikaZ Początkujący (310 p.)
2 km xd
komentarz 12 października 2019 przez Wojtek Kaźmierczak Użytkownik (530 p.)
all can be real
0 głosów
odpowiedź 12 października 2019 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
Co to jest 10 mb? Chodzi Tobie o MBIT?

10 MBIT to całkiem nieźle IMO, jeszcze parę lat temu ludzie marzyli żeby mieć taki net mobilny.

Skąd się biorą problemy? Możliwości jest wiele. A widzisz ten nadajnik z domu? Czy jest przesłonięty drzewami? Czy na drodze są pagórki, budynki lub inne obiekty? Antenę też trzeba odpowiednio dobrać i sam router, jeśli chcesz skorzystać z agregacji pasm...

Polecam forum  -> www.bez-kabli.pl  względnie www.elektroda.pl

Od razu przygotuj dane GPS, ID nadajnika itp. dane - zobacz:

http://beta.btsearch.pl/

Na pewno zapytają: "Jaki router? Antena? Miejscowość? Sieć? Nadajnik?"
komentarz 12 października 2019 przez WeronikaZ Początkujący (310 p.)
nadajnik jest na szczycie kościoła ale nie widzę tak czy inaczej tego kościoła bo są pagórki ale koleś mówił że lasy  i domy tutaj nie wpływają na to
komentarz 12 października 2019 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
Wszystko co stoi na drodze, mniej lub bardziej wpływa na jakość połączenia.

Polecam to forum B-K, tam są specjaliści, na pewno coś doradzą. Czasem wystarczy wynieść antenę na słupie / wysięgniku o 2-3 metry w górę i jest duża poprawa.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 141 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 208 wizyt
pytanie zadane 30 stycznia 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Aclon3 Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 134 wizyt
pytanie zadane 20 sierpnia 2023 w Sieci komputerowe, internet przez Tharek Nowicjusz (130 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,553 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...