• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Umiejętności miękkie, programisty [ankieta]

Object Storage Arubacloud
0 głosów
192 wizyt
pytanie zadane 12 października 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez DawidK Nałogowiec (37,910 p.)
Pytanie zarówno dla osób, które pracują w zespołach jak i szukających pracy. Ciekaw jestem jaką umiejętność miekką uznalibyście za najważniejszą i kluczową dla programisty-frontenda lub ogólnie dla programisty. Taka cecha 'must have' ;) W ankiecie jest kilka propozycja (alfabetycznie), a może jeszcze coś inego?
Możliwe odpowiedzi:
dokładność (0 głosów)
kreatywność (0 głosów)
odpowiedzialność (0 głosów)
umiejetności analityczne (0 głosów)
umiejętność pracy w zespole (2 głosów, 17%)
zaorientowanie na klienta (0 głosów)
zdolność do samodzielnego uczenia (10 głosów, 83%)
komentarz 12 października 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Ankieta kompletnie nie nadaje się do tego typu pytań, Nie jest to temat, który możesz podzielić. Wszystko jest ważne.
komentarz 12 października 2019 przez DawidK Nałogowiec (37,910 p.)
Jasne mogłem to sformuować inaczej: "na jaką cechę najbardziej zwracacie uwage", "brak jakiej cechy kompletnie dyskfalifikuje", "co najbardziej wam przeszkadza (brak jakiej cechy) wśród wspólpracowników" , "co najbardziej doceniacie wśród współpracowników", ale generalnie o to chodzi w tej ankiecie - jedna cecha. Specjalnie wybrałem takie, które z mojego punktu widzenia są istotne.
komentarz 12 października 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Ahhh nie to miałem na myśli.

Co jest najbardziej niezbędne by jechać samochodem? Co jest takim musy-have:

-koła

-silnik

-kierownica

-skrzynia biegów

Pamiętaj, że możesz wybrać jedno.
komentarz 12 października 2019 przez DawidK Nałogowiec (37,910 p.)
koła ;)
komentarz 12 października 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Po co Ci koła jak nie masz reszty? Jak daleko zajedziesz? Ankieta kompletnie bezsensu. Pytanie samo w sobie okey.
komentarz 12 października 2019 przez DawidK Nałogowiec (37,910 p.)
Idziemy w jakieś absurdalne rozważania - powiedzmy, że mając do wyboru samochód tylko z kołami albo ten z tylko innymi elementami wybrałbym ten który w mojej subiektywnej opini najbardziej nadaje się do jazdy, mając do wyboru np taki z mega silnikiem ale bez kół też wybrałbym z kołami.

Napewno każdy ma jakieś swoje preferencje i jest raczej mało prawdopodobne, że trafi na 'idelny samochód'

Możesz to naprzykład porównać do osoby, która ma mega umiejętności analityczne, ale np bardzo słabą chęć do dalszego rozwoju i drugą ze słabymi umiejętnościami analitycznymi, ale z mega chęcią do nauki - wybrałbym tą drugą bo np ta cecha jest dla mnie ważniejsza. Dla kogoś innego np ważniejsza jest umiejetność pracy w zespole i irytuje go na maksa, że nie może się dogadać mimo, że ktoś jest proaktywny i się rozwija.
komentarz 12 października 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Skoro ma super umiejętności, to się rozwija. Jakoś musiał je posiąść. Odpowiedzialność wyklucza połowę innych odpowiedzi. Skoro jesteś odpowiedzialny, to się rozwijasz, szukasz wiedzy domenowej, chcesz być lepszy dzięki dokładności. Tak na marginesie, moje porównanie z samochodem miało pokazać kompletnie absurdalną możliwość wyboru.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 453 wizyt
pytanie zadane 31 sierpnia 2016 w Urządzenia mobilne przez Alterwar Dyskutant (7,650 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 111 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...