• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Django stylesheet, lokalizacja pliku.css

Object Storage Arubacloud
0 głosów
279 wizyt
pytanie zadane 12 października 2019 w Python przez Tomasz Serwański Nowicjusz (120 p.)
przywrócone 12 października 2019 przez Tomasz Serwański

Cześć,

Mam pytanko co do podpinania pliku.css do aplikacji w Django. Przerabiam właśnie książkę "Django 2 - praktyczne tworzenie aplikacji sieciowych" (link). Chodzi o to, że wg książki i załączonego do niej repozytorium githubowego, katalog static wraz ze stylesheetem css powinniśmy wrzucić do katalogu aplikacji blog, ale w pliku settings.py, który znajduje się w katalogu głównym projektu mamy taką linię kodu: 

STATIC_URL = '/static/'

Problemu nie zauważyłem do momentu, w którym postanowiłem "pobawić się" trochę stylami, zobaczyłem wtedy, że jakiekolwiek zmiany nie są odzwierciedlone po odpaleniu aplikacji w przeglądarce. Pokombinowałem trochę, i po zmianie powyższej linii na: 

STATIC_URL = '/blog/static/'

Wszystko działa jak należy (edytowanie pliku.css zmienia wygląd strony).

Dodam jeszcze, że w plik html, w którym chciałbym zmienić style wygląda tak (edytuje style divów "content" oraz "sidebar"): 

<!DOCTYPE html>
{% load static %}
{% load blog_tags %}
<html>
<head>
    <title>{% block title %}{% endblock %}</title>
    <link href="{% static 'css/blog.css' %}" rel="stylesheet">
</head>
<body>
    <div id="content">
        {% block content %}
        {% endblock %}
    </div>
    <div id="sidebar">
        <h2>Mój blog</h2>
            <p>To jest mój blog. Dotychczas opublikowałem {% total_posts %} postów.</p>
        <h3>Najnowsze posty</h3>
        {% show_latest_posts 3 %}
        <h3>Najczęściej komentowane posty</h3>
        {% get_most_commented_posts as most_commented_posts %}
        <ul> {% for post in most_commented_posts %}
            <li>
                <a href="{{ post.get_absolute_url }}">{{ post.title }}</a>
            </li>
            {% endfor %}
        </ul>
    </div>
</body>
</html>

Moje pytanie brzmi: czy ja pisząc kod / tworząc strukturę folderów popełniłem jakiś błąd/błędy, które spowodowały, że linia kodu podana na githubie oraz w książce nie działa, czy jednak autor się pomylił i przeoczył ten szczegół?

Byłbym wdzięczny za odpowiedź.

komentarz 12 października 2019 przez reaktywny Nałogowiec (41,110 p.)
Może być błąd w tłumaczeniu, co często się zdarza niestety. W razie jak jesteś niepewien czegoś to wtedy najlepiej oprzeć się na dokumentacji DJ-a.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 591 wizyt
pytanie zadane 20 grudnia 2018 w HTML i CSS przez niezalogowany
+1 głos
4 odpowiedzi 4,073 wizyt
pytanie zadane 4 kwietnia 2016 w HTML i CSS przez Mateusz Kozłowski Nowicjusz (130 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 817 wizyt
pytanie zadane 19 lipca 2019 w Python przez Czesc Początkujący (430 p.)

92,691 zapytań

141,603 odpowiedzi

320,103 komentarzy

62,051 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...