• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Django stylesheet, lokalizacja pliku.css

Object Storage Arubacloud
0 głosów
267 wizyt
pytanie zadane 12 października 2019 w Python przez Tomasz Serwański Nowicjusz (120 p.)
przywrócone 12 października 2019 przez Tomasz Serwański

Cześć,

Mam pytanko co do podpinania pliku.css do aplikacji w Django. Przerabiam właśnie książkę "Django 2 - praktyczne tworzenie aplikacji sieciowych" (link). Chodzi o to, że wg książki i załączonego do niej repozytorium githubowego, katalog static wraz ze stylesheetem css powinniśmy wrzucić do katalogu aplikacji blog, ale w pliku settings.py, który znajduje się w katalogu głównym projektu mamy taką linię kodu: 

STATIC_URL = '/static/'

Problemu nie zauważyłem do momentu, w którym postanowiłem "pobawić się" trochę stylami, zobaczyłem wtedy, że jakiekolwiek zmiany nie są odzwierciedlone po odpaleniu aplikacji w przeglądarce. Pokombinowałem trochę, i po zmianie powyższej linii na: 

STATIC_URL = '/blog/static/'

Wszystko działa jak należy (edytowanie pliku.css zmienia wygląd strony).

Dodam jeszcze, że w plik html, w którym chciałbym zmienić style wygląda tak (edytuje style divów "content" oraz "sidebar"): 

<!DOCTYPE html>
{% load static %}
{% load blog_tags %}
<html>
<head>
    <title>{% block title %}{% endblock %}</title>
    <link href="{% static 'css/blog.css' %}" rel="stylesheet">
</head>
<body>
    <div id="content">
        {% block content %}
        {% endblock %}
    </div>
    <div id="sidebar">
        <h2>Mój blog</h2>
            <p>To jest mój blog. Dotychczas opublikowałem {% total_posts %} postów.</p>
        <h3>Najnowsze posty</h3>
        {% show_latest_posts 3 %}
        <h3>Najczęściej komentowane posty</h3>
        {% get_most_commented_posts as most_commented_posts %}
        <ul> {% for post in most_commented_posts %}
            <li>
                <a href="{{ post.get_absolute_url }}">{{ post.title }}</a>
            </li>
            {% endfor %}
        </ul>
    </div>
</body>
</html>

Moje pytanie brzmi: czy ja pisząc kod / tworząc strukturę folderów popełniłem jakiś błąd/błędy, które spowodowały, że linia kodu podana na githubie oraz w książce nie działa, czy jednak autor się pomylił i przeoczył ten szczegół?

Byłbym wdzięczny za odpowiedź.

komentarz 12 października 2019 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
Może być błąd w tłumaczeniu, co często się zdarza niestety. W razie jak jesteś niepewien czegoś to wtedy najlepiej oprzeć się na dokumentacji DJ-a.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 576 wizyt
pytanie zadane 20 grudnia 2018 w HTML i CSS przez niezalogowany
+1 głos
4 odpowiedzi 4,038 wizyt
pytanie zadane 4 kwietnia 2016 w HTML i CSS przez Mateusz Kozłowski Nowicjusz (130 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 782 wizyt
pytanie zadane 19 lipca 2019 w Python przez Czesc Początkujący (430 p.)

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,640 komentarzy

61,957 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...